Mestský parlament o futbalovej akadémii, bývalom Domove mládeže i hospodárení samosprávy

20. September 2018 Autor: admin

5 komentáre/ov 

Pred blížiacimi sa komunálnymi voľbami zasadne Mestské zastupiteľstvo v Rimavskej Sobote v utorok, 25. septembra. Program rokovania, ktoré začína o 9.00 hod. v zasadačke v bývalom Župnom dome na Nám. M. Tompu, je obšírny. Čítať ďalej »

Fiľakovo bude mať nový elektromobil

19. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Samospráva Fiľakova bude čoskoro vlastniť nový elektromobil. Slúžiť bude najmä zamestnancom mesta a jeho organizácií, školám či amatérskym športovcom. Mesto sa rozhodlo požiadať o dotáciu z Environmentálneho fondu na zakúpenie elektromobilu. Využívať ho chce na činnosti nehospodárskeho charakteru a vo verejnom záujme. Čítať ďalej »

Prihláste sa do súťaže vo varení tradičných jedál

19. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Tí, ktorí radi varia, ale aj gurmáni si prídu na svoje počas súťaže vo varení tradičných jedál. Regionálny gurmánsky deň sa uskutoční v sobotu, 6. októbra od 9.00 hodiny. Dejiskom 5. ročníka súťaže bude Námestie 1. mája (pred kultúrnym domom) v Kokave nad Rimavicou. Organizátormi sú Mikroregión SINEC-KOKAVSKO a Obec Kokava nad Rimavicou. Čítať ďalej »

Rimavská Sobota: Mená kandidátov na primátora i poslancov sú známe

18. September 2018 Autor: admin

5 komentáre/ov 

Mená kandidátov na post primátora i poslancov Mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote sú už známe. O kreslo prvého muža mesta zabojujú štyria: súkromný podnikateľ Radovan Ceglédy (Nezávislý), súčasný primátor mesta Jozef Šimko (Nezávislý), súkromný podnikateľ Róbert Zagyi (Nezávislý) a pedagóg Viliam Vaš, (KDH), ktorý dlhé roky pôsobí ako poslanec v mestskom parlamente. Čítať ďalej »

Vyznačilo sa takmer 120 km cyklotrás v Mikroregióne SINEC-KOKAVSKO

18. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Realizácia projektu „Značené cyklotrasy v Mikroregióne Sinec – Kokavko“ podporeného z Grantového programu CESTOU – NECESTOU Miestnej akčnej skupiny MALOHONT z roku 2014 sa ukončila až v tomto roku. Dôvodov meškania ukončenia projektu bolo viac, preto sme požiadali o vyjadrenie Ing. Jána Ľuptáka zástupcu realizátora projektu, spoločnosti Cykloklub Poľana: Čítať ďalej »

Otvorenie výstavy „Krása v ohni zrodená“ a komentovaná prehliadka podzemnej chodby v útrobách fiľakovského hradného kopca

18. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Posledná dočasná výstava tohtoročnej turistickej sezóny na fiľakovskom hrade predstaví produkty sklárskych hút od konca 18. po začiatok 20. storočia z územia niekdajšieho Horného Uhorska, s osobitým dôrazom na novohradské sklárske dielne. Čítať ďalej »

Otvoria výstavu o umeleckom remesle od praveku po súčasnosť

17. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V stredu, 19. septembra 2018 o 15.00 hod. sa v priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote uskutoční vernisáž výstavy „Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť“. Výstava predstaví diela žiakov Súkromnej strednej umeleckej školy Hodruša – Hámre, inšpirované archeologickými nálezmi od doby bronzovej po stredovek. Čítať ďalej »

Stanovisko komisie pre vznik Mestskej futbalovej akadémie Rimavská Sobota

16. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Naša redakcia dostala k dispozícii stanovisko komisie, ktorú vymenoval ešte začiatkom roka primátor mesta Rimavská Sobota, a ktorá dostala za úlohu predrokovať podmienky vzájomnej spolupráce mesta a maďarského partnera pri založení mestskej futbalovej akadémie (MFA).  Ako sa uvádza v stanovisku, komisia súhlasila s výhodnosťou  investície a odporučila realizovať  tento projekt v našom  meste Rimavská Sobota. Ba čo viac, komisia vo svojom stanovisku popisuje aj proces príprav a postup tejto historickej investície. Čítať ďalej »

Máte viac ako 50 rokov a chcete robiť prácu, ktorá vás baví? Je tu pre vás pripravený dotazník

16. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Vek môže naozaj zohrávať dôležitú rolu pri prijímaní nových ľudí do zamestnania a preto sa treba na to pripraviť. Chcete rozbehnúť novú prácu ktorá vás baví, len neviete nájsť odvahu? Ľudia po 50-tke toho vedia veľmi veľa. A to nielen v oblasti, v ktorej doteraz pracovali, či pracujú. Mnohí majú výborné vedomosti a zručnosti v oblastiach, ktoré boli doteraz skôr ich záľubou, napr. remeslá, záhrada, pečenie a veľa ďalších vecí. Čítať ďalej »

Neoprávnené prieťahy pri 4-miliónovej investícii do nášho futbalu

15. September 2018 Autor: admin

16 komentáre/ov 

Inak  sa to nedá krajšie povedať, lebo… Alebo, nebudem nikoho obviňovať, pretože všetkým pozorovateľom takmer ročnej futbalovej melodrámy je aktér známy! Radšej napíšem, ako by som riešil vyše 4-miliónovú potenciálnu investíciu MFA, keby som bol ja, Viliam Vaš, na mieste primátora Rimavskej Soboty: Čítať ďalej »

Kedy dokončia vodovod v záhradkárskej oblasti Vinice?

14. September 2018 Autor: admin

1 komentár 

Mnohých potešilo, keď začala rimavskosobotská samospráva realizovať 4. etapu vodovodu Bakta mestskej časti Vinice. Mnohí tam majú záhradky a niektorí v tejto lokalite aj bývajú. Stavebné práce oficiálne začali 4. júla. Čítať ďalej »

Týždeň bezplatného cestovania

14. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Mesto Lučenec, Mesto Rimavská Sobota a Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci so Slovenskou autobusovou dopravou Lučenec, a.s., pre cestujúcich pripravili týždeň bezplatného cestovania. V termíne od 16.9.-22.9.2018 sa v MHD v Lučenci a v Rimavskej Sobote odveziete zadarmo. Za zľavnené cestovné sa odveziete aj na všetkých prímestských linkách. Čítať ďalej »

Slováci budú motivovanejší triediť odpad. Poslanci podporili protiskládkový balíček zákonov

14. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Parlament v prvom čítaní podporil zmeny v poplatkoch za skládkovanie, ako i novelu zákona o odpadoch. Tzv. protiskládkový balíček pochádza z dielne envirorezortu. Plánované zmeny, ktoré prinesie nový zákon o poplatkoch za uloženie odpadov, sa týkajú vymedzenia poplatkovej povinnosti, stanovenia výpočtu poplatkov za uloženie odpadov na skládku odpadov a na odkalisko, ako aj ustanovenia Environmentálneho fondu ako subjektu, ktorému prevádzkovatelia skládok odpadov a prevádzkovatelia odkalísk budú odvádzať príjmy z poplatkov. Čítať ďalej »

Viliam Vaš: Kresťanský kandidát na primátora

13. September 2018 Autor: admin

10 komentáre/ov 

V utorok, 11.septembra 2018 bol Mgr. Peter Kminiak, splnomocnenec a bývalý dlhodobý predseda Kresťanských demokratov (KDH) v našom okrese, podať moju kandidatúru na funkciu s názvom Primátor mesta Rimavská Sobota. Stihol to v riadnom termíne a všetky náležité dokumenty boli poverenou pracovníčkou mestského úradu prijaté. Čítať ďalej »

Zo zastaralej telocvične vzniká moderný priestor pre športovcov i študentov

13. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Práce na komplexnej rekonštrukcii telocvične v areáli FTC vo Fiľakove sa blížia ku koncu. Vďaka nej sa budova z čias bývalého režimu zmenila na nepoznanie. Pomohla dotácia i úver. Čítať ďalej »

Vo farbách koalície KDH a SMK-MKP v Rimavskej Sobote kandidujú na poslancov trinásti

13. September 2018 Autor: admin

16 komentáre/ov 

Rimavskosobotská základná organizácia Strany maďarskej komunity rokovala na členskej schôdzi 10. septembra o kandidátoch v jesenných komunálnych volbách. Tie prebehnú v sobotu, 10. novembra 2018. Čítať ďalej »

Zištné zabíjanie tigrov ako v Čechách u nás hroziť nebude. Poslanci podporili zmeny v chove vzácnych živočíchov

13. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Prípad z Čiech, kde mali prevádzkovatelia zooparku zabíjať tigre pre preparáty, ktorým pripisuje čínska medicína liečivé schopnosti, by sa na Slovensku stať nemal. Pomôže tomu novela zákona CITES o ochrane druhov voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín. Čítať ďalej »

Michal Sýkora: Kvalitu samosprávy ovplyvní aj predvolebná kampaň

12. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Lehota na podanie kandidátnych listín vypršala. Pred novembrovými komunálnymi voľbami nás čaká obdobie volebných kampaní, ktorých priebeh ovplyvní nielen výsledky volieb do orgánov miest a obcí, teda personálne obsadenie pozícií primátorov, starostov a zloženie zastupiteľstiev, ale aj samotnú kvalitu miestnej územnej samosprávy v ďalších rokoch. Čítať ďalej »

Interpelácia poslanca: Deravá Vansová

12. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Ide o ulicu na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote, aby bolo jasné. Lebo ešte v júni (na zasadaní mestského parlamentu) predniesol poslanec MsZ Viliam Vaš (KDH) požiadavku na opravu povrchu vozovky na niektorých miestach ulice T.Vansovej. Pritom samotná ulica bola asfaltovaná iba nedávno… Čítať ďalej »

Dopravné obmedzenia počas cyklistických pretekov Okolo Slovenska

12. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Dnes začína 62. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Polícia je v tejto súvislosti pripravená dohliadnuť na verejný poriadok a bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Čítať ďalej »

Polícia počas osobitnej kontroly odhalila 308 priestupkov, najviac ich bolo za rýchlosť

11. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Počas policajnej akcie, ktorá sa konala v piatok, 7. septembra v čase od 14.00 do 19.00 hodiny, policajti zistili 308 priestupkov. Osobitná kontrola prebiehala v celom Banskobystrickom kraji a jej cieľom bolo zlepšiť bezpečnostnú situáciu na teritóriu všetkých okresov a pozitívne ovplyvniť disciplínu účastníkov cestnej premávky  a vývoj dopravnej nehodovosti. Čítať ďalej »

Spustili sme anketu o futbalovej akadémii

11. September 2018 Autor: admin

5 komentáre/ov 

Futbal je témou, ktorá zamestnáva verejnosť. O Mestskej futbalovej akadémii v Rimavskej Sobote sa diskutuje aj na sociálnej sieti, kde sa objavujú rôzne názory. Ako je známe, s ponukou na založenie spoločného športového klubu oslovil MŠK Rimavská Sobota maďarský prvoligový futbalový klub DVTK Miskolc. Čítať ďalej »

Anketa: Prioritne by sa mala riešiť zamestnanosť

11. September 2018 Autor: admin

1 komentár 

Taký je výsledok ankety, ktorú sme vydali na Gemerlande. Zapojilo sa do nej 504 čitateľov a naša otázka znela:  Čo by sa malo prioritne riešiť v Rimavskej Sobote? Víťazná odpoveď, že by sa mala v prvom rade riešiť zamestnanosť, získala 274 hlasov (54%). Čítať ďalej »

Odovzdali certifikáty výrobcom na používanie značky regionálny produkt Gemer-Malohont

11. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Vo štvrtok, 6. septembra sa na Salaši pod Maginhradom vo Veľkých Teriakovciach stretli pri odovzdávaní certifikátov výrobcovia, ktorým bola v tohtoročnej výzve udelená značka regionálny produkt GEMER-MALOHONT i tí, ktorí si obnovili platnosť certifikátu na ďalšie 2 roky. Čítať ďalej »

Policajti si posvietia na vodičov

10. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Polícia v Banskobystrickom kraji pokračuje na cestách vo vykonávaní osobitných kontrol s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Informovala nás o tom krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Čítať ďalej »

Fotopostreh: Detské ihrisko a koľaje od áut

10. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Viacerí obyvatelia 4.monobloku na Sídlisku Západ (Novomeského,Vansovej Česká) v Rimavskej Sobote už roky poukazujú na problém jazdiacich áut cez detské ihrisko (ktoré mimochodom vybudovala ešte v minulom volebnom období teplárenská firma Stefe po rekonštrukcii svojich teplovodných potrubí). Dodávam však, že tento istý problém sa  objavuje aj v iných monoblokoch sídliska! Ale tam nie sú hneď na začiatku monobloku detské ihriská… Čítať ďalej »

VÚC očami komunálu

10. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Združenie miest a obcí Slovenska dnes spúšťa prieskum zameraný na vnímanie vyšších územných celkov primátormi miest a starostami obcí. Cieľom prieskumu je poznanie postojov predstaviteľov miestnej územnej samosprávy k činnosti krajskej samosprávy, a tiež vnímanie spolupráce a hodnotenie kooperácie medzi oboma úrovňami samosprávy. Čítať ďalej »

Región Gemer sa predstavil účastníkom Medzinárodných leteckých dní SIAF 2018

10. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Viac ako stotisíc návštevníkov Medzinárodných leteckých dní, ktoré sa konali v prvý septembrový víkend na Sliači, mohlo popri prehliadke vystúpení pilotov a ich strojov navštíviť aj stánok Oblastnej organizácie cestovného ruchu Gemer. Čítať ďalej »

V múzeu otvoria výstavu o mineráloch a kryštáloch

10. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote sa v utorok, 11. septembra o 15.00 hod. uskutoční vernisáž výstavy „Minerály pod lupou“, ktorá predstaví pestrú paletu minerálov a kryštálov zo Slovenska, Českej republiky a najznámejších svetových lokalít. Autormi výstavy sú Mgr. Peter Ledvák, PhD.  a Bc. Stanislav Levendovský z Východoslovenského múzea v Košiciach. Výstava potrvá do 31. januára 2019. Čítať ďalej »

Informačný workshop o príležitostiach pre mladých ľudí v celej Európe

8. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Dňa 5.9.2018 o 15.00 hodine sa v CVČ Relax v Rimavskej Sobote mal uskutočniť Informačný workshop zameraný na príležitosti určené  pre mladých ľudí vo veku od 13 rokov do 30 rokov. No z dôvodu nízkeho záujmu zo strany mládeže ( prihlásili sa len 2 záujemci) sa v tento deň workshop nekonal. Uskutočnil sa v náhradnom termíne – v Súkromnom hudobno-dramatickom konzervatóriu v Rimavskej Sobote, a trval  od 8.00 do 10.00 hodiny. Čítať ďalej »

Unikátna výstava Biblií z celého sveta

8. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Biblia prežila nespočetné množstvo vlád, politických režimov či živelných katastrof a napriek tomu nestráca čitateľov. Jej cenný obsah je aktuálny aj po stovkách rokov. Čítať ďalej »

Na margo jedného nemarginálneho parkoviska

7. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Skromne a v tichosti sa na ulici Mikszátha dalo do užívania zámkovou dlažbou vyložené Parkovisko pre 60 motorových vozidiel- znie optimisticky v úvodníku mestského rimavskosobotského dvojtýždenníka. Mimochodom, platené z rozpočtu mesta- teda z daní občanov- a ten schvaľujú mestskí poslanci. Čítať ďalej »

8. september – Svetový deň prvej pomoci

7. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

1,25 milióna ľudí ročne. Toľko životov vyhasne za rok vo svete následkom dopravných nehôd. Na Slovensku minulý rok na cestách zahynulo 250 ľudí, 1 127 ich bolo ťažko a 5 757 ľahko zranených. Mnohým z nehôd sa dalo zabrániť, mnohým ľuďom stačilo včas podať prvú pomoc. Poskytnúť by ju mal vedieť každý vodič. Ako ste na tom vy? Čítať ďalej »

História Gemera: Vojenské mapovanie Hodejova

7. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Určite sa už každý jeden z nás stretol so starou mapou a jej vyhotovenie nebolo jednoduchou záležitosťou. Iste, našli a aj nájdu sa v nich rôzne chyby, či nepresnosti, práca to však nebola ľahká. Osobne ma potešilo, keď som našiel zmienku o mapovaní Hodejova. Čítať ďalej »

Nadácia Orange vyhlasuje 5. ročník programu e–Školy pre budúcnosť

7. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Nadácia Orange otvára grantový program e-Školy pre budúcnosť a aj po piaty rok ostáva jeho hlavnou témou správne a bezpečné využívanie digitálnych technológií, ktoré sú čoraz väčšou súčasťou našich životov. Príležitosť majú pedagógovia a mimovládne organizácie, ktoré majú dobrý nápad, ako zmysluplne zaradiť zodpovedné používanie digitálnych médií do vyučovacieho procesu. Nadácia Orange prerozdelí na jednotlivé projekty až 50 000 eur. Čítať ďalej »

Delová bašta Fiľakovského hradu bude konečne pod strechou

6. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Takmer desaťročná snaha mesta priniesla svoje ovocie. Po tom, ako samospráva Fiľakova nedávno informovala o pripravovanej rekonštrukcii malej bašty mestského opevnenia pod hradom, prichádza opäť s dobrými správami. Rekonštruovať sa bude aj západná delová bašta nachádzajúca sa vo vnútornom areáli hradu pod Bebekovou vežou. Z dnešného torza bašty vznikne nový priestor pre turistov. Čítať ďalej »

Reakcia: Resetovanie hláv v piatok bude asi miernejšie

6. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Alebo, podľa reakcie programového vedúceho pomerne známeho rádia, ktorý má na starosti playlisty skladieb, sa pumpovanie „reality do žíl“ začiatkom víkendu asi nekoná. Ten si očividne (nielen podľa telefonického tvrdenia) uvedomil, že naliehavo  opakovaný text pesničky: V piatok si realitu odstránim z hlavy do žíl… zrejme nebude to pravé orechové pre dorastajúcu mládež! Čítať ďalej »

Majstrovstvá sveta v hasičskom športe prvýkrát na Slovensku

5. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V dňoch 10. až 16. septembra 2018 sa Slovensko stane historicky prvýkrát dejiskom XIV. ročníka mužských a V. ročníka ženských majstrovstiev sveta v hasičskom športe. Slovensko ako hostiteľská krajina Majstrovstiev sveta v hasičskom športe privíta športové delegácie takmer z 30 krajín sveta. Čítať ďalej »

Národný projekt Cesta na trh práce–2

4. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Vážení zamestnávatelia, Úrad práce sociálnych vecí a rodiny Rimavská Sobota oznamuje, že začína realizovať Národný projekt Cesta na trh práce – 2, určený pre najmenej rozvinuté okresy. V rámci neho je možné poskytovať finančné prostriedky na vytváranie pracovných miest pre uchádzačov o zamestnanie. Čítať ďalej »

Septembrové novinky na knižnom trhu

4. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Dvojmesačné prázdniny sa skončili. Ani sme sa nenazdali a máme tu september- mesiac, kedy idú deti do školy. Aj v septembri vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša novinky na knižnom trhu. Čítať ďalej »

Septembrové knižné novinky

3. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Dvojmesačné prázdniny sa skončili. Ani sme sa nenazdali a máme tu september- mesiac, kedy idú deti do školy. Aj v septembri vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša novinky na knižnom trhu. Novinkami pre školákov sú knihy: Šikovný slovník- Nemecko-slovenský, Anglicko-slovenský, Angličtina pre deti-aktivity s farebnými samolepkami, Angličtina pre každého-učebnica, úroveň1, začiatočník, Gramaticky správne po nemecky, Príprava na testovanie5-slovenský jazyk a literatúra, matematika, Diktáty pre všetky ročníky, Pravopisné cvičenia pre 1. stupeň základných škôl, Suchozemské cicavce sveta, Mega encyklopédia, Stručné dejiny Slovenska pre mladých čitateľov. Mágia čísel a výpočtov. Môj tajný denník na zips, Tešís sa do školy? Alebo Otázky, ktoré neznášam, Malý školáčik, Hravé učenie-kniha s elektornickou ceruzkou. A máte tu aj horúce knižné novinky pre dospelých: Ivana Havranová-Premiérova milá, Igor Bukovský-Zachráňte svoje črevo (špeciálne limitované vydanie), Robert Harris-Mníchov, Irving Stone-Agónia a extáza, Elizabeth Michelsová-Hriešny dedič, Rosie Walschová-Keby zavolal, Učiteľský zápisník. Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB).

 

Polícia zrušila pátranie po nezvestnom mužovi z Hnúšte

3. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Polícia zrušila pátranie po 42-ročnom Miroslavovi Sojkovi z Hnúšte, ktorý bol nezvestný. Informovala nás o tom krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Ako ďalej uviedla, už pominuli dôvody pátrania. Čítať ďalej »

Poznámka: Oživenie školy

3. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Od pondelka, 3.septembra znova ožijú školy detským džavotom a mládežníckym výskotom. Samotná revitalizácia školstva sa však ešte stále ani tento rok nekoná, a tak skoro ani nebude. Takmer všetci žiaci i študenti, rodičia a pedagógovia vedia, čo všetko by mala spĺňať moderná škola. Ale tí „hore“ ako keby žili v inom štáte… Čítať ďalej »

Nasledujúca strana »