Kvapka krvi na počesť SNP

20. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Miestny spolok SČK – KLUB DARCOV KRVI v Čiernom Potoku , Obecné zastupiteľstvo, Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov armádneho generála Ludvíka Svobodu v Čiernom Potoku v spolupráci s Národnou transfúznou službou Slovenskej Republiky, pracovisko Banská Bystrica, Vás pozývajú k bezplatnému odberu krvi. Uskutoční sa v Kultúrnom dome v Čiernom Potoku, okr. Rimavská Sobota, v čase od 8. 00 hod. do 11.00 hod. v utorok, 14.augusta 2018. Čítať ďalej »

Úspech začína informáciami

19. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Z prieskumu Združenia miest a obcí Slovenska zameraného na cezhraničný potenciál vyplýva, že takmer 50 % samospráv má len čiastočné informácie o finančných mechanizmoch podporujúcich cezhraničnú spoluprácu. A pritom by uvítali viac informácií. Čítať ďalej »

Letná škola kreslenia

19. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Mestská galéria v Rimavskej Sobote pozýva na Letné tvorivé dielne s Niki. Znova je tu výtvarný projekt pre mladé talenty. Lektorkou Letnej školy kreslenia je Nikola Černá. Čítať ďalej »

Pomoc ako zvýšiť právne vedomie občanov

18. Júl 2018 Autor: admin

7 komentáre/ov 

Toto si uvedomujú aj v Rimavskej Sobote viacerí ľudia. Keby občania vedeli, ako postupovať napríklad pri nedostatkoch  pri vývoze separovaného odpadu, ktoré im doslova smrdia priamo pod oknami, tak by ako prvý krok nevypisovali alebo nevolali hneď do médií. Lebo tých krokov, ktoré môžu spraviť pred tým, je spravidla niekoľko. Niektoré z nich dokonca účinnejšie, lebo verejní činitelia sa len tvária suverénne na obrazovkách. Ale v skutočnosti sa boja mienky svojej voličskej verejnosti… Čítať ďalej »

Združenie za integráciu Rómov v Rimavských Janovciach realizovalo tábor Khamóro

18. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Kultúrno – výchovný  tábor Khamóro pre rómske deti  sme organizovali v krásnom prostredí V Kokave nad Rimavicou v zariadení Línia. Deti vo  veku od 6-14 rokov  v počte 30 účastníkov sa mohli zrekreovať v krásnom prostredí uprostred prírody. Každý  deň sme mali zaujímavý program. Čítať ďalej »

Polícia prosí svedkov o pomoc pri vyšetrovaní dopravnej nehody

17. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Polícia v Lučenci vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stalav ranných hodinách 5. februára 2018. Vodič po predchádzajúcom požití alkoholických nápojov viedol osobné motorové vozidlo Opel Antara, po ceste I/71 v smere od Fiľakova na Lučenec. Čítať ďalej »

Úvaha: Kapitalizmus či feudalizmus?

17. Júl 2018 Autor: admin

1 komentár 

Kapitalizmus je v prevažnej väčšine sobotských firiem zatiaľ len asi iba taká chiméra, ako napr. v nemeckých rovnostársky spôsob odmeňovania svojich zamestnancov. Keby tu mal fungovať pravý kapitalizmu (podľa videnia jedného zo zakladateľov sociológie Maxa Webera), tak by musela v sobotských firmách fungovať aj vysoká morálka podnikateľov. A nielen vidina zisku, BMW-éčkači dovolenky v zahraničí… Čítať ďalej »

Eurofondy a vlastné financie najviac pomáhajú cezhraničnej spolupráci

17. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Združenie miest a obcí Slovenska ukončilo prieskum zameraný na cezhraničný potenciál samospráv. Súčasťou reprezentatívnej vzorky boli mestá a obce situované do prostredia všetkých 36 prihraničných okresov. Z prieskumu okrem iného vyplýva, že najviac financií na cezhraničnú spoluprácu pochádza z eurofondov a samosprávy v prihraničí sa výrazne inšpirujú u „susedov“. Čítať ďalej »

Nová akvizícia múzea: Olejomaľby s námetom Muráňa od Júliusa Sándyho

17. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V roku 2017 získalo Gemersko-malohontské múzeum z Fondu na podporu umenia finančnú dotáciu na projekt „Akvizícia diel z pozostalosti maliar Júliusa Sándyho (1827 – 1894) – II. etapa“, v rámci ktorého sa podarilo zo súkromného vlastníctva zakúpiť dve krajinomaľby s motívom hradu Muráň. Čítať ďalej »

List čitateľa: Preplnené kontajnery na separovaný odpad

16. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Do redakcie sme dostali list od nášho čitateľa Ľuda. Poukázal v ňom na preplnené konajnery na separovaný odpad na Sídlisku Západ, konkrétne na Českej ulici v Rimavskej Sobote. Táto situácia nie je ojedinelým javom. Čítať ďalej »

Zatiaľ traja záujemcovia o kreslo primátora

16. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

I keď komunálne voľby budú prebiehať až v novembri, verejnosť už o nich diskutuje. V Rimavskej Sobote zatiaľ prejavili záujem o primátorské kreslo traja. Čítať ďalej »

Letné poznávacie tvorivé dielne

16. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Mestská galéria v Rimavskej Sobote aj tento rok pripravila Letné tvorivé dielne. Na dielne je potrebné sa vopred objednať, prosíme aby ste nás kontaktovali na t.č. 047 5624351 alebo emailom:​ mestska.galeria.rs@gmail.com. Tešíme sa na naše tvorivé stretnutie. Čítať ďalej »

Remeslo má zlaté dno

14. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Občianske združenie RODON Klenovec, Miestne kultúrne stredisko pri Obci Klenovec, v spolupráci s Gemersko – malohontským osvetovým strediskom v Rimavskej Sobote, po ôsmych rokoch opäť realizuje remeselný tábor Remeslo má zlaté dno, jeho X. ročník. Čítať ďalej »

Úvaha: Bude stačiť takýto rozvoj mesta?

13. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Často počúvame prvého muža mesta, ako vymenováva jeho doterajšie budovateľské úspechy. Hovoriť, v prípade asfaltovania komunikácií mesta a výstavby nových zariadení na Kurinci, o rozvoji mesta by bolo značne pritiahnuté za vlasy. Alebo len dobre nerozumieme termínu Rozvoj mesta? Čítať ďalej »

Kto brzdí futbalovú akadémiu v Rimavskej Sobote?

12. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Po dneskajšku to musí byť jasné i verejnosti a futbalistom, prítomným na rokovaní mimoriadneho zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote! Poslanci to nebudú, lebo tí už po druhýkrát deklarovali uznesením MsZ, že súhlasia s Mestskou futbalovou akadémiou v Rimavskej Sobote. A to, že tesne pred rokovaním vyšli na svetlo-sveta nové a zásadné skutočností, za to zástupcovia občanov naozaj nemôžu! Čítať ďalej »

Boľkovce boli svedkami vojny konských síl

12. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

7.júl bol opäť dňom, kedy horel vzduch, duneli motory a dym zo spálených pneumatík a výfukov zamoril priestor pristávacej dráhy boľkovského letiska. Na trati sa počas Power festu stretli najvýkonnejšie a najextrémnejšie autá republiky svojho druhu. Čítať ďalej »

Mýto pod Ďumbierom: Rada KDH o voľbách 2018

12. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V nádhernom prostredí slovenských hôr, pod úpätím najvyššieho vrchu Nízkych Tatier- Ďumbierom, zasadala ešte koncom mája celoslovenská rada Kresťanskodemokratického hnutia. V zaujímavej rokovacej sále (kde boli všade nosné stĺpy pomedzi stoly, a tak sa všetci členovia rady ani nevideli, a dokonca niektorí ani na predsednícky stôl) rada rokovala o príprave komunálnych volieb 2018, ale aj o kandidátoch za primátorov- najmä 8 krajských miest. Čítať ďalej »

Budúci primátor: Nie podnikateľ a ani úverový budovateľ

11. Júl 2018 Autor: admin

3 komentáre/ov 

Prvý si bude dozerať iba na svoj biznis. A ten druhý ? Bude síce budovať, ale z úverov. Takže hry! Budú však iba hry stačiť pre toto mesto? Určite, NIE! Pre to, aby mladí neodchádzali a v Rimavskej Sobote nezostávali iba dôchodcovia a sociálne neprispôsobiví, bude treba viac spraviť zo strany budúceho primátora. Na jednej strane bude musieť nadviazať na pozitívne kroky doterajších primátorov, na druhej sa však bude musieť vyvarovať ich doterajších a zjavných slabín! Čítať ďalej »

Na podujatí Dedina ožíva zažijete jedinečnú rozprávkovú atmosféru

11. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Obec Drienčany, Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote, ECAV a o. z. Valgata Drienčany pozývajú na 15. ročník podujatia Dedina ožíva do Drienčan. Kde sa voda sypala a piesok sa lial, kde Dobšinský rozprávky zo zlatého pera písal, kde čaro rozprávky nájdete v mnohých zákutiach, tam sa stretnú všetci tí, ktorí si chcú  čaro rozprávkovej dedinky vychutnať, a to 21. júla 2018. Čítať ďalej »

Korupčná aféra vo futbale

10. Júl 2018 Autor: admin

3 komentáre/ov 

Verejnosťou otriasla správa, že slovenský futbal sa zmieta v korupčnom škandále. V tejto súvislosti Národná kriminálna agentúra (NAKA) po zásahu v sobotu, 7. júla  v Banskej Bystrici zadržala 20 osôb. V súvislosti s podozrením z prijímania úplatkov vo futbalových súťažiach riadených Stredoslovenským futbalovým zväzom (SsFZ) však vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky obvinil 21 osôb. Podarilo sa to aj vďaka dlhodobej súčinnosti so Slovenským futbalovým zväzom (SFZ). Čítať ďalej »

Primátor predsa len podpísal 21 poslancov v Rimavskej Sobote

10. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Prvá myšlienka, ktorá ma napadla v pondelok ráno (9.7.2018) pri preberaní uznesenia, bola: Škoda, lebo som už začal obchádzať poslancov, aby súhlasili  s mojim návrhom na 22 poslancov pri 22.355 obyvateľoch, pri ktorom by boli spokojní aj Tomašovčania… Ale asi náš článok Silnejšie zastúpenie občanov je nevýhodné pre primátora? predsa len zabral. Aj primátor si uvedomil, že by si postavil proti sebe väčšinu poslancov. A tak rýchlo podpísal aj nevýhodnú (?) dvadsaťjednotku… Čítať ďalej »

Poslanci zasadnú mimoriadne, rokovať budú o futbale

9. Júl 2018 Autor: admin

4 komentáre/ov 

Rimavskosobotskí poslanci zasadnú vo štvrtok, 12.júla mimoriadne. Témou rokovania bude návrh na schválenie vstupu Mesta Rimavská Sobota do Mestskej futbalovej akadémie (MFA) Rimavská Sobota, s.r.o.. Čítať ďalej »

Verejná diskusia: Sú príbehy 20. storočia minoritnou históriou?

9. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

OZ Post Bellum a Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote pozývajú na verejnú diskusiu na tému „Sú príbehy 20. storočia minoritnou históriou?“. Diskusia sa uskutoční vo štvrtok, 12. júla 2018 o 18.00 hod. v priestoroch múzea. Čítať ďalej »

Výlet kuchárov pred prázdninami

9. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Hneď na začiatku školského roka 2017/2018 začali viacerí žiaci (z celkovo 34 zapísaných) odboru kuchár SOŠ obchodu a služieb v Rimavskej Sobote nahlas premýšľať o výletoch v júni. A to bol ešte iba september a objavovali sa námety na triednický výlet niekde do zahraničia! Tí triezvejší hovorili len o Bojniciach, Bratislave a Slovenskom Krase. Tí skúsenejší naznačovali nejakú chatu na kokavsku a realisti spomínali iba lúku za Žánovským potokom. Čítať ďalej »

Fotoglosa: Letné kúrenie

6. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Najprv sme si s priateľkou mysleli, že vidíme začiatok požiaru a už sme chceli  volať hasičov. Ale ako sme sa viac priblížili k mieste činu na rohu Mestskej záhrady, tak sme zistili, že to len v susednej budove bývalých konzervární „volia pápeža“. Aspoň podľa farby bieleho dymu, ktorý obkolesil budovu, zosadol na Cukrovarskú ulicu a obsadil aj začiatok priľahlého parku. Čítať ďalej »

Detské tvorivé dielne

6. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Milí rodičia, chcete vymyslieť detičkám pestrý program na letné prázdniny? Potom neváhajte a prihláste ich na Detské letné tvorivé dielne, ktoré prvýkrát organizuje Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote. Tvorivé dielne budú prebiehať v dňoch od 6. – 10. augusta 2018, denne od 8.00 – 16.00 hod. Čítať ďalej »

Fiľakovo hospodárilo zodpovedne

4. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Samospráva Fiľakova hospodárila v roku 2017 zodpovedne. Vyplýva to zo záverečného účtu mesta, ktorý schvaľovali mestskí poslanci na svojom júnovom zasadnutí. Pri takmer deväťmiliónovom rozpočte a množstve investičných projektov sa mestu podarilo vytvoriť rezervný fond vo výške viac ako 352-tisíc eur. Tie použijú na dofinancovanie rozbehnutých projektov. Čítať ďalej »

Detské tvorivé dielne

4. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Milí rodičia, chcete vymyslieť detičkám pestrý program na letné prázdniny? Potom neváhajte a prihláste ich na Detské letné tvorivé dielne, ktoré prvýkrát organizuje Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote. Tvorivé dielne budú prebiehať v dňoch od 6. – 10. augusta 2018, denne od 8.00 – 16.00 hod. Pre detičky je pripravený bohatý a zaujímavý program. Vyskúšajú si tkanie na krosnách, pletenie košíkov, prácu s hlinou na hrnčiarskom kruhu, plstenie, servítkovú techniku, maľovanie voskom a množstvo iných techník. Navštívia tiež kováčsku dielňu, Tradičnú izbu a Múzeum súkenníctva a gubárstva v Klenovci.Strava, pitný režim a materiál na tvorivé dielne sú zahrnuté v poplatku, ktorý je 50 €. V prípade záujmu nás môžete kontaktovať mailom na gmos@rsnet.sk, remeslogmos@rsnet.sk alebo telefonicky na 047/5631095. Tešíme sa na všetky detičky.

Kvapka krvi na počesť SNP

Miestny spolok SČK – KLUB DARCOV KRVI v Čiernom Potoku , Obecné zastupiteľstvo, Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov armádneho generála Ludvíka Svobodu v Čiernom Potoku v spolupráci s Národnou transfúznou službou Slovenskej Republiky, pracovisko Banská Bystrica, Vás pozývajú k bezplatnému odberu krvi. Uskutoční sa v Kultúrnom dome v Čiernom Potoku, okr. Rimavská Sobota, v čase od 8. 00 hod. do 11.00 hod. v utorok, 14.augusta 2018. Každý darca krvi pri registrácii predloží platný občiansky preukaz, platný preukaz zdravotnej poisťovne, preukaz darcu krvi / okrem prvodarcov/. Darca krvi 14 hodín pred odberom krvi nesmie požívať omamné látky /vrátane alkoholu/, konzumovať mastné jedlo, mliečne výrobky, čokoládu, orechy,…Pred odberom krvi sa doporučuje vypiť aspoň ½ litra tekutín /čaj, multivitamín, minerálka, číra voda,../konzumovať chlieb s džemom, netukové pečivo, kompóty,…Každý darca po odbere krvi obdrží gastro-lístok na občerstvenie v hodnote 2 eura. V í t a n í   s ú  p r v o d a r c i ! Súčasne sa v tento deň uskutoční aj športový deň  IV. ročník súťaže MEMORIAL BRIG.GEN. IMRICHA GIBALU. Súťažiť sa bude v streľbe zo vzduchovky, hode granátom na cieľ, diaľku… Po skončení odberu krvi sa uskutoční kladenie vencov k pamätníku obetí fašizmu a slávnostné zhromaždenie obyvateľov k 74. výročiu SNP. Do súťaže sa môže zapojiť každý podľa vekovej kategórie. Bližšie informácie na tel.čísle: 0915 646 828, 047 56 83 253.

 

Silnejšie zastúpenie občanov je nevýhodné pre primátora?

4. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Presnejšie by to malo znieť takto: Silnejšie zastúpenie zástupcov občanov v budúcom Mestskom zastupiteľstve v Rimavskej Sobote bude nepríjemné pre súčasného primátora?Prečo? Bude pravda z nadpisu o autokratickej filozofii súčasného primátora? Ten do dnešného dňa (4.7.2018) nepodpísal uznesenie MsZ o rozšírení počtu poslancov v budúcom volebnom období. Ostatné, z toho istého rokovania, pritom podpísal… Čítať ďalej »

Začiatok prázdnin s prechádzkou lesom a rozprávkami

4. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Lepší začiatok prázdnin ako s kopou rozprávok od P. E. Dobšinského nemohol byť. Počasie prialo, a tak Mikroregión Rimava a Rimavica mohol dopriať rozprávkový zážitok všetkým deťom, ktoré na Cestu rozprávkovým lesom „Z rozprávky do rozprávky“ zavítali. Čítať ďalej »

Dajte svoj hlas fotografiám z nášho regiónu

3. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Aj tento rok sa Miestna akčná skupina MALOHONT zapojila s fotografiami zo súťaže Malohont mojimi očami a ďalšími vybranými fotografiami z činnosti MAS do celoslovenského kola Najkrajšia fotografia z územia MAS/VSP, ktoré už tradične organizuje Národná sieť rozvoja vidieka. Čítať ďalej »

Foto: Hlboká rozkopávka pri železničnom priecestí

3. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Ako dokumentujú aj naše snímky, už niekoľko týždňov je hlboká rozkopávka pri železničnom priecestí v Rimavskej Sobote. Upozornila nás na ňu čitateľka Milena. Čítať ďalej »

Júlové knižné novinky

2. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Júl je letným mesiacom, ktorý je časom školských prázdnin i letných dovoleniek. Slnko láka k vode. Čo tak ho prežiť s dobrou knihou v ruke, či už na pláži alebo v prírode. Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote vám prináša horúce júlové novinky na knižnom trhu. Novinkami sú knihy: Odetí do krásy, Audrey Carlanová-Večná vášeň, Joy Fieldingová-Zlá dcéra, Libby Pageová-Bazén, Danielle Steel-Vyznamenanie, Kým prišla búrka, Luke Allnutt-Nebo je naše, Natalie Danielsová-Straka, Heather Morrisová-Tetovač z Auschwitzu. Medzi novinkami nechýbajú ani detské pobulikácie: séria kníh Čo sa deje: Prázdniny, Na kúpalisku, séria kníh Minipédia 4+, Mať tak o koliesko viac, Babi, čítaj mi!, Kitty zázračnica-Osamelý kocúr Murko. Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB).

 

Júlové novinky na knižnom trhu

2. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Júl je letným mesiacom, ktorý je časom školských prázdnin i letných dovoleniek. Slnko láka k vode. Čo tak ho prežiť s dobrou knihou v ruke, či už na pláži alebo v prírode. Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote vám prináša horúce júlové novinky na knižnom trhu. Čítať ďalej »

Boľkovský Power fest sa blíži…

2. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Už 12-ty rok bude miestom vojny konských síl letisko Boľkovce, situované v tesnej blízkosti Lučenca. Opäť to bude miesto, kde srandičky končia, kde sa silné reči menia na skutky a kde sa stretnú prívrženci šprintérskych duelov, ktorí si rýchlu jazdu vychutnávajú mimo premávky. 7.júla to bude zase veľmi hlasité, zadymené a napínavé, nebudú sa riešiť žiadne Euro normy, bude to iba o nabúchaných strojoch a ľuďoch, ktorí ich vedia majstrovsky ovládať. Čítať ďalej »

Panely v lesíku, blízko ihriska

2. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

…a mesačný chodník k nemu, tak by mohla znieť pekná básnička. Tá by však mnohým občanom Západu v Rimavskej Sobote znela, ako dávne pristátie prvého človeka na Mesiaci. Čítať ďalej »

Putovná výstava Príbehy 20. storočia dorazí do Rimavskej Soboty aj napriek nevôli vedenia mesta

1. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Putovná výstava Príbehy 20. storočia si našla svoje miesto v Rimavskej Sobote. Od pondelka 2. júla 2018 bude expozícia Príbehy 20. storočia nainštalovaná na nádvorí Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote. Vďaka ústretovosti Banskobystrického kraja a PhDr. Oľgy Bodorovej, riaditeľky múzea si občania Rimavskej Soboty budú môcť na výstavu vytvoriť svoj vlastný názor, keďže niektorí zastupitelia mesta jej obsah na rokovaní mestského zastupiteľstva odmietli a jej obsah označili za “minoritnú históriu”. Čítať ďalej »

Predmet mesiaca: Zreštaurované olejomaľby z pozostalosti maliara Júliusa Sándyho

1. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V roku 2017 získalo Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote finančnú dotáciu z Fondu na podporu umenia na projekt „Reštaurovanie troch olejomalieb Júliusa Sándyho (1827 – 1894)“, ktoré sa do múzea dostali darom v roku 2016. Všetky tri zreštaurované obrazy spolu s reštaurátorskými dokumentáciami si budú môcť návštevníci múzea pozrieť ako predmet mesiaca júl od 2. júla do 31. júla 2018. Čítať ďalej »

Parkovanie v bažinách?

29. Jún 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Žeby nový módny trend na Západe? Alebo niektorí obyvatelia najväčšieho rimavskosobotského sídliska by už mali nový typ hybridných vozidiel? Hybridných, v zmysle ich možnosti pohybu po ceste, aj vo vode… Čítať ďalej »

Namiesto pokroku národnostné vášne

28. Jún 2018 Autor: admin

1 komentár 

Prípad vytvorenia futbalovej akadémie v Rimavskej Sobote za účinnej spolupráce Borsodsport Invest Kft v Miskolci prešiel do sfér bičovania národnostných vášní na základe storočných krívd, ale aj nepravdivých tvrdení. Čítať ďalej »

JÚL: Vítanie prázdnin, koncerty a kone

28. Jún 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V júli na vás čaká Cesta rozprávkovým lesom, ďalšie hudobné lahôdky Sobotského Jazztivalu i súťaž vo varení. Na svoje si prídu aj milovníci koní a divokého západu. Folklórom a tradíciami to tentokrát bude žiť v rozprávkových Drienčanoch. Čítať ďalej »

Platy zamestnancov štátnej a verejnej správy sa zvýšia, ZMOS vníma tento krok pozitívne

28. Jún 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Zamestnanci v štátnej a verejnej službe si prilepšia od 1. januára 2019 na svojich základných platoch o 10 percent a v roku 2020 o ďalších 10 percent. Spoločné vyhlásenie ku kolektívnym zmluvám v štátnej a verejnej službe na roky 2019 a 2020 dnes podpísali premiér Peter Pellegrini, viceprezidentka Konfederácie  zväzov SR Monika Uhlerová a predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora. Čítať ďalej »

Prvá júlová nedeľa bude patriť Ceste rozprávkovým lesom

28. Jún 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Pre úspech z minulých rokov sa aj tento rok rozhodli Mikroregión Rimava a Rimavica v spolupráci s OZ OZVENY usporiadať toto obľúbené podujatie prvý prázdninový víkend. Pri rybníku vo Vyšnom Skálniku sa tak uskutoční  16. ročník Cesty rozprávkovým lesom. Brána rozprávkového lesa bude otvorená 1. júla od 09:00 hod. do 12:00 hod. a opäť umožní malým aj veľkým spoznať a pripomenúť si známeho rozprávkara P.E.Dobšinského. Čítať ďalej »

Nasledujúca strana »