Hľadá sa kráľovná krásy fiľakovského futbalu

22. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Fiľakovčania vedia, ako prilákať viac divákov na zápasy. Vymysleli totiž netradičnú súťaž MISS FTC FIĽAKOVO. Je pre dievčatá z celého Slovenska vo veku od 15 do 31 rokov. Krásky nielen z Fiľakova sa ešte môžu prihlásiť do 28. mája 2018. Čítať ďalej »

Športové zábavné popoludnie vo Vrbovciach

22. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Komunitné centrum vo Vrbovciach v spolupráci s členmi Občianskeho združenia Šanca pre Dražice a dobrovoľníčkami 16. mája  2018 zorganizovalo kultúrno-spoločenské podujatie s názvom Športové zábavné popoludnie. Čítať ďalej »

Hanlivý nápis na kostole je už pretretý

21. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Tak, ako sme uviedli v článku: Hanlivý nápis na kostole, nielen veriaci boli otrasení neuveriteľným vulgárnym nápisom na severovýchodnej stene Rímsko-katolíckeho kostola v Rimavskej Sobote! Ten sa objavil v sobotu večer – aspoň podľa kamerových záznamov v presne vymedzenom čase. Našťastie, dnes v pondelok ho najatí pracovníci už pretreli, ale jazva po urážke Stvoriteľa ešte zostane dlho v dušiach tunajších slušných ľudí… Čítať ďalej »

Pozvánky na podujatia v knižnici

21. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Kniha v srdci, srdce v knihe je literárny projekt pravidelných stretnutí so slovenskými autorkami a autormi, ktorí sa venujú tvorbe pre deti, mládež i dospelých. Cieľom projektu je podpora čítania, výchova k literárnemu a ilustračnému umeniu a formovanie pozitívneho vzťahu čitateľov k rodnému jazyku. Čítať ďalej »

Beseda s kráľovnou slovenských historických románov

21. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Tatiana Kršková-kníhkupectvo KnihArt a MsKS v Rimavskej Sobote pozývajú verejnosť na besedu so spisovateľkou Janou Pronskou, kráľovnou slovenských historických románov. Uskutoční sa v stredu, 30. mája o 16,30 hod. v dome kultúry. Čítať ďalej »

Zájazd do Tiszaújvárosu

20. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Informačné poradenské Centrum Rómov v Rimavskej Sobote organizuje zájazd na termálne kúpalisko do Tiszaújvárosu v Maďarsku. Uskutoční sa v sobotu, 2. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Poplatok za dopravu je 8 eur, vstupné si hradí každý individuálne. Zraz účastníkov je o 8.00 hod. pred hotelom Zlatý býk v Rimavskej Sobote. Záujemcovia sa môžu prihlásiť osobne dopoludnia počas pracovných dní v kancelárii Informačného poradenského Centra Rómov na Malohontskej 1931 v Rimavskej Sobote, alebo telefonicky u pani Lukácsovej na tel. č. 0915 830 328. Neváhajte a prihláste sa aj so svojimi deťmi na zájazd na termálne kúpalisko do Tiszaújvárosu, ktoré poskytuje nezabudnuteľné chvíle vďaka rôzným atrakciám ako napr. umelá rieka, tobogán či hydromasáž.

Beseda s Janou Pronskou

Tatiana Kršková-kníhkupectvo KnihArt a MsKS v Rimavskej Sobote pozývajú verejnosť na besedu so spisovateľkou Janou Pronskou, kráľovnou slovenských historických románov. Uskutoční sa v stredu, 30. mája o 16,30 hod. v dome kultúry. Jana Pronská sa narodila v Gelnici. V súčasnosti žije v Nálepkove. Napísala množstvo rozprávok, poviedok i básní. Jej prvá kniha Zlatníkova chovanica vyšla v roku 2008. Napísla aj romány Krvavý erb, Srdcom a mečom, Kumánska princezná.

 

Hanlivý nápis na kostole

20. Máj 2018 Autor: admin

2 komentáre/ov 

Veriaci, prichádzajúci na nedeľňajšie omše, boli zhrození. Na severovýchodnej časti Rímskokatolíckeho kostola svätého Jána Krstiteľa v Rimavskej Sobote sa objavil hanlivý nápis v maďarskom jazyku s číslom 666, symbolizujúcim Satana. A to v čase tretieho najväčšieho kresťanského sviatku Nanebovstúpenia Pána, nazývaného aj Turíce. Čítať ďalej »

Májové knižné novinky

20. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Aj v máji-mesiaci lásky, vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša horúce novinky na knižnom trhu. Medzi nimi sú aj zaľúbené romány pre ženy, motivačné knižky pre mamičky, detektívky i publikácie pre deti a mládež. Nenechajte si ujsť ani akciu Knižný kompas, ktorá potrvá do konca mája. Ku každej z určitých kníh získate kuchársky zápisník len za 1 euro. Viac informácií nájdete na stránke www.kniznykompas.sk. A tu sú už knižné novinky: Brian Freeman-Nočný vták, Táňa Keleová-Vasilková-Mama, Jo Nesbo-Macbeth, Andy Weir- Artemis, Dan Brown-Pôvod, Agatha Christie-Vražda Rogera Acroyda, Mark Sulivan-Pod šarlátovou oblohou, John Green-Všade samé korytnačky, Michael Wolff- Oheň a síra, Za dverami Trumpovej pracovne, Joseph Knox-Sirény, Monica Hesseová-Dievča v modrom plášti. Deti sa určite potešia titulom: Mirelka Pátračová rieši prípad ducha morského prasiatka, Kitty zázračnica, Montessori-Svet úspechov. Pre chlapcov je určená trilógia Magistérium, pre dievčatá nájdete v ponuke kníhkupectva aj zaľúbené romány Anjelský prach, Láska je pre bláznov ako som ja. Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB).

 

ZMOS spúšťa prieskumy medzi samosprávami

18. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Združenie miest a obcí Slovenska spúšťa prieskumy, ktoré bude realizovať vlastným technologickým riešením a anketármi v území. V týchto dňoch začína prvý z prieskumov, ktorý je zameraný na medziobecnú spoluprácu a agendu Smart. V priebehu najbližších 36 mesiacov tak prostredníctvom minimálne 21 prieskumov zmapuje rôzne oblasti činnosti miestnej územnej samosprávy. Čítať ďalej »

Zájazd na kúpalisko do Tiszaújvárosu pri príležitosti MDD

18. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Informačné poradenské Centrum Rómov v Rimavskej Sobote organizuje zájazd na termálne kúpalisko do Tiszaújvárosu v Maďarsku. Uskutoční sa v sobotu, 2. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Čítať ďalej »

ZMOS podporuje modernizáciu a zodpovedné rozhodnutia

18. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Takmer 800 starostov a primátorov sa zíde na rokovaní v poradí 29. snemu Združenia miest a obcí Slovenska. Dvojdňové rokovanie najvyššieho orgánu ZMOS sa uskutoční aj za účasti ústavných činiteľov, poslancov parlamentu, členov vlády a ďalších hostí. Čítať ďalej »

Prekladateľský „trapas“ na slávnostnom zasadaní mestského zastupiteľstva

17. Máj 2018 Autor: admin

5 komentáre/ov 

Z prekladateľskej praxe poznám tento pocit: Pri slávnostnom rokovaní chcem preložiť nejaké dôležité anglické slovíčko do slovenčiny a na um mi prichádza iba ekvivalent v maďarčine (alebo aj iné kombinácie). Ale pri spontánnych prekladoch sa snaží človek- prekladateľ či tlmočník- aspoň opísať dej inými slovami. To však musí byť zbehlý v takýchto situáciách. Čítať ďalej »

Fiľakovo sa zapája do výzvy. Zabojujú o röntgen

16. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Samospráva Fiľakova sa zapojí do výzvy Ministerstva zdravotníctva SR ako sprostredkovateľského orgánu pre Integrovaný regionálny operačný program (IROP) na budovanie centier integrovanej zdravotnej starostlivosti. Do Fiľakova by sa tak po dlhých rokoch mohli vrátiť diagnostické zariadenia, predovšetkým chýbajúci röntgen. Čítať ďalej »

Spoznávacia púť za ochrankyňou Rómov Kali Sárou

16. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Informačné poradenské Centrum Rómov v Rimavskej Sobote vás pozýva na IV. Spoznávaciu púť za ochrankyňou Rómov Kali Sárou do francúzskeho mestečka Saintes – Maries – De- La- Mér. Uskutoční sa od 22. mája do 27. mája 2018, odchod je z Rimavskej Soboty. Čítať ďalej »

Ľudia z planiny

16. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

To je názov  autorskej výstavy Rastislava Ekkerta, ktorej vernisáž sa konala  26. apríla 2018 ako sprievodné podujatie  Zochovej divadelnej Revúcej. Rastislav Ekkert – reportér, cestovateľ, ešte donedávna mestský človek, ktorý vyrastal v Bratislave, kresliť a maľovať  začal v útlom veku. Čítať ďalej »

Noc v múzeu: Program plný spomienok, poznania a tvorivosti

15. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote pozýva na XIV. ročník podujatia NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ, v sobotu 19. mája od 18:00 do 23:00 hod. Čaká na Vás program plný spomienok, poznania a tvorivosti. Vstupné je 1€, pre deti do 6 rokov zdarma. Čítať ďalej »

Zochova divadelná Revúca

15. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Revúcky dom kultúry v dňoch 26. – 28. apríla 2018 hostil v rámci 44. ročníka krajskej postupovej súťaže a prehliadky amatérskych činoherných divadiel a divadiel mladých divadelníkov z celého kraja. V rámci súťaže sa odbornej porote v zložení Mgr. art. Martina MAŠLÁROVÁ, Mgr. art. Alena LELKOVÁ, Ing. arch. Mgr.art. Michal LOŠONSKÝ, ArtD. predstavilo 15 divadelných súborov, z čoho 10 bolo divadelných súborov dospelých a 5 divadiel mladých. Čítať ďalej »

Cena mesta verzus „diplomovka“ primátora

15. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Spisovne by to malo byť „odovzdávanie diplomov“, ale podstatu nadpisu pochopí každý prítomný človek na slávnostnom zasadaní mestského zastupiteľstva 4.mája 2018. Poslanecký zbor ešte v apríli schválil troch laureátov na Cenu mesta Rimavská Sobota (Pelle, Rapavá, Zajacová) a na tej istej slávnosti primátor odovzdal ešte 30 ďalších diplomov… Čítať ďalej »

V zariadení Čierny orol servírujú slovenské špeciality, nechýba ani Frndžalica

15. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Furmanské halušky, bryndzové pirohy, gemerské guľky, demikát, salašnícka baranina, ragú z diviaka, makovo-višňová štrúdľa na vanilkovom kréme a množstvo iných špecialít servírujú v zariadení Čierny orol na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Čítať ďalej »

Noc múzeí a galérií vo Fiľakove aj s expozíciou o živote samurajov a gejší

15. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Hradné múzeum vo Fiľakove sa tohto roku už po jedenástykrát zapája do celoeurópskej iniciatívy Noc múzeí a galérií, v rámci ktorej sa záujemcovia, podobne ako v predchádzajúcich rokoch, opäť majú na čo tešiť. Podujatie, ktoré sa uskutoční 19. mája 2018, bude prebiehať na troch miestach. Čítať ďalej »

V Komunitnom centre v Dražiciach sa oslavoval Deň matiek

14. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

OZ Šanca pre Dražice pripravilo v priestoroch KC komunitnú aktivitu, ktorá bola venovaná  mamičkám a deťom.  V piatok,  11. mája 2018 sme si pripomenuli Deň matiek spolu  s deťmi, ktoré mali pre svoje mamičky pripravené básne, v ktorých  sa im poďakovali  za ich starostlivosť a lásku. Čítať ďalej »

Krásna slovenská reč

14. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote 10. mája 2018 v Revúcej pripravilo v rámci projektu Čaro slova súťaž pod názvom Krásna slovenská reč. Čítať ďalej »

Fantazijné a mystické obrazy Svetlany Bornayovej

14. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Svetlana Bornayová by si svoj život bez výtvarného umenia nevedela predstaviť. Tvorí niekoľko rokov a svoje diela aj predáva. I keď priznáva, že sa s nimi ťažko lúči. Jej obrazy visia na stenách nielen slovenských majiteľov, ale aj v Čechách, Maďarsku či v Egypte. Ak stretne dobrého človeka, rada aj daruje. Čítať ďalej »

Drahý smútočný rečník…

11. Máj 2018 Autor: admin

9 komentáre/ov 

Bežný obrad i s ateistickou „pracovno-rodinnou“  rozlúčkou trvá približne jednu hodinu. A samotný smútočný prejav orátora, maximálne 10-20 minút. Jeho dĺžka závisí od rozsahu „pracovných úspechov“ nebožtíka ale i od šírky trúchliacej rodiny, príbuzných a susedov. A ODMENA smútočného rečníka je od januára 2018 v Rimavskej Sobote 40.- € za jeden obrad… Čítať ďalej »

Mažoretky Estrella sa chystajú na Majstrovstvá Európy

11. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V športovej hale na Zábraní  v Hlohovci sa v dňoch 4.-6. mája 2018   konali Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe. Majstrovstvá sú zároveň  nominačnou a kvalifikačnou súťažou na Majstrovstvá Európy v Českej republike a na Majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Juhoafrickej republike. Čítať ďalej »

Týždeň v znamení slovenskej gastronómie aj s Frndžalicou

11. Máj 2018 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Na špecialitách slovenskej gastronómie si budete môcť pochutnať v zariadení Čierny orol na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote pochutnať od pondelka, 14. mája do piatka, 18. mája. Na Týždeň slovenskej kuchyne pozýva verejnosť Stredná odborná škola obchodu a služieb. Čítať ďalej »

Týždeň slovenskej kuchyne

11. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Na špecialitách slovenskej gastronómie si budete môcť pochutnať v zariadení Čierny orol na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote pochutnať od pondelka, 14. mája do piatka, 18. mája. Na Týždeň slovenskej kuchyne pozýva verejnosť Stredná odborná škola obchodu a služieb. Počas týždňa v znamení slovenskej gastronómie vás čakajú najrôznejšie halušky z májovej bryndze, kyslé polievky, baranina i bravčovina, kyslé mliečne nápoje z črpákov, dezerty zo slovenských surovín, pivo spod Urpína. Sevírovať sa bude aj Demikát, kuracie prsia na salašnícky spôsob, Očovské pastorále, Vlachova šnicla, kurací ovčiarsky rezeň, kysnutý koláč s makom a jablkami a iné špeciality. To všetko pri výzdobe v národných farbách a obsluhe v krojoch. Pacho-hybský zbojník pozýva na Frndžalicu, 50%-ný slovenský destilát pre nebojácnych chlapov. Frndžalica je legendárny a záhadný nápoj, vyrobený klasickou destiláciou v lone čarovnej slovenskej prírody, len z najčistejších prírodných surovín s vysokou energiou. Je tajomná, ale silná, v chuti plná, s vôňou čokolády, vanilky a stopami jablka. Krémová chuť sa decentne prelína s jemným exotickým korením. Jedlá pripravia žiaci a zamestnanci SOŠ obchodu a služieb v Rimavskej Sobote pod vedením Jaroslava Švagerka, ktorý je šéfkuchárom v zariadení Čierny orol. A čím sa vyznačuje tradičná slovenská kuchyňa? Je založená hlavne na bravčovom mäse, hydine, múke, zemiakoch, kapuste a mliečnych výrobkoch. Jedným zo slovenských národných jedál sú bryndzové halušky. Najtradičnejšia polievka je kapustnica. Medzi ďalšie tradičné  polievky patria fazuľová, šošovicová, kuracia, hovädzia a gulášová.

 

Niektoré sobáše budú v Rimavskej Sobote drahšie

10. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Ale iba tie, ktoré budú vyžadovať zvýšené náklady spojené s vykonaním obradu uzavretia manželstva- ako sa to píše v uznesení Mestského zastupiteľstva Rimavská Sobota č. 3/2018. Pritom ostatné paušálne poplatky (v prepočte zo Sk na Euro) na náklady ostatných sobášov určené ešte v roku 2008 zostanú nezmenené. Ak nepočítame prevod zo Slovenských korún na Eurá. Čítať ďalej »

Tobogan na úver a nejasný termín jeho výstavby

9. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Ešte v januári poslanci Rimavskej Soboty odsúhlasili financovanie výstavby toboganu na Kurinci. Síce schválili verejné obstarávanie vo veci, ako aj splátkový kalendár úveru na financovanie, dokonca aj úroky úverovej zmluvy, ale samotnú zmluvu na  investičnú výstavbu toboganu (ako sa to honosne nazýva v uznesení MsZ č.2/2018) asi málokto zo zástupcov občanov videl… Čítať ďalej »

Vyjadriť veľkú poctu dobrým skutkom môžete jedným klikom

8. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Na zmenu stačí jeden klik – ten váš. Aj tento rok totiž môže verejnosť rozhodnúť o špeciálnom ocenení Cena verejnosti pre neziskovú organizáciu spomedzi nominovaných na Cenu Nadácie Orange. Čítať ďalej »

Župa podporí rozvoj cestovného ruchu

7. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Kraj pomôže personálne posilniť Oblastné organizácie cestovného ruchu (OOCR), ktoré spájajú súkromný a verejný sektor v oblasti cestovného ruchu. Predstavitelia OOCR prístup župy vítajú. Čítať ďalej »

Rimavská Sobota vo sviatočnom šate

4. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Okresné mesto sa dnes odelo do sviatočného šatu. Konajú sa totiž Dni mesta Rimavská Sobota, ktoré potrvajú do soboty, 5. mája. Tradičné podujatie, ktoré prilákalo aj ľudí z okolitých obcí, organizuje samospráva. Čítať ďalej »

Májové novinky na knižnom trhu

4. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Aj v máji-mesiaci lásky, vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša horúce novinky na knižnom trhu. Medzi nimi sú aj zaľúbené romány pre ženy, motivačné knižky pre mamičky, detektívky i publikácie pre deti a mládež. Nenechajte si ujsť ani akciu Knižný kompas, ktorá potrvá do konca mája. Ku každej z určitých kníh získate kuchársky zápisník len za 1 euro. Viac informácií nájdete na stránke www.kniznykompas.sk. Čítať ďalej »

Detské ihrisko v mestskom parku dostane celkom novú tvár

3. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Mamičky a ich ratolesti z Fiľakova majú dôvod na radosť. Detské ihrisko v mestskom parku sa po rokoch dočká veľkej obnovy. Mesto v spolupráci s partnermi, NadáciouVeolia a Stredoslovenskou vodárenskou prevádzkovou spoločnosťou, a.s., zainvestuje do náhrady všetkých starých detských prvkov novými. S prácami by mali začať v letných mesiacoch. Čítať ďalej »

Poznáte základné pravidlá bicyklovania?

3. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Pekné počasie je už v plnom prúde, s tým pribúda na cesty aj viac účastníkov cestnej premávky. Čoraz častejšie sa stretávame na akciách venovaných kultúre, či športu. Spanilé jazdy motocyklistov už máme za sebou, tiež prvé bežecké maratóny. Takéto akcie však budú až do konca leta. Čítať ďalej »

Komisia o prevencii policajného zboru v Rimavskej Sobote

3. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Na aprílovom zasadaní Komisie ochrany verejného poriadku a prevencie kriminality (KOVPaPK) pri Mestskom zastupiteľstve v Rimavskej Sobote si prítomní členovia, okrem obligátnych bodov, vypočuli informatívnu správu o činnosti skupiny prevencie vnútorného oddelenia Okresného riaditeľstva Policajného zboru SR v Rimavskej Sobote za rok 2017. Čítať ďalej »

Radovan Ceglédy odštartoval zber podpisov na kandidatúru na primátora mesta

3. Máj 2018 Autor: admin

7 komentáre/ov 

S heslom Odvážme sa zrýchliť ohlásil  v stredu, 2. mája 2018 na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote Radovan Ceglédy so skupinou podporovateľov začiatok zbierania podpisov na podporu nezávislej kandidatúry na primátora mesta v novembrových voľbách. Čítať ďalej »

Dni mesta Rimavská Sobota

2. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Aj tento rok sa okresné mesto odeje do sviatočného šatu. V piatok 4. mája a v sobotu, 5. mája sa budú Dni mesta Rimavská Sobota. Organizuje ich samospráva. V rámci nich čaká na návštevníkov na Hlavnom námestí pestrý kultúrny program a tradičné jarné trhy s predajnými stánkami. Nebudú chýbať ani tvorivé dielne Škola zručností, vystúpenia detí z tunajších základných a materských škôl, módna prehliadka, prezentácia tvorivých a pohybových aktivít CVČ Relax, Šmolshow, Szuperdáridó či vystúpenie finalistu Superstar Sama Tomečka. V piatok, 4. mája sa o 15.00 hod. uskutoční slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom bude udelená Cena mesta 2018. V sobotu, 5. mája vystúpi aj Tanečný Orchester Rimavská Sobota, country kapela Bluetrend, nebude chýbať ani prezentácia vojnových vozidiel, bojovej techniky a uniforiem. V estrádnej sále domu kultúry sa uskutoční Veľká folklórna tancovačka. Program Dní mesta Rimavská Sobota nájdete na: http://www.gemerland.sk/?p=70921

 

Stavaním mája si pripomenuli ľudové tradície

2. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

S cieľom pripomenúť si a oživiť ľudové tradície zorganizovali Miestny odbor Matice slovenskej, Dom Matice slovenskej a Centrum voľného času Relax v Rimavskej Sobote 30. apríla tradičné podujatie s názvom Stavanie mája. Čítať ďalej »

Perlička: Rimavskosobotský ekoasfalt s rastlinkami

2. Máj 2018 Autor: admin

1 komentár 

To, že nedávno vyasfaltované cesty v Rimavskej Sobote, nie sú celkom kvalitné, sme si nevšimli len my, v našej redakcii, keď sme na to vlani poukázali v článkoch Postreh: Burina uprostred vyasfaltovanej cesty, Na margo buriny na novom asfalte alias Hamšík. Zaregistrovala to aj primátorka susedného Lučenca Alexandra Pivková. Čítať ďalej »

Dni mesta: Jarné trhy, koncerty, módna prehliadka a bohatý program

2. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Aj tento rok sa okresné mesto odeje do sviatočného šatu. V piatok 4. mája a v sobotu, 5. mája sa budú Dni mesta Rimavská Sobota. Organizuje ich samospráva. Čítať ďalej »

Z listu čitateľa: Rimavská Sobota na dnešných fotografiách

1. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Do redakcie sme dostali list od nášho čitateľa Ing. Milana Kocku, niekdajšieho viceprimátora mesta. Navrhol nám, aby sme zriadili rubriku Rimavská Sobota na dnešných fotografiách. Čítať ďalej »

Základná škola v Hodejove sa zapojila do Dňa Zelených škôl

1. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Dňa 27.4.2018 sa Základná škola – Alapiskola v Hodejove  zapojila do Dňa Zelených škôl, ktorý prebiehal na celom Slovensku v školách, zapojených v programe Zelená škola. Prostredníctvom tohto dňa, ktorý je prepojený aj s Dňom Zeme, žiaci a učitelia skrášľujú okolie svojich škôl a netradičnými spôsobmi poukazujú na environmentálne témy. Čítať ďalej »

Nasledujúca strana »