Príďte si zapálením sviečky uctiť odkaz 17. novembra 1989

16. November 2018 Autor: admin

5 komentáre/ov 

Internetová stránka Gemerland.sk Vás pozýva, ako už niekoľko rokov, na tichú spomienku novembrových udalostí v roku 1989. Stretnutie občanov a činiteľov Novembra ´89 sa uskutoční ako už tradične pri pamätníku In memoriam, postaveného na pamiatku padlým rimavskosobotských hrdinov v 1.svetovej vojne, na Hlavnom námestí  v Rimavskej Sobote v sobotu, 17. novembra 2018 o 17. 00 hodine. Čítať ďalej »

Prednáška s archeológom prof. Václavom Furmánkom

15. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V pondelok, 19. novembra 2018 o 11.00 hod. sa v priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote uskutoční prednáška s významným slovenským archeológom a popredným európskym odborníkom na dobu bronzovú – Dr. h. c. prof. PhDr. Václavom Furmánkom, DrSc. z Archeologického ústavu SAV v Nitre. Vstupné je 1€. Čítať ďalej »

Postreh: Kritici primátora a futbalisti – OUT

14. November 2018 Autor: admin

9 komentáre/ov 

Zaujímavý úkaz nastal v Rimavskej Sobote tesne po vyhlásení výsledkov komunálnych volieb 2018. Najväčší kritici primátora (Čeman, Sojka, Vaš)- či už z ľavej alebo z pravej strany snemovne zostali bez mandátu od voličov. Čítať ďalej »

Festival Spoznajte nás- Pindžaren Amen

14. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Združenie za integráciu Rómov v Rimavských Janovciach pozýva na 8. ročník prehliadky záujmovo-umeleckej činnosti rómskych detí a mládeže z regiónu Gemera. Čítať ďalej »

Vo Fiľakove by mohol pribudnúť nový cyklochodník

13. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Samospráva Fiľakova chce vystavať nový cyklochodník. Ten by mal spojiť železničnú stanicu s priemyselnou zónou. Na tento účel mesto žiada z akčného plánu regionálny príspevok vo výške 175-tisíc eur. Čítať ďalej »

Súkromná stredná odborná škola oslávila svoje prvé jubileum

13. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Okrúhle, desiate výročie svojho vzniku, oslávila uplynulý týždeň Súkromná stredná odborná škola, známa v Rimavskej Sobote aj ako Hotelová akadémia. Čítať ďalej »

V múzeu otvoria výstavu najkrajších kŕmidiel

13. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote sa 15. novembra 2018 o 13.00 hod. uskutoční vernisáž deviateho ročníka výstavy „Najkrajšie kŕmidlo“. Výstava predstaví kŕmidlá, ktoré vyrobili žiaci druhého stupňa základných škôl a zodpovedajúcich ročníkov osemročných gymnázií v rámci rovnomennej súťaže. Výstava potrvá do 15. decembra 2018. Čítať ďalej »

Poďakovanie voličom za podporu

12. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Chcela by som poďakovať všetkým, ktorí mi dôverovali a dali hlas ako kandidátke na poslankyňu mestského zastupiteľstva  v 1. volebnom obvode Staré mesto-Chrenovisko-Vyšná Pokoradz. Čítať ďalej »

Viliam Vaš- poďakovanie voličom a čitateľom Gemerlandu

11. November 2018 Autor: admin

16 komentáre/ov 

Ja, Viliam Vaš, kandidát na primátora mesta Rimavská Sobota a kandidát na poslanca za 4.obvod Západ, Sobôtka, Kľačany v tohoročných komunálnych voľbách vyjadrujem poďakovanie svojim voličom za dlhoročnú –vyše 16-ročnú- podporu v miestnej politike. Čítať ďalej »

Súčasný primátor Rimavskej Soboty zostáva naďalej

11. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Rimavskú Sobotu bude naďalej po včerajších komunálnych voľbách viesť  Jozef Šimko, ktorý sa stal primátorom už tretíkrát. Získal  5081 hlasov, čo je 58,02%. Čítať ďalej »

Foto: Prebiehajú komunálne voľby

10. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Dnes, 10. novembra 2018 sa o 7.00 hod. ráno otvorili volebné miestnosti. Na celom Slovensku prebiehajú komunálne voľby. Výnimkou nie je ani Rimavská Sobota, kde je päť volebných obvodov. Čítať ďalej »

Príďte voliť, nenechajte za seba rozhodnúť iných

9. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V sobotu, 10. novembra 2018  budú prebiehať komunálne voľby. Budeme si vyberať nielen starostov a primátorov, ale aj poslancov do miestnych a obecných zastupiteľstiev. Volebné miestnosti budú otvorené od siedmej hodiny rána do desiatej večer. Čítať ďalej »

László Sólymos: Sme rozhodnutí zaviesť zálohovanie PET fliaš a plechoviek

8. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Po spoplatnení ľahkých plastových tašiek a zvýšení poplatkov za skládkovanie envirorezort odštartoval práce na zavedení zálohovania PET fliaš a plechoviek od nápojov. Ročne sa totiž na slovenský trh uvedie približne miliarda PET fliaš. Čítať ďalej »

Zaujímavé rozhovory voličov s kandidátmi na poslancov

7. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V Pizzérii Palazzo na Rybárskej ulici sa v stredu, 7. novembra stretli kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva za koalíciu KDH a SMK-MKP Attila Halász, Peter Juhász, Viliam Vaš vo volebnom obvode č. 4- Rimavská Sobota s voličmi mestskej časti Západ, Sobôtka, Kľačany. Čítať ďalej »

Dva nové autobusy skvalitnia mestskú autobusovú dopravu v meste Lučenec

7. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Slovenská autobusová doprava Lučenec a.s., ako prvá z okolitých štátov strednej Európy  uviedla do prevádzky dva nové, inovatívne a ekologické autobusy IVECO CREALIS, ktoré budú slúžiť občanom a návštevníkom mesta Lučenec. Čítať ďalej »

Novembrové knižné novinky

7. November 2018 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Máme tu ďalší jesenný mesiac, sprevádzaný chladnejším počasím. Aj v novembri vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša novinky na knižnom trhu. Nenechajte si ujsť ani akciu Knižný kompas, ktorá potrvá do konca mesiaca. Jeho cieľom je vrátiť ľudí opäť ku knihám. Aby znova začali čítať a presvedčili sa, že to stojí za to. Aj preto túto spoločnú myšlienku vydavateľstva Ikar a kníhkupcov z celého Slovenska podporili najobľúbenejší slovenskí autori. Na pulty kníhkupectiev sa dostalo 12 noviniek od slovenských autorov a 16 prekladových titulov. A ako darček ku každej zakúpenej knihe z ponuky Knižného kompasu dostane čitateľ Motivačný zápisník iba za euro! Viac o akcii nájdete na www.kniznykompas.sk A tu sú už novembrové knižné novinky: Prezident je nezvestný, Oteckovia, Tri sestry (Táňa Keleová-Vasilková), Džungľajedinečná technológia Photicular, Na póloch- jedinečná technológia Photicular, Safari- jedinečná technológia Photicular, Viem, čo si urobila (Lucia Braunová). Pre deti vyšli knižky: Vianočná noc, Roblox, Diamantový kôň, Linda a Gusto-Tapír je prasiatko, Zostroj si lokomotívu 3D, Strašidelné rozprávky, Ľadové kráľovstvo-Veľká porcia zábavy, Gerda-kniha a kufrík plný prekvapení. V sortimente Kníhkupectva KnihArt nájdete aj kalendáre a diáre na rok 2019, množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, nechýba ani ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). Tešíme sa na Vašu návštevu.

 

 

Novembrové novinky na knižnom trhu

7. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Máme tu ďalší jesenný mesiac, sprevádzaný chladnejším počasím. Aj v novembri vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša novinky na knižnom trhu. Nenechajte si ujsť ani akciu Knižný kompas, ktorá potrvá do konca mesiaca. Čítať ďalej »

PaedDr. Jaroslav Bagačka – kandidát na poslanca MsZ vo volebnom obvode 4 (Sídlisko Západ, Sôbotka, Kľačany)

7. November 2018 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Vážení občania, milí Rimavskosobotčania ! Asi sa zhodneme na tom, že žijeme opäť v zlomovom období. Prúd času je neúprosný a najmä „osmičkové“ roky prinášajú mnoho udalostí a dejinných zvratov. Čítať ďalej »

FOTOSÚŤAŽ: O vaše hlasy sa uchádza 113 fotografií

7. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Hlasovať za svojich favoritov vo fotosúťaži Malohont mojimi očami môžete do 12.11.2018, pričom svoje hlasy môžete odovzdať ľubovoľnému počtu fotografií, ktoré sa vám páčia. Víťazi verejného hlasovania budú ocenení spolu s víťazmi jednotlivých kategórií fotosúťaže v decembri tohto roka. Čítať ďalej »

MsZ: Pridali mimoriadne príspevky pre šport, kultúru a sociálne služby

6. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V ostatej dobe  primátor Rimavskej Soboty vetuje aj uznesenia, ktoré sú podľa zákona úplne  v poriadku  a nie sú ani pre mesto zjavne nevýhodné. Tak prečo pozastavuje výkon uznesenia č.č.111/2018-mestského zastupiteľstva? V prípade dotácií pre šport, kultúru, sociálne služby by mohla kľudne znieť odpoveď: Lebo medveď…. Čítať ďalej »

Pozvánka na predvolebné fórum

5. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva  Attila Halász, Peter Juhász, Viliam Vaš vo volebnom obvode č. 4- Rimavská Sobota pozývajú občanov mestskej časti Západ, Sobôtka, Kľačany v stredu o 17,00 hod. na predvolebné fórum do pizzérie Palazzo na Rybárskej ulici. Občerstvenie je zabezpečené! Čítať ďalej »

Marta Kanalová- kandidátka na poslankyňu vo volebnom obvode č. 1 (Staré mesto-Chrenovisko-Vyšná Pokoradz)

5. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Vždy som sa zaujímala o veci verejné. Ako novinárka sa roky venujem najmä občianskym témam. Asi pätnásť rokov som pôsobila ako redaktorka v redakcii Gemerské zvesti, zastávala som aj funkciu šéfredaktorky, od roku 2006 vediem vlastné internetové noviny Gemerland.sk. Čítať ďalej »

Husací festival-Liba Fesztivál s vynikajúcou atmosférou

4. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Kačacie a husacie špeciality, bohatý kultúrny program a dobrá nálada dominovala na podujatí Husací festival-Liba Fesztivál. Konal  sa v nedeľu, 4. novembra na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Čítať ďalej »

Beseda s kandidátmi na poslancov v obvode č. 1

4. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Kandidáti na poslancov do Mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote za volebný obvod č. 1 Staré mesto-Chrenovisko- Vyšná Pokoradz Marta Kanalová, Ladislav Rigó a Attila Sebők Vás srdečne pozývajú na besedu. Uskutoční sa v stredu, 7.11. 2018 o 17:00 v zasadacej miestnosti Okresného úradu, v budove Župného domu na Nám. M. Tompu v Rimavskej Sobote. Čítať ďalej »

MsZ: V školstve sa rysujú vyššie mzdy a prevádzkové financie?

4. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Na ostatnom zasadaní mestského parlamentu poslanci zobrali na vedomie i Všeobecné záväzné nariadenie mesta (VZN) č. 141/2018 o určení výšky dotácie na mzdy a prevádzku škôl a školských zariadení zriadených na území mesta Rimavská Sobota na rok 2018, ktoré je v platnosti až do schválenia nového VZN. Čítať ďalej »

Futbal v Rimavskej Sobote začína písať svoju novú históriu

2. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Predchádzajúci článok na Gemerlande Majetkové otázky s množstvom predajov, ale i s kúpou pozemkov pred poštou naznačil aj to, že samospráva má ešte dostatok pozemkov, o ktoré sa občania dokážu lepšie postarať. A to napriek tomu, že im nepatria, ale sa starajú o ne. Zrejme aj kľúčová otázka budúcej futbalovej akadémie znie v tom, že mesto samotné už nedokáže priniesť nič nové do rozvoja športu a skvalitnenia podmienok na zastaranom štadióne! Čítať ďalej »

Husací festival-Liba Fesztivál

1. November 2018 Autor: admin

27 komentáre/ov 

Pochutnať na husacích a kačacích špecialitách si budete môcť v nedeľu, 4. novembra v Rimavskej Sobote. Popoludní sa na Hlavnom námestí v obrovskom vyhrievanom stane uskutoční Husací festival-Liba Fesztivál. Čítať ďalej »

Majetkové otázky s množstvom predajov, ale i s kúpou pozemkov pred poštou

1. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Ako sme písali v predchádzajúcom článku na Gemerlande s názvom Mestské zastupiteľstvo: Netradičná diskusia na začiatku o bývalom internáte a futbale, posledné zasadnutie Mestského zastupiteľstva Rimavská Sobota prebiehalo v netradičnej atmosfére takmer hodinovej diskusie pred schválením bodov programu rokovania. Čítať ďalej »

NOVEMBER: Hudba, tanec a film

1. November 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Koncerty vážnej hudby, večer na ľudovú nôtu, filmové i divadelné zážitky, stand-up comedy show, pútavé prednášky, besedy, tvorivé dielne – aj  o tom je novembrový kalendár podujatí v regióne Malohont a jeho okolí. Čítať ďalej »

Mestské zastupiteľstvo: Netradičná diskusia na začiatku o bývalom internáte a futbale

31. Október 2018 Autor: admin

1 komentár 

Posledné zasadnutie Mestského zastupiteľstva Rimavská Sobota v tomto volebnom období netradične najprv diskutovalo o bodoch programov. Presnejšie o vypustení obchodnej súťaže na predaj a rekonštrukciu internátu bývalého Domova mládeže na Školskej. Táto bezprecedentná diskusia, ktorá nemá oporu v Rokovacom poriadku, sa nakoniec natiahla na neuveriteľných 55 minút! Spustila ju procedurálna pripomienka poslanca Čemana na stiahnutie tohto bodu z programu rokovania. Čítať ďalej »

Video: Viliam Vaš a Jozef Šimko v diskusnej televíznej relácii

31. Október 2018 Autor: admin

35 komentáre/ov 

Ako je známe, o kreslo primátora Rimavskej Soboty zabojujú štyria kandidáti. Dvaja z nich – Viliam Vaš a Jozef  Šimko prijali pozvanie do diskusnej relácie TV LocAll s názvom Za okrúhlym stolom. Čítať ďalej »

Poslanec Čeman: Premeňme Domov mládeže na Domov dôchodcov

31. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Domov mládeže (DM) chátra, to je síce pravda, no on zato nemôže.  Mesto Rimavská Sobota na čele s primátorom a zamestnancami počas celého volebného obdobia na jeho záchranu  či premenu nič nepodniklo. Čítať ďalej »

Skutočné Smart riešenia v praxi

31. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

O riešeniach Smart sa na Slovensku pomerne intenzívne diskutuje. Združenie miest a obcí Slovenska začína so šnúrou podujatí, na ktorých budú starostovia a primátori z krajín V-4 prezentovať predstaviteľom slovenských miest a obcí úspešné Smart riešenia, ktoré sa u nich osvedčili. Čítať ďalej »

O futbale bude predsa reč

30. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Ako sme vás informovali v článku Posledné zasadnutie mestského parlamentu v tomto volebnom období rimavskosobotskí posladnu zasadnú v stredu, 31. októbra. Reč bude aj o futbale, i keď tento bod nie je v programe rokovania, ktorý je zverejnený aj na oficiálnej stránke mesta. Čítať ďalej »

ZŠ Š. M. Daxnera na projektovom stretnutí Erasmus+ v Dánsku

30. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Začiatok školského roku sa na našej škole, ZŠ Š. M. Daxnera v Rimavskej Sobote, niesol v duchu príprav na stretnutie v Dánsku, ktoré sa konalo v dňoch 22. až 29. septembra 2018. Pre všetkých členov projektového tímu, či už pedagógov alebo žiakov to bol nezabudnuteľný zážitok, nakoľko do takejto krajiny sa bežne nepodarí vycestovať. Čítať ďalej »

Autobusy MHD budú počas Dušičiek zachádzať na Cintorínsku ulicu

29. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Slovenská autobusová doprava Lučenec, a.s., a Mesto Rimavská Sobota informujú cestujúcich, že v dňoch 29.10 až 1.11.2018 budú autobusové spoje premávajúce podľa platného cestovného poriadku medzi Autobusovou stanicou a Sídliskom Západ  v Rimavskej Sobote zachádzať na Ulicu Cintorínsku so zastávkou pred vchodom do cintorína. Čítať ďalej »

Výbor mestskej časti Tomašová bilancoval

28. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V spoločenskom dome v Tomašovej v piatok, 26. októbra zasadal Výbor mestskej časti Tomašová – Včelinec – Dúžavská cesta – Kurinec – Dúžava – Mojín. V rodinnej atmosfére vyhodnotili činnosť počas 4-ročného volebného obdobia. Čítať ďalej »

Video: Duel primátorských kandidátov Vaša a Zagyiho

27. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Ako sme vás informovali,  v kaviarni Tri ruže-Három Rózsa Káveház sa uskutočnil prvý diskusný večer dvoch kandidátov na funkciu primátora mesta Rimavská Sobota. Zúčastnili sa ho stredoškolský učiteľ Viliam Vaš (KDH) a podnikateľ Róbert Zagyi (NeKa). Čítať ďalej »

Posledné zasadnutie komisie v Starom dome

26. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Komisia ochrany verejného poriadku a prevencie kriminality (KOVPaPK), ako jedna z komisií Mestského zastupiteľstva Rimavská Sobota, mala doteraz koncom roka vždy slávnostné zasadnutie. Aj tohtoročné rokovanie komisie sa nieslo v znamení rozlúčky- tentoraz však v znamení končiaceho sa volebného obdobia 2014-2018. Čítať ďalej »

Striedanie času je tento víkend možno jedným z posledných

26. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Zrušenie striedania času je z pohľadu politických zástupcov aj odborníkov dobrým krokom. Ukázalo to aj Regionálne diskusné fórum, ktoré zorganizovala Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku  dnes  v Bratislave. Čítať ďalej »

Veci verejné sa týkajú každého

26. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Žiaľ, mnohí obyvatelia sa o veci verejné nezaujímajú, a pritom sa týkajú každého z nás. Často ani nepoznajú poslancov mestského parlamentu a nemajú vedomosti o kompetenciách primátora či mestského parlamentu. Tak to bolo aj v prípade dôchodcu, ktorý sa nám posťažoval na chodník v dezolátnom stave na Ulici I. Hatvaniho v Rimavskej Sobote. Čítať ďalej »

Hľadajú výpomoc do kníhkupectva

26. Október 2018 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote hľadá výpomoc na na predvianočný čas! Podmienky: študent/ dôchodca, práca s PC (Word/ Excel), vzťah ku knihám. Viac informácií v predajni, ktorú nájdete na na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB) a na knihart.rs@gmail.com Čítať ďalej »

Posledné zasadnutie mestského parlamentu v tomto volebnom období

25. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Rimavskosobotskí poslanci zasadnú v tomto volebnom období poslednýkrát v stredu, 31. októbra. Rokovanie sa uskutoční o 9.00 hod. v zasadačke MsZ v bývalom Župnom dome v Rimavskej Sobote na Nám. M. Tompu. Čítať ďalej »

Nasledujúca strana »