Máte viac ako 50 rokov a chcete robiť prácu, ktorá vás baví? Je tu pre vás pripravený dotazník

16. September 2018 · Autor: admin 

Vek môže naozaj zohrávať dôležitú rolu pri prijímaní nových ľudí do zamestnania a preto sa treba na to pripraviť. Chcete rozbehnúť novú prácu ktorá vás baví, len neviete nájsť odvahu? Ľudia po 50-tke toho vedia veľmi veľa. A to nielen v oblasti, v ktorej doteraz pracovali, či pracujú. Mnohí majú výborné vedomosti a zručnosti v oblastiach, ktoré boli doteraz skôr ich záľubou, napr. remeslá, záhrada, pečenie a veľa ďalších vecí.

Niektorí sú nezamestnaní, alebo chodia do práce z povinnosti, a mohli by sa živiť vecami, ktoré nielen dobre ovládajú, ale ich aj bavia. Okrem sebarealizácie je to napokon aj cesta k zlepšeniu rodinného rozpočtu.

Ľudia po 50-tke majú skutočne veľa skúseností a iných konkurenčných výhod. Postupne aj zamestnávatelia začínajú znovu objavovať čaro skúseností a stability zamestnancov 50+.

Chceme spolu s VAMI a pre VÁS vytvoriť v našom regióne priestor pre lepšie zamestnanie sa ľudí po 50-tke (50+).

Máme podporený projekt s názvom Zamestnávanie 50+ na regionálnej úrovni. Budeme ho realizovať v Banskobystrickom kraji, konkrétne na území Partnerstiev Hontiansko – Dobronivskom, Hontiansko – Novohradskom a Malohontu. Jedná sa o územie okresov Zvolen, Krupina, Veľký Krtíš a Rimavská Sobota.

Chceme sa spolu s vami pozrieť na čo najviac možností zaujímavej práce pre 50+ v našom regióne. Oslovíme zamestnávateľov, zistíme kde je zaujímavý priestor na podnikanie – za čo by ľudia v regióne boli ochotní platiť a čo im chýba. Budeme hľadať aj možnosti na spustenie rodinných firiem.

Jedným z našich krokov je dotazník určený práve Vám, aby sme lepšie poznali Vaše názory, nápady, či obavy.

Pre vyplnenie online dotazníka kliknite na webovej stránke cvno.sk na nadpis „Prieskum cieľovej skupiny 50+“. Dotazník je sprístupnený do 31. 10. 2018.   Tlačená forma dotazníka je k dispozícii v sídle MAS MALOHONT, na ulici Sama Vozára
č. 154 v Hrachove.

Ak má vzniknúť dobrá stratégia zamestnávania 50+ v našom regióne, musíme ju robiť spolu. Projekt Zamestnávanie 50+ na regionálnej úrovni realizuje Centrum vzdelávania neziskových organizácií (CVNO), so sídlom v Banskej Bystrici. Partnerom projektu je Občianske združenie Vidiecky parlament na Slovensku (VIPA SK).

Zdroj: CVNO, Kristína Furmanová, MAS MALOHONT

 

Publikované 16. 9. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.