Kedy dokončia vodovod v záhradkárskej oblasti Vinice?

14. September 2018 · Autor: admin 

Mnohých potešilo, keď začala rimavskosobotská samospráva realizovať 4. etapu vodovodu Bakta mestskej časti Vinice. Mnohí tam majú záhradky a niektorí v tejto lokalite aj bývajú. Stavebné práce oficiálne začali 4. júla.

Mali trvať do 15. augusta. Problémom však je, že ešte stále nie sú ukončené a niekoľko týždňov sa tam ani nič nedeje. Záhradkári, ktorí sa na nás obrátili, sa obávajú, že tak skoro ani nebudú. Išli sme sa teda presvedčiť a na tvári miesta sme zistili, že to tam vyzerá ako na stavenisku. V jednej jame sme dokonca objavili pohodené pracovné náradie.

„Vodu potrebujeme, Sme radi, že mesto stavia vodovodnú prípojku, ale kvôli rozkopávkam sa nevieme dostať k svojim chatkám, “ posťažovali sa nám záhradkári. Poznamenali aj to, že nik im dopredu nedal vedieť, že sa stavba bude realizovať.

Ľudí v tejto lokalite trápia aj cesty. Najhorší úsek je popri lese. Nepomáha ani to, že si záhradkári upravili a sprejazdnili cestu z vlastných zdrojov. Dostať sa ku chatkám na kopci obyčajným vozidlom nie je možné, v daždivom počasí to nezvládnu ani SÚV-čka. Niektorí ku svojim domčekom chodievajú cez les. Iní zas sledujú počasie, hlavne vtedy, keď nakupujú v meste, aby sa tam vedeli dostať.

Aj keby sa samospráva rozhodla vyhovieť požiadavkám ľudí v tejto záhradkárskej oblasti, bude problém cestu vyasfaltovať kvôli jej vysokému sklonu. Zrejme to finišér nezvládne. Čo sa týka neukončených prác na výstavbe vodovodnej prípojky, dúfajme, že práce dočasne pozastavili enormné letné horúčavy. Záhradkári by však ocenili, keby samospráva urgovala dodávateľa prác, aby boli ukončené čo najskôr.  V súvislosti s týmto problémom sa poslanec Viliam Vaš chystá podať aj interpeláciu.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 14. 9. 2018

Comments

Jeden komentár - “Kedy dokončia vodovod v záhradkárskej oblasti Vinice?”

  1. samotar - 17. September 2018 12:49

    Ste si pomýlili smer? veď to je na druhú stranu od kurinca.
    p. Šimko kašle na vinicu. tam sú len záhradkári.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.