Viliam Vaš: Kresťanský kandidát na primátora

13. September 2018 · Autor: admin 

V utorok, 11.septembra 2018 bol Mgr. Peter Kminiak, splnomocnenec a bývalý dlhodobý predseda Kresťanských demokratov (KDH) v našom okrese, podať moju kandidatúru na funkciu s názvom Primátor mesta Rimavská Sobota. Stihol to v riadnom termíne a všetky náležité dokumenty boli poverenou pracovníčkou mestského úradu prijaté.

Mojej kandidatúre na pozíciu hlavy mesta predchádzali mesiace rokovaní s možnými koaličnými partnermi, ale aj s mojimi súčasnými protikandidátmi. Ešte v novembri 2017 som bol rozhodnutý,  po 16 rokoch zastupovania občanov nášho mesta,  že kandidovať už na žiadnu samosprávnu funkciu nebudem. Mal som pocit, že ako poslanec mesta som už svoje predvolebné sľuby nielen splnil, ale aj v mnohom prekonal. Nebudem spomínať môj podiel na hlasovaniach v mestskom zastupiteľstve o rozvojových programoch mesta, ktoré i vďaka súčasnému prvému občanovi mesta  boli vykonané (to treba s poďakovaním uznať!) a dodnes slúžia občanom nášho mesta. Avšak, počas ostatných niekoľkých rokov mi viacerí známi (z radov rodených Soboťanov) naznačovali, že s mojimi známosťami, vedomosťami, skúsenosťami so samosprávy i slušnými spôsobmi vystupovania: By si mal už konečne kandidovať na PRIMÁTORA!

Dosť dlho som to odmietal so slovami, že budem podporovať súčasného primátora v jeho pozitívnych krokoch pri rozvoji nášho- dlhé roky zabudnutého – mesta! Lenže, pred 4 rokmi sa čosi udialo v myslení a akceptovaní nášho slušného samosprávneho partnerstva zo strany primátora. Neviem isto, ale asi to spôsobilo moje odmietnutie funkcie neuvoľneného viceprimátora mesta po tom, ako som získal najvyšší počet hlasov (816 v jednom obvode) zo všetkých kandidátov na poslanca v meste! Krátko na to ma aj odvolali z mestskej rady- teda, poslanca s najsilnejším mandátom od občanov!

Pred ôsmymi, ale aj pred štyrmi rokmi tu boli investori, ktorí chceli vyrábať montované domy, ale po ich „odbití“ (to som sa ešte slušne vyjadril) vyhlásili: „Do Rimavskej (toto označenie Soboty používajú iba cudzinci) neprídeme, pokým bude primátorom tento človek!“  Zároveň ma už vtedy vyzývali, aby som kandidoval do tejto rozhodujúcej funkcie. Aj som im naznačil, že ak ma vyzvú viacerí občania alebo aj niektorá politická strana, hnutie či koalícia, tak nebudem váhať. Teraz prišla doba, keď sa mi na jar známi developeri a investori znova ozvali s ponukou na ich príchod do Rimavskej Soboty na vytvorenie pracovných miest pre občanov- odborníkov a predovšetkým pre mladých ľudí- po výmene vedenia mesta. To bol jeden dôležitý hnací moment pre moje rozhodovanie.

Prv som si však vypočul dvoch prvých (vtedy ešte potenciálnych) kandidátov a ich predstavy o prioritách pri riadení mesta. Tápanie je však slabá aktivita na jasné videnie dôležitosti bodov pre ďalší rozvoj nášho mesta. Ale je to aj ľudsky pochopiteľné, keď niekto nemá skúsenosti v súčasnej zložitej samospráve. Jasne som však obom naznačil, že ich môžem podporiť s určitými politickými podmienkami- po tom sa však  už ani jeden neobjavil pri rokovacom stole…

Ako kandidát kresťanských demokratov uznávam židovsko-kresťanské základy a hodnoty našej európskej civilizácie, a tak v nadchádzajúcej volebnej kampani predložím svoj Program záchrany mesta s prioritami: Práca, Poriadok, Bezpečnosť, Efektívna a moderná samospráva mesta!

Mgr. Viliam Vaš, kandidát na primátora mesta RS

Viac sa dočítate aj v článku: Viliam Vaš: Potrebná je ZMENA štýlu a spôsobu riadenia mesta!

 

 

Publikované 13. 9. 2018

Comments

10 komentáre/ov - “Viliam Vaš: Kresťanský kandidát na primátora”

 1. spalovac mrtvol - 13. September 2018 21:09

  Židovi, ktorý sa hlási ku kresťanom,kto sa bude podieľať na volebnej kampani? Seriálový herec, nepochopená speváčka, klérus, či niekto z bývalých VPN dobrodruhov?
  Prajem, aby Vám to vyšlo, veď kto iný ak nie Vy, zabezpečí záchranu mesta s prioritami, tak ako ich uvádzate. :-D
  Citujem Vás:Jasne som však obom naznačil, že ich môžem podporiť s určitými politickými podmienkami- po tom sa však už ani jeden neobjavil pri rokovacom stole…
  to môže pre voličov veľa znamenať….

 2. viva - 13. September 2018 22:26

  Všetci (aj Vy !), sme Židia- po Adamovi a Eve. :-)
  Iba, ak nie od Lilit a Lucifera ! :-D Berte to s humorom, však Vy ste “spalovac” :-D

  Kľudne si voľte koho chcete s ich prioritami. :-(
  Aj tie si všímajú voliči. :-)

 3. rozvadzac - 14. September 2018 7:42

  Všetci sme HOMO SAPIENS SAPIENS po Adamovi a Eve, o židovstve v tom čase nik nepočul. Doporučujem si prečítať aj iné knihy, ako starý a nový zákon. Tak napríklad Darwinov omyl od Hans-Joachym Zillmer.

 4. viva - 14. September 2018 10:39

  Akceptujem Váš názor, aj keď s ním celkom nesúhlasím. Ale budem sa byť o to, aby ste ho mohli slušným spôsobom vyjadriť :-) To už niekto predomnou dávno povedal.

  Zillmerove predstavy /teórie ?/ a UFO pôvode, vesmírnej panspermii, oparalenom živote človekla a dinosaurov a pod. sú dobré na premýšľanie a možných alternatívach vývoja na Zemi. Jeho spochybňovanie niektorých vedeckých výskumov však leží často na hranici špekulácií. Ale inak dobré čítanie. :-)

 5. Lucifer - 14. September 2018 14:20

  Pán Vaš, skutočne nik v tomto meste nepochybuje o tom, že ste slušný človek. Ale i napriek tomu by som si rád vypočul názor vašich bývalých “2″ manželiek. Zvlášť názor tej druhej s ktorou máte dve maloleté deti, ako vás vážený pán Vaš hodnotia .

 6. Viliam Vaš - 14. September 2018 14:34

  Slušný človek si vypiočuje vždy názor iného slušného čloevka ! Vás však ťažko hodnotiť, keďže vyťahujete osobný život účastníkov neúspešných manžestiev., Názor mojich bývalých manželiek si môžete vypočuť aj bez teatrálnej medializáciaň- Vám však na nej veľmi záleží, lebo zrejme ste jeden si z účastníkov predvolebného boja ! A tak tento podpásový úder svedčí o Vašom charkatere. A voliči by mali byť na pozore pred takýmito zákernýmia anonymnými zástupcami ! :-(
  PS- Vaše informácie o veku mojich deťoch sú veľmi chybné- ale ani sa nedivím- sú iba na úrovni eštebáckeho zberača a sliediča kľúčových dierok ! :-D

 7. rozvadzac - 16. September 2018 10:05

  Pán Vaš, som rád, že poznáte aj kresťansky zakázané knihy. Ale nemyslím si, že by to bola fikcia, keď testy DNA ukázali že homo neandertálec, pôvodný obyvateľ planéty má inú DNA ako homo sapiens sapiens. Niekto alebo niečo ich sem donieslo.

 8. Viliam Vaš - 19. September 2018 21:02

  Na túto tému nie som odborník, ale jedno viem, že Index zakázaných kníh (Index librorum prohibitorum ), bol vydaný naposledy v 40-tych rokoch minulého storočia a medzi zakázanými knihami určite nie je Zilmer. Okrem toho, na II.Vatikánskom koncile už viacerí žiadali jeho zrušenie ! A v roku 1966 bol nakoniec ZRUŠENÝ ! :-)

  Viď: https://cs.wikipedia.org/wiki/Index_librorum_prohibitorum#N%C4%9Bkte%C5%99%C3%AD_auto%C5%99i,_jejich%C5%BE_d%C3%ADla_byla_do_Indexu_za%C5%99azena

  Takže súčasný stav je nasledovný: “Platný Kodex kanonického práva z roku 1983 však již neobsahuje zákaz číst závadné knihy a nejsou v něm ani církevní sankce pro ty věřící, kteří by četli nějakou knihu, jež byla církevními orgány odmítnuta” :-)

 9. rozvadzac - 20. September 2018 8:13

  čo tak 5 ekumenický koncil v konstaninopolise r. 553
  o odstránenní 3 kapitol o reinkarnacii.

  Celá vaša kresťanská cirkev, s vašim kresťanským hnutím smrdí len peniazmi a mocou.

 10. Viliam Vaš - 20. September 2018 12:27

  Reinkarnácia je síce pútavá téma, ale je na hony ďaleko od meritu veci tohto článku a 5 ekomumenický koncil je už dávno ľuďmi zabudnutý. :-)

  Cirkev, presne tak isto ako aj iné ľudské organizácie, podliehajú ľudským slabostiam a pokušeniam ! :-(

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.