Spustili sme anketu o futbalovej akadémii

11. September 2018 · Autor: admin 

Futbal je témou, ktorá zamestnáva verejnosť. O Mestskej futbalovej akadémii v Rimavskej Sobote sa diskutuje aj na sociálnej sieti, kde sa objavujú rôzne názory. Ako je známe, s ponukou na založenie spoločného športového klubu oslovil MŠK Rimavská Sobota maďarský prvoligový futbalový klub DVTK Miskolc.

Mestská futbalová akadémia by mala byť hradená zo zdrojov maďarskej vlády, pričom pôjde o investície do futbalovej mládeže, štadiónu a ihrísk vo výške približne 4 milióny eur. Podľa predloženej písomnej ponuky by mal mať v novom klube maďarský partner 51-percentný podiel a Mesto 49-percentný.

Touto témou sa zástupcovia občanov zaoberali už sedemkrát. Pritom v júni schválili dohodu o spolupráci medzi MŠK a Borsodsport Invest KFT.  V júli odsúhlasili vstup MŠK do MFA, ale uznesenie hlava mesta nepodpísala. V auguste sa konalo mimoriadne zasadnutie, na ktorom však poslanci neprelomili primátorovo veto. Teraz je na ťahu iba primátor mesta, ktorý by mal pred zástupcov občanov čo najskôr predložiť konkrétne návrhy zmlúv, aby sa stihol termín ohľadne dotácie z maďarskej strany.  Naša ďalšia anketová otázka znie: Chcete futbalovú akadémiu so 4-miliónovou investíciou v Rimavskej Sobote? Takže, môžete hlasovať.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 11. 9. 2018

Comments

5 komentáre/ov - “Spustili sme anketu o futbalovej akadémii”

 1. free - 11. September 2018 9:20

  Pani-pan “objektivny autor”, clanok ma nadpis “Spustili sme anketu o futbalovej akadémii”, anketa je “Chcete futbalovú akadémiu so 4-miliónovou investíciou v Rimavskej Sobote?” Ak Vam ide o poctivu pracu a nie uz v nazve zmanipulovanu anketu, tak by mal “AUTOR” urobit aj anketu s nazvom “Chcete futbalovú akadémiu so 4-miliónovou investíciou, kde by mal mať maďarský partner 51-percentný podiel a Mesto 49-percentný?”,ked uz chce byt autor objektivny , ci z tych 4milionov …?

 2. krivezrkadlo - 11. September 2018 10:16

  Pani redaktorka,

  spustili ste anketu, ale v článku absentuje údaj :
  - koľko finančných prostriedkov bude ročne vynakladať Rimavská Sobota na ňu z prostriedkov mesta – TEDA Z FINANCIÍ VŚETKÝCH OBYVATEĹOV aj s presnou sumou a zároveň ste zabudli uviesť údaj, že toľko požadujú v tomto roku a že v budúcich rokoch to môže byť aj viac.,
  Neuviedli ste, aké budú náklady technických služieb na túto akadémiu, udali ste len, že Maďari nám dávajú 4 milióny.
  Preto tento článok považujerm za tendenčný, ktorým chcete ovplyvniť obyvateľov, aby hlasovali za. / veď kto by nechcel 4 miliǒny ?/
  Je korektné, keď v návrhu zmluvy nie je uvedené futbalová akadémia v meste Rimavská Sobota, ale Felvidék ? Tak, keď je Rimavská Sobota pre nich horná zem, nech si svoje peniaze nechajú, alebo dajú ich tam, kde im názov Felvidék akceptujú….
  ” Futbal je témou, ktorá zamestnáva verejnosť” – o futbale hovoria chlapi, ženy majú iné starosti a problémy. …..

 3. Stefan Balog - 11. September 2018 10:55

  Od 22. augusta 2018 celú záležitosť okolo MFA prevzal pán primátor JUDr. Jozef Šimko. V súčasnosti len primátor mesta pozná presný obsah dohody a spoločenskej zmluvy a nie pani redaktorka. Otázky treba klásť na pána primátora.

 4. Viliam Vaš - 12. September 2018 12:40

  Je to tak, ako píše pán Štefan Balog- očividne je dobre informovaný- ako činiteľ a tréner futbalu. Eso v rukáve má teraz pán primátor. A je len na Ňom, či umožní vstup vyše 4 miliónovej investície do mesta, alebo to zahrá do autu či ako s tým naloží.
  V oboch prípadoch to bude mať pre naše mesto Rimavská Sobota historicky bezprecedentný dopad ! :-)

  1. Šanca s vyše 4miliónovou Investíciou do zlepšenia futbalových podmienok pre naše deti, mládež a dospelých sa už nemusí v budúcnosti v RS opakovať !

  2. Treba už po 100-tý krát zopakovať, že mesto vkladá svoj zastaralý a dubiózny majetok (cca v hodnote 2 M, s ktorým onedlho mesto bude musieť niečo robiť !) .do spoločnej futbalovej akadémie. Mesto v nej bude mať mať až 49 % podiel a partner, ktorý investuje minimálne 2x (dvakrát !) viac bude mať iba 51 % podiel !

  3. Výšku ďalších príspevkov z financií mesta, každoročne odhlasuje Mestské zastupiteľstvo v rozpočte mesta resp. priamo do príspevku pre MFA.

  4. Partnera v MFA môžeme v zmluve zaviazať, že do spoločnej akadémie bude prispievať ročne vo výške svojich percentuálnych podielov ! To je však v rukách rokovaní štaturárov oboch strán (primátora a partnera).

  5. Aj ďalšia možná podpora futbalovej (napr. cez transparetné objednávky a faktúry prostredníctvom TSM či ďalšie príspevky či dotácie resp. investície partnera/rov)) je iba v rovine spoločnej dohody zúčastnených strán !

  PS- Mesto a jeho občania nemajú čo stratiť ! Iba získame nový štadión, leopšie podmienky pre naše deti. A nikto, to odtiaľto, už nikdy neodtiahne ! :-)

 5. explorer - 12. September 2018 12:59

  bude schvalovanie zmluv sucastou septembroveho zasadnutia msz? ci to tusi len najvyssi?

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.