Anketa: Prioritne by sa mala riešiť zamestnanosť

11. September 2018 · Autor: admin 

Taký je výsledok ankety, ktorú sme vydali na Gemerlande. Zapojilo sa do nej 504 čitateľov a naša otázka znela:  Čo by sa malo prioritne riešiť v Rimavskej Sobote? Víťazná odpoveď, že by sa mala v prvom rade riešiť zamestnanosť, získala 274 hlasov (54%).

Na druhom mieste skončilo asfaltovanie ulíc s počtom 98 hlasov (19%) a na treťom detské ihriská, za ktoré hlasovalo 83 čitateľov. Najmenej, 43 hlasov, dostala odpoveď, že prioritne by sa mali riešiť  nové atrakcie v rekreačnej oblasti na Kurinci.

V súčasnosti sa veľa diskutuje ohľadne Mestskej futbalovej akadémie. Ako je známe, s ponukou na založenie spoločného športového klubu oslovil MŠK Rimavská Sobota maďarský prvoligový futbalový klub DVTK Miskolc. Mestská futbalová akadémia by mala byť hradená zo zdrojov maďarskej vlády, pričom pôjde o investície do futbalovej mládeže, štadiónu a ihrísk vo výške približne 4 milióny eur. Podľa predloženej písomnej ponuky by mal mať v novom klube maďarský partner 51-percentný podiel a Mesto 49-percentný.

Touto témou sa zástupcovia občanov zaoberali už sedemkrát. Pritom v júni schválili dohodu o spolupráci medzi MŠK a Borsodsport Invest KFT.  V júli odsúhlasili vstup MŠK do MFA, ale uznesenie hlava mesta nepodpísala. V auguste sa konalo mimoriadne zasadnutie, na ktorom však poslanci neprelomili primátorovo veto. Teraz je na ťahu iba primátor mesta, ktorý by mal pred zástupcov občanov čo najskôr predložiť konkrétne návrhy zmlúv, aby sa stihol termín ohľadne dotácie z maďarskej strany.  Naša ďalšia anketová otázka znie: Chcete futbalovú akadémiu so 4-miliónovou investíciou v Rimavskej Sobote? Takže, môžete hlasovať.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 10. 9. 2018

Comments

Jeden komentár - “Anketa: Prioritne by sa mala riešiť zamestnanosť”

 1. Stefan Balog - 11. September 2018 0:55

  Mestská futbalová akadémia má vzniknúť za účelom výchovy a športovej prípravy mládežníckych futbalistov Rimavskej Soboty a jeho blízkeho okolia. Bude slúžiť pre našu súčasnú i budúcu mladú generáciu.
  Navrhovateľ a zároveň možný partner hodlá investovať na obnovu štadióna – prestavbu hlavnej tribúny, výstavbu športovej haly, výstavbu nových trávnatých ihrisk, na opravu umelého trávnika, výstavbu parkovísk a oplotenia – viac ako 4 milióny Eur a zároveň ročne prispievať na činnosť klubu rovnakou sumou ako mesto.

  V prípade dohody mesto zdarma zveľaďuje svoj majetok a bez navyšovania súčasných ročných nákladov na futbal zabezpečí moderné podmienky pre športovú prípravu mládeže. Objekty štadióna môžu využívať aj iné športové odvetvia a môžu poslúžiť napríklad aj na rôzne kultúrne podujatia.

  Posledný termín na schválenie a podpísanie spoločenskej zmluvy a dohody o spolupráci medzi stranami je určený na 14. september 2018.

  Verím, že vedenie a poslanci mesta rozhodnú racionálne a správne.

  V MSK v súčasnosti máme 14 kategórie mládeže, z toho dve dorastenecké mužstvá účinkujú v 2. lige,, štyri žiacke kategórie účinkujú v I. lige a okrem toho máme 6 vekových kategórií prípraviek a dve dievčenské družstvá.
  Klub od roku 2015 je držitelom licencie UEFA – Utvaru talentovanej mládeže.
  Na základe dosiahnutých športových výsledkov naša futbalová mládež lepšie podmienky si rozhodne zaslúži.

  Heslom futbalového hnutia UEFA je: NO RACISM!
  Heslom mládežníckeho futbalu je: BER LOPTU, NIE DROGY!

  105 ročná história futbalového klubu nás zaväzuje na pokračovanie tohto krásneho športu v našom meste.

  Ako tréner futbalovej mládeže MŠK poznám názory detí a ich rodičov, ako aj názory športových priaznivcov, preto v ankete na položenú otázku som odpovedal: ANO – pre Mestskú futbalovú akadémiu v Rimavskej Sobote.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.