Na margo jedného nemarginálneho parkoviska

7. September 2018 · Autor: admin 

Skromne a v tichosti sa na ulici Mikszátha dalo do užívania zámkovou dlažbou vyložené Parkovisko pre 60 motorových vozidiel- znie optimisticky v úvodníku mestského rimavskosobotského dvojtýždenníka. Mimochodom, platené z rozpočtu mesta- teda z daní občanov- a ten schvaľujú mestskí poslanci.

Slovo poslanec sa však v článku objavuje aj v dosť (a to nepochopiteľne) hanlivom kontexte. Pretože autor mestského média pokračuje akoby bez pamäte, lebo zabúda na primátorovo predvolebné reklamné motto: Bez vás poslancov ja nemôžem nič robiť…

Alebo je všetko inak? Parkovisko na Západe robí s povolením poslancov? Či iba pisateľ vie, že primátor sem-tam urobí niečo aj bez schválenia zástupcov občanov, a preto píše nasledovné: So záujmom očakávame (plurál je nutný, lebo zrejme nielen on ale aj primátor), ktorý poslanec si toto dielo (Západ) prisvojí za vlastné, ako sa to stalo v prípade parkoviska na Mikszátha, hoci s tým mal málo spoločného.

Hoci, my nevieme, o ktorého poslanca sa jedná, lebo nepamätáme si z rokovaní mestského zastupiteľstva akési „prisvojenie si diela“, ale otázka sa znova opakuje naliehavejšie ako v úvode:  Tie parkoviská na Západe, resp. na Mikszátha sa krvopotne robia- pred voľbami- bez súhlasu onoho poslanca? Alebo aj inak eufeministicky: Mesto robí spomínané dielo na Západe bez súhlasu poslancov? A preto si žiadny z nich nemôže dielo prisvojiť za vlastné, lebo je to iba primátorov predvolebný anšlus? Iba poznámka na okraj- Všimnite si len neprimeraný počet primátorových fotografií v mestských novinách! Či, ako je to s oným slávnym heslom: Bez vás… ?  Keď úspechy, tak len on? A ak neúspechy, tak všetci poslanci- ako v prípade futbalu?

PS- Autora parkovacieho konceptu (Viliam Vaš- pre neznalých) na Západe však na slávnostné otvorenie parkoviska radšej nikto nepozval, aby si to ten poslanec náhodou nemohol pokladať za vlastný nápad …

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 9. 9. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.