Reakcia: Resetovanie hláv v piatok bude asi miernejšie

6. September 2018 · Autor: admin 

Alebo, podľa reakcie programového vedúceho pomerne známeho rádia, ktorý má na starosti playlisty skladieb, sa pumpovanie „reality do žíl“ začiatkom víkendu asi nekoná. Ten si očividne (nielen podľa telefonického tvrdenia) uvedomil, že naliehavo  opakovaný text pesničky: V piatok si realitu odstránim z hlavy do žíl… zrejme nebude to pravé orechové pre dorastajúcu mládež!

A tak nás len môže tešiť, že náš apel v článku Postreh: Návod, ako si v piatok resetovať hlavy? nevyznel ako výstrel do vzduchoprázdna . Darmo sa niektorí jednotlivci oháňajú bagatelizovaním a údajnou nevinnosťou pesničky. Ono je to troška naopak: Mnohí mladí sa opičia po svojich vzoroch a idoloch.

Dokonca sa to aj učia v maturitných otázkach cudzích jazykov. Taká pesnička, s takýmto chytľavým textom je nákazou pre mnohé neusadené dušičky s minimálnymi hodnotami i chýbajúcou rodinnou výchovou takpovediac asovanou bombou. Žiaľ, to je realita- najmä chudobných a deklasovaných regiónov. A náš nie je žiadnou výnimkou.

Od minulého týždňa už hrá ono rádio, od tej istej skupiny, optimistickejšie ladenú a letne vyznievajúcu pesničku Oteckovia. Vrelo odporúčam aj jej text…

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 6. 9. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.