Upozornenie

6. September 2018 · Autor: admin 

Upozorňujeme pisateľov komentárov, že akékoľvek nepodložené osobné útoky budeme vymazávať. Nie sme proti slobode názorov, ale vulgárne anonymné osočovanie nepatrí medzi demokratické vyjadrovanie sa. Okrem toho Gemerland nie je bulvárna stránka, hľadajúca senzácie za každú cenu. Z tohto dôvodu boli niektoré komentáre z našej stránky stiahnuté a pristúpili sme aj k zrušeniu nicku. Zároveň žiadame pisateľov komentárov, abv svoje názory a postoje prezentovali korektne a seiózne. Ďakujeme za porozumenie.

 

Odvolanie času zvýšeného nebezpečenstva požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranný zboru  v Rimavskej Sobote v súlade  s § 4  písm. b) a s § 21 písm. a) v nadväznosti na § 21 písm. o) zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a s § 2 ods. 1 vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov ODVOLÁVA ČAS ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČENSTVA VZNIKU POŽIARU na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme (50 m od hranice lesného pozemku) v územnom obvode okresu Rimavská Sobota od 27.08. 2018 od 15.00 hod. Od uvedeného dátumu nie je potrebné zabezpečovať opatrenia súvisiace s časom zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru uvedeného vo vyhlásení zo dňa 15.06. 2018.

 

Tip: Levanduľová víla

Levanduľu považujem za zázračnú bylinu. Jej silice majú upokojujúce účinky na nervový systém, zlepšujú psychickú odolnosť, majú aj protizápalové, dezinfekčné a antibakteriálne účinky. Levanduľa je nielen krásna, ale aj výnimočne vonia. Preto niet divu, že za z nej zhotovujú voňavé vrecúška. V minulosti som z nej vyrábala klasické voňavé vrecúška v tvare vrecúšok alebo srdiečok. Tentokrát som sa rozhodla, že vyrobím voňavé vrecúško v tvare víly. Jeho výroba vôbec nie je zložitá. Potrebujete: zvyšky látky, zúbkaté endlovacie nožnice na zastrihnutie okrajov látky, ihlu a niť, tavnú pištoľ, vlnu, nalepovaciu krajku, vatu, sušenú levanduľu, esenciu-éterický olej, vatové hlavičky (kúpite ich v obchode s kreatívnymi potrebami) a dekorácie. Postup: Z látky vystrihnete endlovacími nožnicami kruh, pom jeho obvode ho zostehujete ihlou a niťou, ale ešte nezošijete úplne. Vznikne vám vrecúško, ktoré naplníte vatou, pokvapkanou éterickým olejom a sušenou levanduľou. Vrecúško uzavriete, tavnou pištoľou (môžete použiť aj lepidlo na textil) nalepíte hlavičku, krajku, vlásky z vlny a kvietky. Levanduľová víla je hotová. Môžete ju umiesniť kamkoľvek, aby vám prevoňala byt. Je aj vhodným, originálnym darčekom pre vaších blízkych. Prajem vám príjemné tvorenie.

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.