Postreh: Návod, ako si v piatok resetovať hlavy?

22. August 2018 · Autor: admin 

Ešte síce nie je piatok, ale aj tak ma minulý týždeň vo štvrtok ráno prekvapila jedna pesnička zo známeho rádia a od známej skupiny. V texte ich hitu niekoľkokrát zaznieva jedna naliehavá výzva:  V piatok si resetujme hlavy. Potiaľto by to aj bolo v poriadku, lebo všakže, každý už v piatok po obede už netrpezlivo čaká na Padla a na následné vytúžené víkendové aktivity či aj na  pasívne ničnerobenie.

Ale skupina, nazvime ju Haks- lebo názov Koks by bol pre nich asi príznačnejší- ide v lyrics svojej omamujúcej skladby ešte ďalej. Spevák , svojím sexisticky podfarbeným fistulovým hlasom bombasticky ohlasuje- zrejme svoje vlastné- piatkové činnosti so slovami: V piatok si realitu odstránim z hlavy do žíl… A naliehavo, niekoľko ráz za sebou, aby si to každý dobre zapamätal!

Určite sú medzi nami – na okraji spoločnosti- aj takíto ľudia, ktorým  v piatok už svrbí predlaktie v závisláckom očakávaní nového vpichu odstraňovača reality do žíl. Ale prečo v populárnom rádiu robia promo tejto- evidentne nedvojzmyselnej- lyrike? Namiesto toho, aby hovorili o zmysluplných víkendových športových, turistických či záujmových aktivitách, púšťajú takéto jednomyseľné návody!

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 22. 8. 2018

 

Comments

Jeden komentár - “Postreh: Návod, ako si v piatok resetovať hlavy?”

  1. adminisrator - 23. August 2018 8:20

    Staršia pohodová pesnička, netreba ju brať doslovne , netreba v nej hľadať nič hrozné, skazonosné. Proste nechápem o čom tento článok je. Nikdy som v nej neobjavil nebezpečenstvá , ktoré autor odhalil. Mám asi slabú fantáziu.

    Vždy som si myslel , že je to o tom ako sa bežný pracujúci človek teší na víkend a to a ako to v piatok roztočí s priateľmi a zabudne na strasti celého týždňa.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.