Prelomia poslanci veto primátora?

14. August 2018 · Autor: admin 

Rimavskosobotskí poslanci zasadnú počas letných horúčav v stredu, 22. augusta mimoriadne. Rokovanie zvolal primátor mesta v súvislosti s uznesením, ktoré nepodpísal. Týka sa Mestskej futbalovej akadémie.

Zástupcovia občanov schválili na svojom zasadnutí 24. júla vstup MŠK do MFA odkúpením 49 % podielov basketbalového klubu DVTK. Za tento návrh hlasovali trinásti, jeden bol proti a traja sa zdržali. Traja poslanci prítomní neboli – Andrášiová, Sojka, Zsóriová. Tejto téme sme sa venovali v článku Napriek primátorovmu listu z dovolenky, poslanci schválili vstup MŠK do MFA.

Ako je známe, s ponukou na založenie spoločného športového klubu oslovil MŠK Rimavská Sobota maďarský prvoligový futbalový klub DVTK Miskolc. Mestská futbalová akadémia by mala byť hradená zo zdrojov maďarskej vlády, pričom pôjde o investície do futbalovej mládeže, štadiónu a ihrísk vo výške približne 4 milióny eur. Podľa predloženej písomnej ponuky by mal mať v novom klube maďarský partner 51-percentný podiel a Mesto 49-percentný.

Touto témou sa zástupcovia občanov zaoberali už šesťkrát. Pritom v júni schválili dohodu o spolupráci medzi MŠK a Borsodsport Invest KFT.  V júli odsúhlasili vstup MŠK do MFA, ale uznesenie hlava mesta nepodpísala. Ak má byť platné, poslanci budú musieť prelomiť veto. Zasadnutie je verejné. Uskutoční sa 22. augusta o 13. 00 hod.  v zasadacej miestnosti  MsZ v bývalom Župnom dome v Rimavskej Sobote na Nám. M. Tompu.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 14. 8. 2018

Comments

9 komentáre/ov - “Prelomia poslanci veto primátora?”

 1. Belmondo - 14. August 2018 14:51

  Pán Vaš, ako môžte kandidovať na primátora keď porušujete základné ľudské práva na web stránke Vašej životnej družky, tým, že vymazávate komentáre, ktoré nie sú v súlade s Vašimi názormi alebo ideológiami? Konkrétne mám na mysli komentár na bandu príživníkov zgrupených v skupine MAS Malohont. Veď Vy vymazávaním pravdivých komentárov nielenže deformujete objektivitu a pluralitu názorov, ale porušujete aj zákony a základné ľudské práva garantované v Ústave SR. A to nie je ospravedlniteľné žiadnymi drístami o tom, že stránka je súkromná. Máme tu zákonnú prezumpciu neviny. Ak má pani Vargová, šéfka podvodníckej skupiny MAS Malohont niečo na mňa, alebo voči môjmu príliš pravdivému komentáru nejaké výhrady, nech sa spokojne obráti na orgány činné v trestnom konaní, rád si ju vychutnám a dozviem sa aspoň ďalšie informácie o jej špinavej činnosti, ako prideľuje desaťtisícové dotácie z eurofondov papalášom, bývalým komunistom, eštébakom a inej svoloči na ich “podnikateľskú” činnosť a ešte sa bude hrdo verejne prezentovať…. No to sa môže, ale len dovtedy, kým nepadne tento súčasný zločinecký režim, ktorý je len nastupníckym režimom špinavých komunistov …

 2. Marta Kanalová - 14. August 2018 19:14

  Belmondo, prosím, nepleťte tu hrušky s jablkami. Kandidatúra pána Vaša na funkciu primátora mesta s vymazaním komentára nemá nič spoločné. Váš komentár bol vymazaný na základe písomnej žiadosti pani predsedníčky MAS Malohont. Okrem toho, vy nie ste podpísaný, píšete pod nickom. Máte právo na napísanie komentára, ale dotknutá strana má právo sa brániť, napr. aj takým prostriedkom, že požiada o vymazanie komentára, ktorý nie je podpísaný. Okrem toho Gemerland je moja súkromná stránka a platím si ju z vlastných zdrojov, takže je to iba na mne, ktoré komentáre nechám a ktoré nie. Tentokrát som vyhovela žiadosti predsedníčky MAS Malohont aj preto, že ste neboli podpísaný pod komentár vlastným menom.

 3. Belmondo - 14. August 2018 20:03

  Pani Kanalová, ja mám právo písať svoje názory slobodne na každej verejnej web stránke v súlade s právnym poriadkom SR. Môj názor nie ste oprávnená Vy ani súdružka Vargová cenzúrovať, jedine súd a právoplatný rozsudok, v prípade že som neporušil žiadne pravidlá a zákonné ustanovenia. Vyzývam Vargovú do diskusie a hneď jej navrhujem tému penziónu na Ráztočnom vo vlastníctve syna komunistu Struhára z Klenovca, čo sa podielal na vytunelovaní Gemerského sociálneho podniku v Klenovci a spolupracovníka ŠtB Kňažeka a tunelára SMZ Hačava, toho času kontrolóra VÚC zvoleného v období keď zastupiteľstvo VÚC bolo v rukách smeráckej zločineckej bandy pod taktovkou Murgaša ako sa dostali k dotácii eurofondov od MAS Malohont, kde boli zverejnené výzvy, predaj nehnutenosti atď. Ak si myslí Vargová, že sa jej niekto zľakne je na omyle, má veľa čo vysvetľovať verejnosti s nakladaním verejných financií a je to legitímne, vymazávaním nič nezmôžete, práve naopak, podporujete tým tento súčasný zločinecký systém, ktorému sa čas kráti …….

 4. Marta Kanalová - 15. August 2018 9:37

  Belmondo, máte síce právo písať komentáre na každej web stránke, ale moje ústavné právo ako majiteľky stránky mi zaručuje, aby som mohla vymazať akýkoľvek komentár, teda moderovať diskusiu. Dôvody tohto kroku som napísala, prosím, akceptujte to. Okrem toho nič Vám nebráni v tom, aby ste si založili vlastný blog, kde si budete prezentovať svoje názory. Nechcem sa Vás dotknúť, ale myslím si, že bolo by férovejšie, keby ste si svoje názory podpísali svojim menom a neskrývali sa za nickom. Osobne, keď publikujem akýkoľvek článok, vrátane poznámky, či kritického názoru na danú tému, tak si ho aj podpíšem svojim menom. Ďakujem za pochopenie.

 5. Belmondo - 15. August 2018 10:38

  Ok, ospravedlňujem sa, môžte vymazať moje komentáre, nebudem sa vyjadrovať na háklivé témy, ktoré je v tomto regióne “mŕtvych duchov” aj tak zbytočne rozoberať. Pozdravujem.

 6. Mirka - 15. August 2018 10:57

  Pán anonymný Belmondo, predtým ako niečo nepíšete, najprv si overte základné fakty. Ja nie som predsedníčkou MAS, čiže nič necenzurujem, ako tvrdíte a diskusii som sa nikdy nebránila, ani nebránim, ale to by ste sa o ňu museli najprv pokúsiť ako človek. Akurát by bolo fér, keď už každého súdite, urážate a obviňujete, aby ste sa pod to podpísali vlastným menom a neskrývali sa. Rovnako by ste si mohli overiť aj to, že dotácie podnikateľom alebo obciam či občianskym združeniam neprideľujem ja, ale Výberová komisia zvolená zo zástupcov MAS.

  Ak máte pocit, že sa hrdo prezentujem – nuž áno, som hrdá na to, čo MAS MALOHONT a ľudia okolo nej robia (lebo to ani zďaleka nie je len o mne, ako sa tu snažíte navodiť svojimi „overenými“ komentármi), som hrdá na tento región a na to, že napriek nie ideálnym podmienkam v tomto okrese dokážeme ako-tak fungovať a byť príkladom spolupráce v rámci celého Slovenska.

  Svoju činnosť nepovažujem za špinavú, robím všetko s maximálnym úsilím v prospech rozvoja tohto regiónu a ak to Vám kole oči, tak to nie je môj problém, ale Váš, resp. veľmi rada si s Vami vymením miesto, ak to viete robiť lepšie.
  Určite si nenamýšľam, že sme perfektní a nerobíme chyby, avšak roky nás kontrolujú všetky možné orgány SR a všetko je v poriadku, resp. keď sa aj nejaký problém vyskytne, tak sme tu na to, aby sme ich riešili a vždy sa to dá, hoci komunikácia s orgánmi na národnej úrovni vôbec nie je ľahká.
  Rovnako si nemyslím, že by ste sa ma mali zľaknúť, ani to, že mám čo vysvetľovať verejnosti o nakladaní verejných financií, nakoľko pravidelne o tom informujeme verejnosť na našom webe, vo výročnej správe, ako aj v iných materiáloch. Rovnako sú o tom informované aj všetky dotknuté inštitúcie, s ktorými prichádzame so styku od ministerstiev, cez daňový úrad až po členov MAS. Zároveň každému, kto mal záujem, sme vždy poskytli informácie, ktoré požadoval, či už osobne, mailom alebo telefonicky, avšak vždy to boli konkrétni ľudia, nie anonymné osoby.

  Čo sa týka spomínaných projektov pre pána Struhára, tie mu boli schválené v riadne zverejnených výzvach, ktoré dodnes nájdete v archíve tu:
  - Výzva č. 3/PRV/MAS/16: http://www.malohont.sk/spageView.php?id=32
  - Výzva č. 13/PRV/MAS/16: http://www.malohont.sk/spageView.php?id=51
  Dostal sa k ním teda cez zverejnenú výzvu a napísaný projekt, ktorý mu bol následne schválený Výberovou komisiou na úrovni MAS aj kontrolórmi na národnej úrovni. Zmluvy o pridelení financií nájdete v centrálnom registri zmlúv, čiže všetko je podložené na rozdiel od Vašich tvrdení. Rozumela by som tomuto Vášmu „vykrikovaniu“, ak by jeho zariadenie na Ráztočnom nefungovalo, ale funguje.
  A to, či bol niekto údajne komunista, eštébak alebo čo a kedy vytuneloval, to sa pri projektoch neskúma, nakoľko to legislatíva SR neumožňuje – ak máte veľa času a neviete, čo s ním (súdiac podľa komentárov), tak sa obráťte s podnetom na zmenu legislatívy na tých, ktorí ju tvoria.

  Pekný deň Vám prajem.
  A kedykoľvek ste u nás vítaný, aby sme mohli všetko prebrať ešte detailnejšie.
  V prípade potreby Vám všetko, čo Vás zaujíma, aj vytlačíme.

 7. Belmondo - 15. August 2018 21:07

  Ďakujem za Váš prínos pri budovaní potemkinovskej dediny. Reagovať na Vašu slohovú prácu už nebudem, považujem to za kontraproduktívne. Ako som spomenul vyššie, raz skončí táto doba a Vás budú hodnotiť resp. odsudzovať iní za to čo ste tu páchali aj odobrením tých vrchných “predstaviteľov”, o ktorých sa tak alibisticky opierate. Môj čas je rovnaký ako ten Váš, alebo hocikoho iného a ako s ním naložím nechajte láskavo na mňa. Trebárs, ak ho použijem aj na to, aby som nebol len mlčiacou nevedomou väčšinou.

 8. Belmondo - 17. August 2018 12:54

  Prave som sa dozvedel dalsiu informaciu o nehoraznom rozhadzovani verejnych financii cez eurofondy touto tlupou. Niekolko rokov nechali chatrat zacatu robotu “informacne tabule” nad sedlom Chorepa nad Klenovcom. Odflaknuta robota, predrazene prace a ked sa niekde o tom objavili v diskusii prispevky tak pred par tyzdnami po niekolkych rokoch!!! dokoncili a osadili informacne tabule a este sa s tym pochvalili na svojej stranke. Tato banda parazitov defraudujuca verejne financie raz skonci ….

 9. Mirka - 7. September 2018 16:37

  Zase ste vedľa ako jedľa. Tak pekne postupne:
  1. Drevená konštrukcia na panoramatické tabule v sedle Chorepa bola vybudovaná z eurofondov v rámci projektu, v ktorom boli postavené aj rozhľadne Maginhrad a Slopovo, čo bolo v roku 2015. V uvedenom projekte financie na samotné tabule, ktoré sme osadili dodatočne, neboli plánované.
  2. Nič sme nenechali schátrať, avšak zhotovenie a osadenie panoramatických tabúľ si vyžadovalo určitý čas a financie – nikto by nám to zadarmo neurobil. Ak Vy áno, nech sa páči, čaká na Vás celý región, Slovensko aj svet. Tri roky rozhodne nepovažujeme za niekoľko rokov chátrania, desiatky rokov nám tu chátrajú iné skvosty, ako aktívny občan venujte energiu im a hneď sa tu bude lepšie žiť.
  3. Čo je na tom prosím Vás odfláknuté? My sme na tom priebežne robili tých pár rokov, lebo to chcelo zhotoviť fotky, pomenovať okolité vrchy, odkonzultovať to s miestnymi, pripraviť texty, dať to odsúhlasiť obciam, urobiť návrh, pripomienkovať ten, atď. – to všetko popri inej práci a povinnostiach. Čiže vôbec nie je pravda, že sme konali až na základe diskusií či príspevkov. Je úplne normálne, že sa ľudia pýtali na to, čo tam bude a kedy to bude, avšak nebolo v našich silách a možnostiach urobiť to skôr, to však Vy určite nepochopíte…tak prepáčte, že nie sme dokonalí a že nie všetko dokážeme urobiť hneď a tak, ako by sa Vám páčilo.
  A už sa neskrývajte za prezývku a vylezte z anonymity internetu.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.