Mestská pláž už len s jednou čiernou labuťou…

4. August 2018 · Autor: admin 

Tropické horúčavy lákajú mnohých k vode. A nielen k takej, v ktorej sa dá kúpať. Ľudia hľadajú osvieženie aj na Mestskej pláži v Rimavskej Sobote. Areál využívajú na prechádzky či pikniky pod stromami.

Nedávno tam pribudol aj Most lásky, kde si zaľúbenci sľubujú večnú lásku. Tú si potom spečatia zamknutou kladkou, pričom kľúč odhodia. Len škoda, že most končí vo vode a nesmeruje na ostrovček, ktorý by sa zišlo aj pokosiť.

Na vodnej hladine plávajú kačky. Tie mnohí kŕmia a robia radosť najmä deťom. Medzi nimi pláva osamotená čierna labuť.  Na mestskej pláži však boli pôvodne tri. Ako sa dozvedáme, jednu ukradli a druhá tragicky zahynula, vraj ju pohrýzol pes.

Areál oddychu je upravený. Vidno, že technické služby mesta sa starajú. Nie príliš vábne však vyzerajú plechové zvyšky bývalých prezliekární. Na jednej z nich je dokonca nasprejovaný nápis: Satan life, čo v preklade znamená Satanský život. Nevedno, čo chcel týmto autor povedať, ale bolo by vhodné, keby takúto „okrasu“ samospráva odstránila.

Mnohí Soboťania by privítali, keby bola priamo v areáli aj reštaurácia, kde by sa mohli občerstviť. Prinášame vám niekoľko aktuálnych fotografií.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 4. 8. 2018

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.