Postreh: 10 dní

6. August 2018 · Autor: admin 

Číslovky v názvoch filmových diel sú v súčasnosti veľmi populárne. Napríklad, nočný seriál Prvých 100 alebo hrdinský epos jednoducho nazvaný iba 300 naozaj majú niečo do seba.

Lebo čísla vyjadrujú počty udatných gréckych bojovníkov, či pri prvom počet mladých kozmických vydedencov. Zrejme je táto číselná symbolika magická i pre hlavu nášho mesta. Lebo vždy čaká 10 dní na svoj podpis na háklivých uzneseniach Mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote…

Pritom tentoraz, pri futbale by vlastne ani nemal prečo váhať, lebo uznesenie poslancov MsZ (z mimoriadneho zasadania MsZ 24.júla 2018) o vstupe MŠK do MFA je teraz, z pohľadu 3-ligy, aj tak už iba chose du passé. Alebo slovensky- toto bude mať význam až predložení a schválení (a samozrejme- poznova podpísaní primátorom) zmluvy o spolupráci medzi Mestom RS a Borsdosport/DVTK. Alebo dokonca, až po odhlasovaní spoločenskej zmluvy o konkrétnostiach fungovania futbalovej akadémie MFA vnašom meste.

Táto konkrétna hra mačky s 10-dňovou myšou má však predsa len jeden háčik, a tým je ochota druhej strany sa podieľať na tejto zábavke, ktorá má podtitul : Naťahovanie času…

Autor : Viliam Vaš, poslanec MsZ

Publikované 6. 8. 2018

 

Comments

8 komentáre/ov - “Postreh: 10 dní”

 1. Stefan Balog - 6. August 2018 15:06

  O Mestskej futbalovej akadémii v Rimavskej Sobote sa už rokovalo a napísalo dosť! Ostali tu dve možnosti:

  1. poslanci mesta celú záležitosť dotiahnu do konca bez súhlasu primátora.
  2. poslanci nechajú všetko na primátora, aby naložil s MFA ako sám uzná za
  vhodné.

  V prvom prípade do mesta prichádza 4 miliónová investícia do infraštruktúry mesta formou moderného štadióna. MFA v roku 2020 odštartuje športovú prípravu mladých futbalistov mesta a regiónu na vysokej úrovni.

  V druhom prípade primátor mesta zoberie všetko do svojich rúk.

  /Ako výkonný orgán mesta – v prípade významných investičných ponúk do mesta – mal od začiatku sám zodpovedne vyjednávať s druhou stranou a nájsť obojstranne prijateľné riešenia. Kto iný ako primátor mesta mal hotový, právnikmi overený materiál predložiť na schválenie do MsZ a nie naopak/.

  Konečný výsledok v druhom prípade je neistý. Investor už hľadá aj iné možnosti na realizáciu svojho zámeru. Časový priestor pre primátora mesta stenčil.

  Ostali možnosti:
  A,/ Primátor do dvoch týždňov predloží kompletnú obojstranne prijateľnú dokumentáciu a dá schváliť poslancom v MsZ, následne primátor uznesenie podpíše. MFA sa stane realitou.

  B./ Primátor nepredloží nič, alebo predloží druhou stranou, prípadne poslancami neprijateľnú verziu dokumentov, t.j. pokračuje v deštrukcii. Investor svoj investičný zámer presmeruje inde na Slovensku /Fiľakovo, Lučenec, Rožňava, Košice/.

  MFA ostane len snom, občanom mesta iba oči pre plač a možnosť novej voľby na funkciu primátora a poslancov mesta v novembrových komunálnych voľbách.

  Budúce generácie nám budú do smrti vyčítať našu maximálnu nezodpovednosť a postavia nám na námestí sochu hanby!

 2. lukas45 - 8. August 2018 17:24

  Najdemokratickejší spôsob je miestne referendum, treba sa opýtať občanov aký majú názor na vznik spolupráce medzi Mestom RS a Borsdosport/DVTK.

 3. Stefan Balog - 9. August 2018 21:24

  lukas45 pravdepodobne bol inšpirovaný riadkami pána JUDr. Szánta v dnešnom vydaní GZ, kde v komunisticko-demagogickom úvodníku “Na margo týždňa” píše o názore väčšiny občanov. Rád by som sa ho opýtal, kedy jeho osobne zaujímal názor iného občana, prípadne názory občanov mesta? Dodám aj odpoveď: NIKDY!
  Na tento ďalší “LEP” prednostu a zároveň aj primátora poslanci už nesadnú.To je len ďalšia obštrukcia múdreho vedenia mesta. V jednom sa ale mýlia, investor z Maďarska už hľadá iné miesto na realizáciu svojho investičného zámeru a do nekonečna čakať nebude. Takže čas na referendum už neostal. /Prednosta primátorom veľmi dobre vedia, že pre nízku účasť referendum platný aj tak nebude/.
  Sú tu len ďalšie politicko-spravodajské hry a obštrukcie ktoré škodia len nám občanom.
  Aj ostatné články, ktoré sa objavili v dnešných GZ či už v slovenskom alebo maďarskom jazyku sú tiež TENDENČNÉ, jasným úmyslom dezorientovať občanov nášho mesta a vykresliť nášho primátora ako ochrancu majetku mesta. Zbytočné obavy. Hádam Mesto Rimavská Sobota patrí ešte nám všetkým, ktorí tu žijeme. Alebo sa mýlim? My občania neľutujeme dať schátrajúcu budovu šadióna a zdevastovanú plochu bývalej panelárne do spoločného majetku Mestskej futbalovej akadémie, kde mimochodom vložíme len 33% a budeme vlastniť po obnove 49%. O tom v GZ nepíšu. Každému je jasné, že plánované objekty z Rimavskej Soboty nikto nikdy neodtiahne, ostanú navždy tu a budú slúžiť mladým občanom, ktorí dávajú prednosť športu, futbalu a nie ALKOHOLU a DROGÁM,

  Pán prednosta, ale aj pán primátor sa obávajú jedného: že stratia svoj vplyv vo futbale. Nemusia sa obávať. UŽ STRATILI /a už nielen vo futbale/. Futbalisti a rodičia mládežníckych futbalistov už dnes vedia: koho voliť NEBUDÚ pri najbližších voľbách.

  Našťastie väčšina poslancov mesta už má jasno a zahlasujú za pripravené dokumenty MFA – ak bude potrebné aj DVAKRÁT a pán primátor svoj podpis môže ponechať a zarámovať.

  Štefan Balog

 4. Stefan Balog - 9. August 2018 22:38

  Ako bónus v článku GZ-GH “Na margo týždňa” obdivom čítam riadky pána JUDr. Szánta, kde píše:
  “Na jednej strane odovzdávame klub s bohatou históriou, no najmä kompletným hráčskym potenciálom do spoločnosti riadenej zo zahraničia….”
  Píše to bývalý dlhoročný funkcionár súkromného klubu FC Tauris a bývalý konateľ Mestského športového klubu Rimavská Sobota, za ktorého účinkovania vo futbalovom klube za hráčov dospelých hrali cudzí profesionáli a futbalová mládež Rimavskej Soboty bol na vedľajšom koľaji.
  “Kompletným hráčskym potenciálom” pán JUDr. Szántó nemá nič spoločného, tak nemusí ho ani chrániť. Mal ochraňovať mládež ako konateľ MŠK pred piatimi rokmi, keď v roku 2013 z dotácií SFZ mali zakúpiť športové úbory pre hráčov. Rodičia detí nezabudnú, údajne “zakúpené” dresy a teplákové súpravy nikto nikdy nevidel, ani neobliekol.
  Som veľmi dojatý, keď ľudia, ktorí dlhodobo poškodzovali skutočný záujem mládežníckych futbalistov Rimavskej Soboty, ešte chcú udržiavať svoj vplyv vo futbale a rozhodovať o jeho budúcnosti. Ďakujeme už neprosíme!
  Nemáte na to morálne právo, prosím nechajte to na iných!
  Mestská futbalová akadémia v Rimavskej Sobote bude fungovať dobre len bez Vás!

  Štefan Balog, tréner mládeže MŠK Rimavská Sobota

 5. lukas45 - 10. August 2018 12:05

  Pán Balog nie som inšpirovaný GZ nakoľko ich nečítam a tobôž nie komentáre prednostu ja mám vlastný názor a vychádzam z toho, že Rimavská Sobota má dlhú futbalovú tradíciu a dobre sa pamätám keď v RS bol pekný futbal (za pôsobenia p. Sedmáka), vtedy na futbal chodilo tisíce Soboťanov, tak treba dať priestor týmto milovníkom Rimavskosobotského futbalu napr. zorganizovaním podpisovej ankety zapojte do širokú verejnosť.

 6. Stefan Balog - 10. August 2018 17:09

  Vaše riadky lukas45 ma potešili, máme ale oprávnené obavy že na podpisové ankety už časový priestor neostal. Generálny sponzor dospelého futbalu formátu pána Sedmáka v RS už neobjaví. Jedinou možnou cestou na zvýšenie úrovne futbalu v RS je výchova mládeže. Sme na dobrej ceste a vznik MFA je pre úspech kľúčovou záležitosťou. Ďakujeme za Vašu priazeň.

 7. lukas45 - 11. August 2018 10:35

  Ako naše vedenie mesta sa chce zúčastniť veľkých investičných projektov keď nedokážu za dva roky úspešne vyriešiť takýto jednoduchý projekt, dva roky balamutia investora.

 8. Stefan Balog - 11. August 2018 21:47

  Už o niekoľko dní dozvieme, či primátor mesta dokáže vystúpiť zo svojho tieňa, alebo bude označovaný aj budúcimi generáciami občanov ako HROBÁR SOBOTSKÉHO FUTBALU.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.