Predstavujeme kandidáta na primátora Viliama Vaša

27. Júl 2018 · Autor: admin 

Ako je známe, zatiaľ sú traja záujemcovia, ktorí mienia kandidovať v novembrových komunálnych voľbách na funkciu primátora mesta. O toto kreslo zabojuje aj stredoškolský pedagóg a dlhoročný poslanec mestského zastupiteľstva Viliam Vaš.

Mgr. Viliam Vaš v súčasnosti pôsobí na Strednej odbornej škole obchode a služieb, je známy aj ako poslanec mestského zastupiteľstva vo volebných obdobiach 2003-2018. Pre sobotských športovcov viac ako dlhoročný tréner džuda TJ Lokomotíva Rimavská Sobota.  Do boja o primátorský post sa rozhodol vstúpiť na základe svojich rozsiahlych poslaneckých skúseností v tunajšej samospráve. Ako sám uvádza, aj na základe poznania potreby nového štýlu a zmeny spôsobu riadenia nášho mesta!

Do jesenných komunálnych volieb pôjde Viliam Vaš s podporou svojej materskej strany, ktorou je Kresťanskodemokratické hnutie. Členom je od roku 2001 a v súčasnosti je už druhým rokom i predsedom okresného centra. Zároveň rokuje  aj s ďalšími politickými subjektmi nášho mesta o prípadnej podpore v komunálnych voľbách. Pritom oboznamuje svojich potenciálnych partnerov so svojou predstavou o budúcom manažovaní mesta a jeho organizácií.

Viliam Vaš vo svojom obsiahlom životopise uvádza svoje pracovné pôsobenia vo viacerých organizáciách a firmách okresu, napríklad: V rokoch 1978-1980 Agrochemický podnik- mechanizátor strediska Vyšný Skálnik a po základnej vojenskej službe v Jesenskom. Neskôr v rokoch 1980-1983 pracoval ako technik OBP a PO v JRD Veľké Teriakovce. V rokoch 1983-1985 učil zváranie i poľné stroje ako dielenský učiteľ v SPTŠ Rimavská Sobota. Od roku 1986 do roku 2001 pracoval ako majster odbornej výchovy v SOU-PP Rimavská Sobota. Súbežne v rokoch 1987-1988 popri zamestnaní absolvoval i doplnkové pedagogické štúdium na VŠP- PEF Nitra a v rokoch 1995-2000 i štúdium personálneho manažmentu na PU-FF Prešov. Od školského roka 2001/2002 pracoval najprv ako stredoškolský učiteľ ekonomicko-prevádzkových predmetov a po absolvovaní  štúdia anglistiky a literatúry na UMB-FHV v Banskej Bystrici v roku 2006 vyučoval predmet anglický jazyk prevažne v maturitných triedach. Niektoré ďalšie kratšie pracovné pôsobenia, resp. ďalšie zvyšovania odborných kvalifikácií v rôznych oblastiach činnosti, pre ich značný rozsah, neuvádzame.

V rimavskosobotskej  mestskej a okresnej politike sa Viliam Vaš pohybuje od roku 1989. V Novembri ´89 patril medzi iniciatívnych aktivistov Pedagogického fóra pri SOU-P, ktorá sa neskôr zaradila do Učiteľského fóra – odbornej iniciatívy paralelne fungujúcej pri  hnutí Verejnosť proti násiliu (VPN). Od roku 1991 bolo podpredsedom OKC-VPN až do jeho transformácie na Občiansku demokratickú úniu v roku 1992. V rokoch 1993-94, po zániku ODÚ bol popredným funkcionárom následníckej Konzervatívnej demokratickej strany (KDS),  ktorá sa v roku 1994 zlúčila s Demokratickou stranou (DS).  V DS bol až do jej rozdelenia v roku 2001 predsedom okresnej organizácie. V tom istom roku, ako praktizujúci kresťan,  prestúpil do Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), kde ho delegáti snemu hneď zvolili za podpredsedu okresného centra. V samospráve Rimavskej Soboty je od roku 2003 nepretržite poslancom Mestského zastupiteľstva za KDH-  už  4.volebné obdobie. V ostatných voľbách dostal od svojich voličov absolútne najvyšší počet hlasov (816)  zo všetkých 19 poslancov- ako znak dôvery a uznania jeho pomoci občanom najväčšieho obvodu Západ, Sobôtka, Kľačany.

Viliam Vaš nám odpovedal aj na naše otázky týkajúce sa jeho predstáv riadenia mesta v budúcom volebnom období 2018-2022. Jeho odpovede prinesieme na Gemerlande v osobitnom článku.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 27. 7. 2018

 

 

 

 

 

Comments

3 komentáre/ov - “Predstavujeme kandidáta na primátora Viliama Vaša”

 1. PRISRO - 1. August 2018 23:20

  Dobre, ale prečo?

 2. spalovac mrtvol - 3. August 2018 14:33

  Aj takéto rozhodnutie mestského politika donútila vlna horúčav tohto leta.
  :-D

 3. viva - 3. August 2018 16:01

  To je vlna očakávaní občanov nášho mesta, ktorá na mňa dolieha už vyše 1 rok ! :-)

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.