Polícia prosí svedkov o pomoc pri vyšetrovaní dopravnej nehody

17. Júl 2018 · Autor: admin 

Polícia v Lučenci vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stalav ranných hodinách 5. februára 2018. Vodič po predchádzajúcom požití alkoholických nápojov viedol osobné motorové vozidlo Opel Antara, po ceste I/71 v smere od Fiľakova na Lučenec.

V dôsledku nevenovania sa plne vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, po prekročení najvyššej dovolenej rýchlosti jazdy, prešiel s vozidlom do protismeru, kde sa čelne zrazil s osobným motorovým vozidlom Peugeot 207, ktorého vodič v dostatočnom predstihu vyšiel z vedľajšej cesty od obce Holiša na hlavnú cestu I/71 doľava, smerom na Fiľakovo, do svojho jazdného pruhu. Vozidlá po náraze boli od seba odhodené tak, že vozidlo Opel ostalo na ľavej krajnici vo zvodidlách a vozidlo Peugeot bolo odhodené späť na pravú stranu vozovky do križovatky, odkiaľ vychádzalo.

Vodič Peugeotu utrpel  zranenia  s predpokladanou dobou liečenia 3 mesiace, ktorá stále trvá. Následne bol vodič vozidla Opelpodrobený dychovým skúškam, ktorými mu bola nameraná hodnota 0,14 miligramu alkoholu a pri opakovanej dychovej skúške mu bola nameraná hodnota 0,06 miligramu alkoholu. Znaleckým dokazovaním  bolo zistené, že v čase  dopravnej nehody mal  koncentráciu alkoholu v krvi vo výške 0,35 až 0,39 g/kg (promile). V súvislosti s trestným konaním bol vodič vozidla Opel obvinený z prečinu ublíženia na zdraví.

Prosíme svedkov tejto dopravnej nehody, aby nám poskytli akékoľvek informácie, ktoré nám pomôžu nehodu vyšetriť. Svedkovia sa môžu ozvať telefonicky na t. č. 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek útvare PZ.

Zdroj: Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica

 

Publikované 17. 7. 2018

 

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.