Letné poznávacie tvorivé dielne

16. Júl 2018 · Autor: admin 

Mestská galéria v Rimavskej Sobote aj tento rok pripravila Letné tvorivé dielne. Na dielne je potrebné sa vopred objednať, prosíme aby ste nás kontaktovali na t.č. 047 5624351 alebo emailom:​ mestska.galeria.rs@gmail.com. Tešíme sa na naše tvorivé stretnutie.

 

18. júla (streda) Spoznávame umelca Martina Knuta

Počkať, tie obrazy sa nám snažia niečo povedať? Čo to tam tí ľudia robia? A prečo tam autor toho nenamaľoval viac? A prečo vlastne maliari znázorňujú stále ľudské figúry ? Spoločne si prezrieme výstavu Martina Knuta, pri tvorení sa budeme venovať téme ľudská figúra a sami sa staneme superhrdinami.

19. júla (štvrtok) Spoznávame Rimavskú Sobotu

Čo to všetko máme v tej našej malej Sobote? Máme tu aj pamiatky? A čo taká Mestská galéria, má svoj dávny príbeh. Toto všetko a ešte trochu viac sa dozvieme na druhom prázdninovom stretnutí. Okrem toho zistíme aké je to byť architektom, čo je to topografia a vyrobíme si čudesný dom.

20. júla (piatok) Spoznávame netradičné výtvarné postupy

Tretie stretnutie venujeme výtvarným experimentom. Zistíme, že obraz vieme vysypať, vyliať, ale aj vyplstiť. Proste, budeme spoznávať netradičné výtvarné postupy.

21. augusta (utorok) Spoznávame remeselnú výrobu

Od remesla  k umeniu. Naučíme sa, ako pracovať s hlinou, drevom a textilom. Pripomenieme si starých remeselníkov a budeme sa snažiť naše nové vedomosti využiť pri tvorbe sôch a objektov.

22. augusta (streda) Spoznávame recyklovanie a upcyklovanie

Ako malí rozumní umelci vieme, že našu krásnu planétu treba chrániť. Preto sa na ďalších dvoch stretnutiach budeme venovať ekologickým námetom. Zistíme, ktorí slovenskí umelci sa tiež venujú tejto téme, vyrobíme si vlastnú tašku a zistíme, čo je to upcyklovanie.

23. augusta (štvrtok) Spoznávame recyklovanie a  upcyklovanie 2.

Aj na tomto stretnutí budeme myslieť „zeleno“ a budeme pokračovať v premieňaní obyčajných predmetov na umelecké diela. Tentoraz budeme tvoriť viac praktické vecičky. Aspoň si budeme mať čím vyzdobiť izbičky.

24. augusta (piatok) Spoznávame, čo je to dizajn

Čo to vlastne ten dizajn je? A prečo niektoré predmety vyzerajú čudne? Dajú sa vlastne používať, keď sú také zvláštne? Na poslednom letnom stretnutí si vyrobíme šperky, objavíme Salvadora Dallího a každý domov odíde s autíčkom.

Zdroj: Gabriela Garlatyová, Mestská galéria Rimavská Sobota

 

Publikované 16. 7. 2018

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.