Remeslo má zlaté dno

14. Júl 2018 · Autor: admin 

Občianske združenie RODON Klenovec, Miestne kultúrne stredisko pri Obci Klenovec, v spolupráci s Gemersko – malohontským osvetovým strediskom v Rimavskej Sobote, po ôsmych rokoch opäť realizuje remeselný tábor Remeslo má zlaté dno, jeho X. ročník.

Aktivita Remeslo má zlaté dno sa realizuje v rámci projektu Tvorivé dielne hudby, spevu, tanca a tradičných ľudových remesiel, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a o.z. RODON Klenovec, z 2% dane. Účastníkmi letného remeselného tábora je 15 detí, ktoré sa vďaka lektorom budú venovať poznávaniu tradičných remesiel, ale aj tradičným jedlám ako výrobe syra, tradičnej výrobe štrúdle…

Okrem lektorov tradičných remesiel a tradičnej gastronómie sa deťom vo voľnom čase budú venovať animátori, ktorí pre nich pripravujú súťaže, ale aj poznávanie života v minulosti s videoprojekciou, ale aj návštevou miestneho včelára, poľnohospodára a chovateľa domácich zvierat. To, čo sa za týždeň naučia v krásnej prírode v Klenovci na Ráztočnom, si budete môcť pozrieť na prezentácii, ktorá sa koná 21. júla 2018 na podujatí Dedina ožíva v Drienčanoch.

Zdroj: Stanislava Zvarová, koordinátorka projektu

 

 

Publikované 14. 7. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.