Zatiaľ traja záujemcovia o kreslo primátora

16. Júl 2018 · Autor: admin 

I keď komunálne voľby budú prebiehať až v novembri, verejnosť už o nich diskutuje. V Rimavskej Sobote zatiaľ prejavili záujem o primátorské kreslo traja.

Ešte v máji odštartoval zber podpisov na kandidatúru občiansky aktivista a súkromný podnikateľ Radovan Ceglédy. Ten mieni kandidovať ako nezávislý. Do boja ide s heslom Odvážme sa zrýchliť. O kreslo primátora Rimavskej Soboty prejavil záujem aj ďalší z tunajších podnikateľov, Róbert Zagyi, ktorý tiež zbiera podpisy.  V minulosti bol poslancom mestského zastupiteľstva. Tretím záujemcom je stredoškolský pedagóg Viliam Vaš. V samospráve nie je nováčikom, nakoľko je šestnásty rok poslancom mestského parlamentu za KDH.

Ako prvý mal záujem pred dvoma rokmi zabojovať o post rimavskosobotského primátora Juraj Matyinkó, člen skupiny Maduar. To však už nie je aktuálne, nakoľko sa rozhodol podporiť R. Ceglédyho.

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko už podpísal rozhodnutie o vyhlásení volieb do orgánov samospráv obcí. Budú sa konať v sobotu, 10. novembra 2018.  Právo voliť do orgánov samosprávy obce má plnoletý obyvateľ obce, ktorý má v nej trvalý pobyt. Za obecných či miestnych poslancov môžu byť zvolení obyvatelia obce s trvalým pobytom v nej a musia mať aspoň 18 rokov. Vek 25 rokov sa vyžaduje od kandidátov na starostov a primátorov.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 16. 7. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.