Boľkovce boli svedkami vojny konských síl

12. Júl 2018 · Autor: admin 

7.júl bol opäť dňom, kedy horel vzduch, duneli motory a dym zo spálených pneumatík a výfukov zamoril priestor pristávacej dráhy boľkovského letiska. Na trati sa počas Power festu stretli najvýkonnejšie a najextrémnejšie autá republiky svojho druhu.

Kto chcel vidieť najrýchlejší Golf Slovenska, Skyline s vyše tisíckou konských síl, najvýkonnejšie turbom preplňované predokolky, brutálne dízláky, luxusné štvorkolesové rakety, kuriózne špeciály stavané na šprinty a k tomu nadupané motocykle, ten napriek nie ideálnemu počasiu určite neoľutoval návštevu Novohradu.

Tradičné dejisko, situované v blízkosti Lučenca, hostilo 4.kolo Majstrovstiev Slovenska v šprintoch áut a motocyklov, zaradeného do kalendára Slovenskej asociácie motoristického športu a tiež i kalendára Slovenskej motocyklovej federácie. Boľkovský majstrák s doplnkovým názvom “Drag Wars SK vs. HU” bol navyše zaradený aj do maďarského šampionátu, vďaka čomu od juhu dorazilo množstvo zaujímavých mašín.

Do boja o trofeje sa zaregistrovalo celkovo 119 šprintérov zo štyroch krajín, avšak kvôli dažďu sa podvečerné finálové jazdy automobilov museli zrušiť a výsledky boli určené na základe kvalifikačných výsledkov. Najlepší absolútny čas 6,817 sekundy pri rýchlosti 176km/h spomedzi áut zajazdil pretekár Erik Fehér na Nissane Skyline. V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal Peter Herc na preplňovanom drag špeciáli Suzuki GSX-R, ktorý zdolal trať v čase 5,966 s. a dosiahol rýchlosť 209 km/h.

Okrem tandemových duelov si diváci mohli vychutnať motokaskadérsku show maďarského profesionála Attilu Palatinusa, ktorý predviedol majstrovské umenie ovládania motocyklov a štvorkolky a zaujímavosťou bola i show driftovacích trojkoliek. V statickej zóne si v rámci 3.kola seriálu New Car Fans Cup prišli na svoje aj priaznivci vyleštených kúskov, v stánku Audio Cup Slovakia prebiehalo meranie akustického tlaku extrémnych aparatúr a novinkou bol zraz talianskych áut, organizovaný slovenským F.A.L klubom.

Výsledky šprintov na 201m (víťazi v jednotlivých kategóriách):

Autá trieda PROFI:
P1: Milan Šovčík (Honda Civic turbo)
P2: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo)
P3: Martin Prokop (BMW Z3 turbo)
P4: Monika Weisová (Honda Civic)
P6: Branislav Hudeček (VW Golf)

Autá trieda STREET:
S0: Tomáš Drexler (Škoda Favorit)
S1: Juraj Holečko (Seat Ibiza)
S2: Michal Kudláč (Civic turbo)
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe turbo)
S4: Peter Čižmárik (Porsche 911 GTS)
S5: Erik Fehér (Nissan Skyline)
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon)
S7: Martin Greňo (BMW M550d)

Absolútni víťazi:
1. Erik Fehér (Nissan Skyline)
2. Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo)
3. Ján Banas (Nissan GTR)

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6)
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R)
M3: Radovan Mačai (Yamaha R1)
M4: Ondrej Cerovský (Kawasaki ZX10R)
M5: Stano Poživenec (Hayabusa turbo)

Viac info: www.zrychlenie.sk

Zdroj: Ing.Peter Kovács, Slovenská šprintérska asociácia

 

Publikované 12. 7. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.