Mýto pod Ďumbierom: Rada KDH o voľbách 2018

12. Júl 2018 · Autor: admin 

V nádhernom prostredí slovenských hôr, pod úpätím najvyššieho vrchu Nízkych Tatier- Ďumbierom, zasadala ešte koncom mája celoslovenská rada Kresťanskodemokratického hnutia. V zaujímavej rokovacej sále (kde boli všade nosné stĺpy pomedzi stoly, a tak sa všetci členovia rady ani nevideli, a dokonca niektorí ani na predsednícky stôl) rada rokovala o príprave komunálnych volieb 2018, ale aj o kandidátoch za primátorov- najmä 8 krajských miest.

Okrem prípravy komunálnych volieb sa členovia rady zaoberali aj stavom malých farmárov na východe Slovenska. V osobitnom vyhlásení ich boj KDH aj podporilo. V ostatnej časti zasadania sa hovorilo aj o príprave programového dokumentu s názvom Oslava rodiny. O tomto dokumente rokoval aj mimoriadny snem KDH v Zuberci koncom júna (GL- aj z neho vám prinesieme krátke spravodajstvo).

Členovia sa však zaoberali najmä schvaľovaním potenciálnych kandidátov do jesenných volieb. V tejto časti prijali i zásadné uznesenie pre komunálne voľby, v ktorom Rada KDH odporúča komunálnym predstaviteľom spoluprácu prioritne s opozičnými stranami, a aby nespolupracovali so stranami Smer a ĽSNS. Ako uviedol podpredseda KDH Peter Bobuľa: „Hľadáme kandidátov vo všetkých bezmála 3000 mestách a obciach na Slovensku. Sme pripravení na spoluprácu, odporúčame všetkým našim štruktúram spolupracovať s opozičnými stredopravými politickými subjektmi.“ Zároveň doplnil, že rada schválila kandidátov na primátorov dvoch krajských miest. V Nitre bude kandidátom na primátora súčasný viceprimátor Ján Vančo a v hlavnom meste Bratislava Caroline Lišková. V okresných mestách a obciach Slovenska KDH bude tiež hľadať vhodných kandidátov na post primátorov miest, resp. starostov obcí.

Europoslanec za KDH Ivan Štefanec predložil návrh na podporu malých poľnohospodárov s týmito slovami: „Súčasná situácia je naozaj veľmi znepokojujúca. Predovšetkým malí farmári sa nevedia domôcť spravodlivosti a je to neúnosné. Sú perzekvovaní a znevýhodňovaní na úkor veľkých organizovaných skupín. KDH urobí všetko pre to, aby malí farmári na svojej pôde mohli slobodne podnikať.“

Autor: Viliam Vaš, člen Rady KDH, zdroj: www.kdh.sk

 

Publikované 12. 7. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.