Verejná diskusia: Sú príbehy 20. storočia minoritnou históriou?

9. Júl 2018 · Autor: admin 

OZ Post Bellum a Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote pozývajú na verejnú diskusiu na tému „Sú príbehy 20. storočia minoritnou históriou?“. Diskusia sa uskutoční vo štvrtok, 12. júla 2018 o 18.00 hod. v priestoroch múzea.

Pozvanie diskutovať prijali: Eva Mosnáková a Lydka Piovarcsiová, dámy, ktoré prežili 2. svetovú vojnu a holokaust; Ján Lunter, predseda BBSK; Konrád Rigó, štátny tajomník Ministerstva kultúry SR; Sandra Polovková, Post Bellum SK a zástupcovia iniciatívy Rimavská kaviareň. Diskusiu bude moderovať Soňa Gyarfášová. Vstup je bezplatný.

Diskusia je súčasťou putovnej výstavy „Príbehy 20. storočia“, ktorá na štyroch panelových vežiach zachytáva príbehy 14 ľudí, ktorí prežili totalitné režimy na vlastnej koži. Výstava sa nachádza na nádvorí Gemersko-malohontského múzea a okoloidúci ju môžu bezplatne navštíviť do 29. júla 2018. Všetky príbehy boli zaznamenané v rámci projektu Príbehy 20. storočia, ktorý je jednou z hlavných aktivít OZ Post Bellum SK. Výstava je realizovaná v projekte “Bez pamäti niet identity”, ktorý ako hlavný partner podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Autor: Martina Oštrom Mareková, PR-referentka

 

 

Publikované 9. 7. 2018

 

 

 

 

 

 

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.