Začiatok prázdnin s prechádzkou lesom a rozprávkami

4. Júl 2018 · Autor: admin 

Lepší začiatok prázdnin ako s kopou rozprávok od P. E. Dobšinského nemohol byť. Počasie prialo, a tak Mikroregión Rimava a Rimavica mohol dopriať rozprávkový zážitok všetkým deťom, ktoré na Cestu rozprávkovým lesom „Z rozprávky do rozprávky“ zavítali.

Pri rybníku vo Vyšnom Skálniku to 1. júla 2018  opäť ožilo rozprávkami od známeho rozprávkara Dobšinského. Mikroregión Rimava a Rimavica v spolupráci s Občianskym združením OZVENY usporiadali 16. ročník tohto čarovného rozprávkového podujatia. Opäť na návštevníkov čakala prechádzka lesom a lúkami na čerstvom vzduchu. Pri vstupnej bráne vítali detičky mladé dievčence, ktoré rozdávali rozprávkové knižky do ktorej na každom stanovišti potom dostali pečiatku po splnení daných úloh.

Hneď prvá rozprávka, ktorá na návštevníkov čakala bola Trojruža. Po nej nasledovali rozprávky Ako išlo vajce na vandrovku, Múdry chlapec, Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas, ako aj rozprávka Zlatá priadka, kde detičky museli prejsť labyrintom, aby premohli Martinka Klingáčika. Neďaleko už čakala rozprávka Starý človek a dvanásť oviec, potom nasledovala rozprávka O hlúpej žene, ktorá svojou hlúposťou skoro muža na mizinu priviedla. Rozprávka Nebojsa, preverila statočnosť všetkých návštevníkov, Zlatovláska čakala na vyslobodenie od zlej macochy, a pri Jelenčekovi sa mohli odfotiť s Jelenčekom. Z rozprávky Cesta k Slnku a Mesiacu sa dostali návštevníci k rozprávke Čert slúži, a že to neboli obyčajní čerti sa presvedčili všetky deti. Niektoré aj s plačom a prísľubom, že sa polepšiaodišli. Poslednou rozprávkou kde bolo možné získať pečiatku bola Bača a šarkan. Tam bača so svojou gazdinou syrom, cibuľkou i klobáskou pohostili. No a ako to v rozprávke býva, šťastne všetko deti prešli a v cieli sladkú odmenu za vyzbierané pečiatky dostali.

Všetky rozprávkové stanovištia aj tento rok zdobili vyhotovené kulisy v rámci výtvarnej súťaže základných škôl z Mikroregiónu Rimava a Rimavica pod názvom „Z rozprávky do rozprávky“. Zúčastneným školám patrí poďakovanie za spoluprácu. Vďaka takejto súťaži mohli rozprávkové stanovištia ešte viacej ožiť, a tak dopriať návštevníkom ešte väčší zážitok z rozprávok.

Organizátori ani tento rok nezabudli na nafukovacie atrakcie, jazdu na koni, maľovanie na tvár a občerstvenie na konci celej trasy. Tento rok bola súčasťou podujatia aj atrakcia, kde si mohli mnohí vyskúšať šikovnosť v dojení kravy. Pribudli aj možnosti kúpiť si balóniky, medovníky či stánok s hračkami.

Mikroregión Rimava a Rimavica sa teší aj tento rok hojnej účasti na podujatí. Trasou rozprávkového lesa sa prešlo opäť viac ako 600 detičiek v sprievode svojich rodičov, starých rodičov a iných príbuzných či známych. Celkový počet návštevníkov na tento rok sa odhaduje okolo 1 500 návštevníkov a viac.

Na zorganizovaní podujatia sa podieľalo viac ako 120 dobrovoľníkov, ktorí venovali svoj voľný čas, energiu a pomohli tak oživiť rozprávky od Dobšinského. Za to im patrí veľké ĎAKUJEM! Organizátorom neostáva nič iné, ako dúfam, že všetci návštevníci boli spokojní, našli si tam to svoje a na Cestu rozprávkovým lesom sa vydajú opäť o rok. Podujatie finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj.

Autor: Ing. Henrieta Struhárová, MR Rimava a Rimavica

 

Publikované 4. 7. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.