Prvá júlová nedeľa bude patriť Ceste rozprávkovým lesom

28. Jún 2018 · Autor: admin 

Pre úspech z minulých rokov sa aj tento rok rozhodli Mikroregión Rimava a Rimavica v spolupráci s OZ OZVENY usporiadať toto obľúbené podujatie prvý prázdninový víkend. Pri rybníku vo Vyšnom Skálniku sa tak uskutoční  16. ročník Cesty rozprávkovým lesom. Brána rozprávkového lesa bude otvorená 1. júla od 09:00 hod. do 12:00 hod. a opäť umožní malým aj veľkým spoznať a pripomenúť si známeho rozprávkara P.E.Dobšinského.

Aj tento rok dostanú detičky pri vstupnej bráne rozprávkovú knižku, do ktorej počas cesty rozprávkovým lesom po splnení úloh na jednotlivých stanovištiach dostanú pečiatky.  Až po prejdení celej trasy a nazbieraní všetkých pečiatok do rozprávkovej knižky dostanú v cieli od rozprávkových bytostí sladký balíček.

Rovnako ako minulý rok, aj tentokrát povedie cesta rozprávkovým lesom krásnou prírodou cez les a lúky. Jednotlivé stanovištia na trase budú ozdobené kulisami, ktoré vytvorili žiaci druhého stupňa ZŠ a ich učitelia v rámci výtvarnej súťaže „Z rozprávky do rozprávky“.

Nezabudlo sa ani na nafukovacie atrakcie, jazdu na koni, či koči, maľovanie na tvár a občerstvenie na konci celej trasy. Veríme, že sa návštevníkom bude Cesta rozprávkovým lesom „Z rozprávky do rozprávky“ páčiť a budú sa tešiť na ďalšiu o rok.

V prípade nepriaznivého počasia si organizátor vyhradzuje právo podujatie preložiť! Podujatie finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj.

Zdroj: Ing. Henrieta Struhárová, MR Rimava a Rimavica

 

Publikované 28. 6. 2018

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.