Vznikla miestna bunka hnutia Progresívne Slovensko

30. Júl 2018 · Autor: admin 

Dňa 5.7.2018 vznikla v Rimavskej Sobote miestna bunka hnutia Progresívne Slovensko. Na svojom ustanovujúcom zhromaždení si stanovili úlohy a ciele: Pracovať v prospech mesta a regiónu, prezentovať progresívne riešenia a spájať ľudí, ktorí túto predstavu zdieľajú. Realizujú zber podpisov pre kandidátku na prezidenta Zuzanu Čaputovú a zapájajú sa do komunálnych volieb. Do funkcie predsedu miestnej bunky bol zvolený Ľubomír Mikláš. Kto má záujem riešiť rozvoj mesta a okresu či už ako podporovateľ, dobrovoľník alebo člen hnutia Progresívne Slovensko, môže kontaktovať predsedu na t.č. 0907 806 044 alebo na e-mailovej adrese:miklas@progresivne.sk.

Detské tvorivé dielne

Milí rodičia, chcete vymyslieť detičkám pestrý program na letné prázdniny? Potom neváhajte a prihláste ich na Detské letné tvorivé dielne, ktoré prvýkrát organizuje Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote. Tvorivé dielne budú prebiehať v dňoch od 6. – 10. augusta 2018, denne od 8.00 – 16.00 hod. Pre detičky je pripravený bohatý a zaujímavý program. Vyskúšajú si tkanie na krosnách, pletenie košíkov, prácu s hlinou na hrnčiarskom kruhu, plstenie, servítkovú techniku, maľovanie voskom a množstvo iných techník. Navštívia tiež kováčsku dielňu, Tradičnú izbu a Múzeum súkenníctva a gubárstva v Klenovci.Strava, pitný režim a materiál na tvorivé dielne sú zahrnuté v poplatku, ktorý je 50 €. V prípade záujmu nás môžete kontaktovať mailom na gmos@rsnet.sk, remeslogmos@rsnet.sk alebo telefonicky na 047/5631095. Tešíme sa na všetky detičky.

Kvapka krvi na počesť SNP

Miestny spolok SČK – KLUB DARCOV KRVI v Čiernom Potoku , Obecné zastupiteľstvo, Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov armádneho generála Ludvíka Svobodu v Čiernom Potoku v spolupráci s Národnou transfúznou službou Slovenskej Republiky, pracovisko Banská Bystrica, Vás pozývajú k bezplatnému odberu krvi. Uskutoční sa v Kultúrnom dome v Čiernom Potoku, okr. Rimavská Sobota, v čase od 8. 00 hod. do 11.00 hod. v utorok, 14.augusta 2018. Každý darca krvi pri registrácii predloží platný občiansky preukaz, platný preukaz zdravotnej poisťovne, preukaz darcu krvi / okrem prvodarcov/. Darca krvi 14 hodín pred odberom krvi nesmie požívať omamné látky /vrátane alkoholu/, konzumovať mastné jedlo, mliečne výrobky, čokoládu, orechy,…Pred odberom krvi sa doporučuje vypiť aspoň ½ litra tekutín /čaj, multivitamín, minerálka, číra voda,../konzumovať chlieb s džemom, netukové pečivo, kompóty,…Každý darca po odbere krvi obdrží gastro-lístok na občerstvenie v hodnote 2 eura. V í t a n í   s ú  p r v o d a r c i ! Súčasne sa v tento deň uskutoční aj športový deň  IV. ročník súťaže MEMORIAL BRIG.GEN. IMRICHA GIBALU. Súťažiť sa bude v streľbe zo vzduchovky, hode granátom na cieľ, diaľku… Po skončení odberu krvi sa uskutoční kladenie vencov k pamätníku obetí fašizmu a slávnostné zhromaždenie obyvateľov k 74. výročiu SNP. Do súťaže sa môže zapojiť každý podľa vekovej kategórie. Bližšie informácie na tel.čísle: 0915 646 828, 047 56 83 253.

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.