Názor: Odchod do dôchodku v 64 rokoch?

25. Jún 2018 · Autor: admin 

Ľudí, ktorí celý život usilovne pracovali, chce táto vláda vyhnať rovno do rakvy? Aspoň pri koaličnom predbiehaní sa o dôchodkový strop to takto vyznieva! Namiesto toho, aby sa predbiehali pri zvýšovaní platov (aby si ľudia mohli sami odkladať do dôchodku), aby okresali bezzásluhovú sociálnu sieť (s nikdy nerobiacimi), aby zredukovali personálne predimenzovanú verejnú správu, aby pritiahli investície do hladových dolín, aby znížili odvody a dane produkujúcim …

Tvária sa, akí sú oni humanisti a chcú ľudu len to najlepšie. Tak prečo tie nezmyselné dôchodkové stropy? Však, kto vládze, nech robí hoc´ aj do stovky! A aj dve zamestnania. Kto sa však opotreboval, tak má právo o štátnu starostlivosť. Veď on/ona sa už o štát postaral/a mnohonásobne viac!

„Mám rád“ diskusie ekonómov, ktorí tvrdia, že systém nedokáže už utiahnuť viac dôchodcov, a preto treba zvýšiť vek odchodu do dôchodku. Podľa ich prepočtu (podľa dátumov narodenia), by to onedlho mohla byť aj 70-ka! Ako zvykne hovoriť jeden činiteľ mesta: ÁNO, pri tomto systéme!

Ale, čo tak zmeniť systém riadenia štátu a starostlivosti o nás- starých z komunisticko-solidárneho, na demokraticky-zásluhový? Podľa motta: Kto koľko koláčov zamiesil, tak nech toľko zje, či trebárs i ponúkne iným!

Ja viem, ako hovorí jeden môj skalný čitateľ:  Ak zvolíte volov, tak tie si budú o vás myslieť, že ste tiež voly! A budú si systém prispôsobovať svojim volským potrebám! Tento im navýsosť vyhovuje, lebo: Hlasy nevedomých – sú hlasmi pre ich záujmy!

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 25. 6. 2018

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.