FOUR FEST: Pred zrakmi divákov prebiehajú súťaže zručností žiakov odborných škôl

14. Jún 2018 · Autor: admin 

Dom kultúry a hotel Zlatý býk v Rimavskej Sobote sú dnes 14.júna dejiskom 11. ročníka festivalu odborných zručností žiakov krajín V 4 s názvom FOUR FEST. Organizuje ho Stredná odborná škola obchodu a služieb v Rimavskej Sobote. Spoluorganizátormi podujatia sú Banskobystrický samosprávny kraj a Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota.

Súťaží sa v kategóriách: kuchár, čašník, barman, barista, someliér, obchodný pracovník, kaderník, kozmetik.   „Tento rok sa do súťaží zručností zapojlo okolo 90 žiakov z 22 škôl krajín V4. Päť škôl je zo zahraničia- z Maďarska, Poľska, Čiech. Ostatné sú zo Slovenska, nielen z nášho kraja. Súťaží sa v kategóriách, ktoré kopírujú naše učebné odbory, čo bolo aj zámerom podujatia.  Cieľom je konfrontácia zručností žiakov, získanie nových skúseností, poznatkov, ale aj nadviazanie partnerstiev. Ide nám o to, aby táto akcia bola najmä pre žiakov,“ povedal riaditeľ SOŠ obchodu a služieb Jaroslav Bagačka. Hosťom tohto ročníka festivalu je česká herečka, moderátork, modelka i autorka niekoľkých kuchárskych kníh Markéta Hrubešová. Moderuje Jožo Pročko. FOUR FEST svojou prítomnosťou podporil aj predseda BBSK Ján Lunter.

„Je veľmi dôležité, aby naše deti získavali odborné vzdelávanie, ktoré nám trochu zaostáva. Takéto súťaže oživujú naše školstvo. Sú veľmi dôležité, pretože žiaci sa môžu odprezentovať a porovnať,“ povedal Lunter. Zároveň ocenil aj medzinárodný charakter festivalu.  V súvislosti so školstvom v kraji poznamenal, že najväčším problémom je klesajúci počet žiakov. Dôvodom je klesajúca pôrodnosť, ale aj odchod mladých z kraja. Na druhej strane sa zvyšuje počet ľudí nad 60 rokov.

Kuchári pripravujú jedlá v dome kultúry pred zrakmi divákov. Hlavnou surovinou je bravčová panenka a na prípravu majú 45 minút. Hodnotí porota, zložená z odborníkov-šéfkuchárov Richarda Cisára, Ivana Vozára, Daniela Melicheríka a herečky Markéty Hrubešovej. Medzi kritériá hodnotenia patria aj chuť, vzhľad jedla, ale aj samotná príprava a hygiena pracoviska.

Čašníci zhotovovali dopoludnia  v časovom limite 90 minút slávnostné tabule pre dve osoby na tému Tradície národov v modernom štýle. V súťaži kaderníkov prebiehajú dve disciplíny: pánsky módny účes a dámsky koktailový účes. Popoludní prebehne aj súťaž v kategórii kozmetik na tému Zem spieva farbami. Jej cieľom je nadviazať na našich predkov, inšpirovať sa ľudovou kultúrou a pretvoriť slovenské tradície modernými prvkami líčenia. Svoje zručnosti, kreativitu  a nápady v balení i aranžovaní na veľkonočnú tému prezentujú aj obchodní pracovníci.  V dome kultúry sa bude súťažiť pred zrakmi divákov aj v kategórii barman.

Hotel Zlatý býk je dejiskom súťaží v kategóriách barista a somieliér. Mladí baristi pripravujú v časovom limite 12 minút espreso, cappuccino a voľný nápoj. Porota hodnotí aj čistotu na pracovisku, chuť, vzhľad, vyváženosť nápoja i dodržanie časového limitu. Súťažiaci someliéri museli najskôr zvládnuť písomný vedomostný test. Nasledovala dekantácia červeného vína a servis šumivého vína. Komisia hodnotí vedmosti, profesionalitu, dodržanie pravidiel i prezentáciu. Vyhodnotenie súťaží je naplánované na 16,30 hod. v divadelnej sále domu kultúry. Prinášame vám niekoľko aktuálnych záberov.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 14. 6. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.