Súťaž vo varení kapustnice, medzi porotcami aj herečka Markéta Hrubešová

13. Jún 2018 · Autor: admin 

Nádvorie Čierneho orla v Rimavskej Sobote rozvoniavalo v stredu, 13. júna kapustnicou. Konal sa tam totiž 6. ročník medzinárodnej súťaže vo varení tradičných jedál. Súťaž organizovala SOŠ obchodu a služieb v Rimavskej Sobote ako jedno zo sprievodných podujatí festivalu odborných zručností žiakov krajín V 4 s názvom FOUR FEST.

Svoje kuchárske umenie predviedlo päť 4-členných družstiev, pričom dve boli z Maďarska, jedno z Poľska, Čiech a Slovenska. Úlohou súťažiacich bolo navariť 15 litrov polievky, hlavnou surovinou bola kapusta. Na prípravu mali asi tri hodiny.

V súťažných družstvách boli okrem dospelých aj žiaci-kuchári usporiadateľskej školy-SOŠ obchodu a služieb v Rimavskej Sobote, z partnerských škôl z Kolína, Egru a Kazincbarciky. Súťažilo aj družstvo z partnerskej školy z poľského mesta Nowy Sacz, kde nemajú učebný odbor, zaoberajúci sa varením.

Kulinárske výkony hodnotila odborná porota. Jej čestnou predsedníčkou bola česká herečka, modelka, moderátorka i autorka kníh o varení Markéta Hrubešová. Členmi boli: Zuzana Dúžeková (generálna sekretárka Slovenského zväzu cukrárov a kuchárov), odborníci v gastronómii- šéfkuchári Richard Cisár, Ivan Vozár a Daniel Melicherík. Odborná porota hodnotila prípravu práce a postup, hygienu pracoviska, chuť a vzhľad polievky.

Prvé miesto napokon získalo domáce družstvo SOŠ obchodu a služieb Rimavská Sobota, ktoré viedol skúsený šéfkuchár Jaroslav Švagerko. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo z maďarského Egru a na treťom z českého Kolína. Titul „Najsympatickejšie družstvo“ získali študentky z partnerskej školy z poľského mesta Nowy Sacz.

„Táto súťaž má svoju atmosféru a tradíciu. Aj odborníci, najlepší na Slovensku, ktorí sú porotcami, svojou účasťou dokazujú, že má opodstatnenie a zmysel.Umiestnenie nášho družstva som predpokladal, pretože jeho vedúcim bol Ján Švagerko, patriaci medzi najlepších kuchárov v našom meste. Teší ma, že získali prvé miesto,“ povedal hlavný organizátor podujatia Jaroslav Bagačka, riaditeľ SOŠ obchodu a služieb.

Česká herečka, modelka a moderátorka Markéta Hrubešová sa priznala, že na Slovensko chodieva často, no v Rimavskej Sobote bola prvýkrát. Historické centrum mesta sa jej veľmi páčilo. Pozitívne zhodnotila organizovanie súťaže vo varení kapustnice, ocenila aj medzinárodnú účasť. „Študenti aj takto zistia, ako to funguje v praxi. Vyskúšajú si ten adrenalín v súťaži. Je to iné, keď si varenie vyskúšajú niekde na praxi ako na súťaži, kde majú časový limit. Každá takáto súťaž ich posúva ďalej,“ povedala Hrubešová, pre ktorú je  varenie vášňou a obrovskou záľubou, jej súčasťou. Dostala sa k nemu tak, že sa osamostatnila od rodičov  a zrazu bol prázdny sporák a nemala čo jesť. Varenie ju napokon tak chytilo za srdce, že si život bez neho už nevie ani predstaviť. Markéta Hrubešová napísala aj niekoľko kulinárskych kníh. Tvrdí, že nemá žiadne najobľúbenejšie jedlo, je všežravec, konzumuje najmä mäso. Pochutná si však aj na kapustnici.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 13. 6. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.