Víťazom futbalového turnaja SOŠOS Cup domáce družstvo

12. Jún 2018 · Autor: admin

Telocvičňa Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote patrila v utorok, 12. júna futbalu. Prebehol tam  SOŠOS CUP – 3. ročník medzinárodného futbalového turnaja žiakov a zamestnancov škôl krajín V4.

O putovný pohár SOŠOS Cup-u bojovalo päť družstiev, medzi nimi družstvo BBSK, ktoré bolo nováčikom turnaja, družstvo usporiadateľskej SOŠ obchodu a služieb v Rimavskej Sobote,  družstvo Súkromnej strednej odbornej školy Bardejov. Súťažila aj partnerské škola z poľského mesta Nowy Sacz, ktorá mala v družstve aj zástupkyňu nežného pohlavia. Nechýbal  ani vlaňajší víťaz, družstvo z Kazincbarciky.

Turnaj otvoril riaditeľ usporiadateľskej školy Jaroslav Bagačka, ktorý všetkých privítal a poprial im príjemný športový zážitok. V programe vystúpili mažoretky Estrella pri CVČ Relax Rimavská Sobota. O slávnostný výkop sa postaral vedúci Odboru školstva Úradu BBSK Miroslav Martiš. Organizátorom turnaja bol Róbert Galamb. Rozhodoval Mário Machyniak. Víťazom turnaja sa stalo družstvo domácich SOŠ obchodu a služieb Rimavská Sobota, ktoré získalo putovný pohár SOŠOS Cup-u. Hral v ňom na pozícii obrancu aj najstarší účastník turnaja, 62-ročný pedagóg Viliam Vaš. Na druhom mieste skončil Bardejov a na treťom vlaňajší víťaz -Kazincbarcika. Štvrté miesto patrilo družstvu BBSK. Na piatom sa umiestnil Nowy Sacz, ktorý získal aj Cenu FAIR PLAY od Asociácie športových zväzov. Najlepším strelcom bol Ján Balog (SOŠ obchodu a služieb) a najlepším hráčom Kamil Matta (Bardejov).

„Priebeh bol zaujímavý, dramatický, dokonca tam boli aj chvíle napätia, kvalitou bol dobrý. Zaujímavý bol tým, že bol veľmi vyrovnaný. Atmosféra bola dobrá, turnaj splnil svoju športovú i spoločenskú úroveň,“ vyjadril sa Jaroslav Bagačka, riaditeľ SOŠ obchodu a služieb, ktorá športové podujatie organizovala. Víťazstvo domácich ho veľmi potešilo. I keď poznamenal, že cieľom súťaže nie je za každú cenu vyhrať, ale nadviazať partnerstvá. „My sme futbalový turnaj, organizovaný dvoma školami, vyhrali iba raz. Po dlhých rokoch sa nám podarilo vyhrať iný druh turnaja. Som tomu rád a je to úspech,“ dodal na záver J. Bagačka.

Futbalový turnaj bol jedným zo sprievodných podujatí k blížiacemu sa festivalu odborných zručností žiakov stredných odborných škôl krajín V4 FOUR FEST. Ten začína už po 11-ty krát vo štvrtok, 14. júna, dejiskom bude dom kultúry a hotel Zlatý býk.  Ďalším sprievodným podujatím bude 6. ročník medzinárodnej súťaže vo varení kapustnice v stredu, 13. júna od 9.00 hod. na nádvorí Čierneho orla na Hlavnom námestí. Počas nej prebehne aj prezentácia kuchárskych kníh českej herečky, modelky a moderátorky Markéty Hrubešovej. O 19.00 hod. vystúpi na nádvorí Čierneho orla kapela Metalinda.  Súčasťou festivalu bude aj workshop na tému Vzdelávanie pre prax, ktorý sa uskutoční od 15:00 hod. v Dome hviezd na Daxnerovej ulici.

Autor: Marta Kanalová