Zomrel bývalý futbalista, tréner a funkcionár František Vaš

10. Jún 2018 · Autor: admin 

Vo veku 78 rokov zomrel 7. júna  bývalý futbalista, tréner a funkcionár  František Vaš z Rimavskej Soboty. Narodil sa v Biskupiciach pri Fiľakove. Celý svoj život zasvätil futbalu.

Feri bácsi, ako ho mnohí nazývali, počas svojej kariéry odkaučoval 155 zápasov, bol trénerom Lučenca, Rimavskej Soboty, Hajnáčky a Bátky. Študoval v Banskej Štiavnici, kde hrával za dorastencov, neskôr aj za dospelých. Po ukončení vojenskej služby hrával za Lučenec. Keď prešiel pracovať do Rimavskej Soboty, hrával aj za tamojší klub. Jeho hráčsku kariéru ukončilo zranenie, keď mal 28 rokov. Vtedy sa začal venovať trénerstvu.

Spočiatku trénoval dorast, neskôr úspešne áčko. Spomeniem len niektoré jeho trénerské úspechy: s mužstvom v Hajnáčke vyhral Gemerský pohár,  keď prevzal áčko Rimavskej Soboty postúpil s ním do II.národnej ligy. Jeho najväčším úspechom bolo, keď Rimavská Sobota pod jeho vedením  získala v extralige 6. miesto, v tom istom ročníku pohárovej súťaže porazila aj talianske družstvo Sampdoria na domácej pôde 1:0.

Feri Vaš zastával dva roky aj funkciu prezidenta futbalového klubu Rimavskej Soboty. Niekoľkokrát bol navrhnutý na udelenie Ceny mesta Rimavská Sobota, v roku 2005 mu napokon bolo toto ocenenie za jeho dlhoročnú, aktívnu prácu v športe  udelené. Bol ocenený aj pri príležitosti 100. výročia založenia futbalu v Rimavskej Sobote.

Posledná rozlúčka zo zosnulým bývalým futbalistom, trénerom a futbalovým funkcionárom Františkom Vašom sa koná v pondelok, 11. júna o 14:00 v Dome smútku v Rimavskej Sobote. Česť jeho pamiatke! Naša redakcia vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 10. 6. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.