Turci na Fiľakovskom hrade

11. Jún 2018 · Autor: admin 

V dňoch 16. – 17. júna 2018 sa na hrade uskutočnia XIX. Fiľakovské hradné hry, ktoré každoročne lákajú deti i dospelých. Sobotňajšie podujatie sa aj tohto roku posúva do poludňajších a večerných hodín.

Po otvorení brán o 15:00 hodine čaká návštevníkov bohatý kultúrny program a remeselnícky jarmok. Organizátori pre záujemcov pripravili pravú tureckú  atmosféru s niekoľkými zaujímavosťami: rozprávky tisíc a jednej noci, bojové ukážky a hry, sufijskú hudba, divadelné predstavenia, interaktívne stanovištia predstavujúce východnú kultúru, remeslá a umenie, gastronomické ochutnávky, vodnú fajku, spev muezína, mobilný seráj z obdobia osmanskej kultúry, protiturecký tábor a mnoho ďalších pútavých aktivít!

V nedeľu sa v réžii OZ Fiľakovskí vlci na hrade koná „XII. Medzinárodná súťaž v historickej lukostreľbe“ o titul „Lukostrelec Novohradu“ a hodnosť „Obranca Fiľakovského hradu“, v ktorej zabojujú strelci zo Slovenska aj Maďarska v niekoľkých disciplínach. Súťažiaci sa môžu registrovať aj v deň podujatia.

Hradné múzeum vo Fiľakove a OZ Fiľakovskí vlci každého srdečne pozývajú na dvojdňové podujatie!  Podujatie sa realizuje s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín a Banskobystrického samosprávneho kraja.

Zdroj: Hradné múzeum vo Fiľakove, tlačová správa

 

Publikované 11. 6. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.