Šesť detí nechali samé doma niekoľko dní, najmladšie dvojičky nemajú ani rok

6. Jún 2018 · Autor: admin 

Vyšetrovateľ v Lučenci začal trestné stíhanie vo veci zločinu odloženia dieťaťa. V dobe od 1. júna do 4. júna sa páchatelia náležite nestarali o svoje maloleté deti. Vycestovali do zahraničia a nechali ich v rodinnom dome vo Fiľakove samé, pričom od uvedenej doby neprejavili o ne žiadny záujem.

Informovala nás o tom krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Podľa jej slov v dome zostalo šesť detí: štyri dievčatká a 2 chlapci vo veku od 8. mesiacov do 9 rokov. O deti sa postarala suseda.

„Maloleté deti boli od pondelka, 4. júna u ich starej mamy vo Fiľakove a postupne sú umiestňované do detských domovov. Po pobyte rodičov detí polícia pátra. Za takýto zločin hrozí trest odňatia slobody na 2 až 6 rokov,“ uviedla M. Faltániová.

V súvislosti s týmto prípadom sa polícia v Lučenci obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po hľadanej 28-ročnej Gyöngyi Horváthovej z Fiľakova. Hľadanú potrebuje vyšetrovateľ OKP Lučenec vypočuť ako svedka v súvislosti so zločinom odloženia dieťa.

„Doposiaľ sa vykonaným pátraním, ako aj vykonanými previerkami hľadanú osobu nepodarilo vypátrať. Žena je vysoká 168 cm, štíhlej postavy, má hnedé oči a hnedé vlasy,“ vyjadrila sa krajská policajná hovorkyňa.

Dodala, že polícia pátra aj po 32-ročnom Jánovi Silárdiovi, trvale bytom Pliešovce. Aj jeho potrebuje vyšetrovateľ OKP Lučenec vypočuť ako svedka v súvislosti so zločinom odloženia dieťaťa. Policajtom sa doposiaľ vykonaným pátraním, ako aj vykonanými previerkami hľadanú osobu nepodarilo vypátrať. Muž je vysoký 168 cm, štíhlej postavy, má hnedé oči a čierne vlasy.

Polícia žiada občanov, aby akékoľvek informácie o hľadaných osobách oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158.

Zdroj: Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica

 

Publikované 6. 6. 2018

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.