Júnové novinky na knižnom trhu

4. Jún 2018 · Autor: admin 

Máme tu jún. Mesiac, sprevádzaný horúcimi slnečnými dňami. Čo tak ho stráviť s dobrou knihou v ruke. Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote vám prináša horúce júnové novinky na knižnom trhu.

Pretože v júni sa končí školský rok, nezabudnite svoje deťúrence odmeniť za vysvedčenie knihou. Pre deti vyšli knižky: Tigrica sa s levom nebozkáva, Škola magických zvierat, Tajomstvo jablkového koláča, Zvieratká z Kúzelného lesa, Natálkine dobrodružstvá, Detská encyklopédia. Chlapcov určite potešia tituly: Hraničiarov učeň-Horiaci most, STG hrá nebezpečnú hru, Bear Grylls-Duch džungle, Mám radšej Beatles, Štyria kamaráti v akcii, Dobrodružstvá kapitána  Bombarďáka. V kníhkupectve KnihArt nájdete aj zaľúbené romány pre násťročné: Sleduj ma, Dievča, ktoré čítalo v metre, Nepobozkaná, Hnev, čo si zasial, Ako sa zamilovať do blázna, Veľké malé klamstvá, ale aj Príbehy na dobrú noc pre rebelky.

Horúcimi júnovými novinkami sú knihy: Lee Matthew Goldberg-Učiteľ, Anthony Franze-Outsider, Stefan Ahnhem- Deviaty hrob, Jonas Bonnier-Lúpež z helikoptéry. Na pláž či na dovolenku si môžete vziať aj romány, pri ktorých si oddýchnete: Kerry Lonsdalová- Všetko, čo nám zostalo, Elizabeth Gilbert-Jedz, modli sa a miluj, Martina Jakubová- P.S.: Hľadám chlapa, Denisa Martinová- Šepot motýľov.  Nenechajte si ujsť ani nový detektívny román List zo záhrobia z pera obľúbeného spisovateľa Dominika Dána, ktorý vyjde 15. júna.

Jednou z júnových knižných noviniek je kniha Učiteľ (Lee Matthew Goldberg). Je o tom, že Kylovi Broderovi sa podarilo dosiahnuť životný sen a stal sa redaktorom vo významnom vydavateľstve. Keď sa s ním spojí jeho obľúbený profesor William Lansing, Kyle ani nemôže byť šťastnejší, najmä keď sa mu William zmieni, že píše román. Predstava, že sa stane redaktorom svojho učiteľa, preňho znamená splnený sen.

Ale Williamov rukopis je najzvrátenejší príbeh, aký Kyle v živote čítal. Keď Kyle zdvorilo odmietne román, William sa vyhráža sa, že zničí Kylovi kariéru, vzťah s jeho dievčaťom, dokonca i život.

Ak máte radi detektívky, určite vás zaujme román Deviaty hrob, ktorý napísal Stefan Ahnhem. O čom je? Mnohí budú zhrození mojimi činmi. Niektorí ich budú vnímať ako pomstu za všetky krivdy, čo boli spáchané. Iní ako nepravdepodobnú hru vysmiať sa systému a poukázať na to, ako ďaleko môže človek zájsť. No väčšina sa dojemne zhodne na tom, že ide o činy veľmi chorého človeka. Všetci sa budú mýliť…

Minister spravodlivosti po drsnej debate opúšťa parlament. Použije zadný východ, aby sa vyhol čakajúcim novinárom. Nikdy však nedorazí k autu, ktoré ho čaká len kúsok odtiaľ. Zdá sa, že sa uprostred centra moci vyparil. Je niekoľko týždňov pred Vianocami. Sneh a mráz držia Štokholm aj Kodaň v železnom zovretí, keď Fabiana Riska povolajú, aby v tichosti vyšetril zmiznutie ministra spravodlivosti. Prípad oficiálne pridelia tajnej polícii, no tá, podobne ako Fabian a jeho tehotná kolegyňa Malin Rehnbergová, len tápa. Čoskoro sa ukáže, že nič nie je také, ako si mysleli, a že mocní dávajú prednosť tomu, aby sa všetko ututlalo a pravda nikdy nevyšla najavo.

V tom istom čase v Kodani nájdu brutálne zavraždenú manželku dánskej televíznej celebrity v jej luxusnej vile. Vraždu vyšetruje Dunja Hougaardová a pátranie ju zavedie do Švédska. Cesty Fabiana a Dunje sa v mrazivo chladnej Škandinávii skrížia a čoraz hlbšie sú zatiahnutí do pavučiny konšpirácie. Ukáže sa, že skutočnosť predstihuje aj tie najhoršie predstavy.

Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle.

Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). Tešíme sa na Vašu návštevu.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 4.6. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.