Ľudia z planiny

16. Máj 2018 · Autor: admin 

To je názov  autorskej výstavy Rastislava Ekkerta, ktorej vernisáž sa konala  26. apríla 2018 ako sprievodné podujatie  Zochovej divadelnej Revúcej. Rastislav Ekkert – reportér, cestovateľ, ešte donedávna mestský človek, ktorý vyrastal v Bratislave, kresliť a maľovať  začal v útlom veku.

Navštevoval  víkendový ateliér Júliusa Kollera. Vzhľadom na náročnosť  práce, dlhé roky na systematickú tvorbu nebol čas ani pokoj. To sa však zmenilo, keď  sa  pred štyrmi rokmi   spolu so svojou priateľkou Tinkou presťahovali do domčeka na samote v divočine Muránskej planiny a tu sa mu otvoril nádherný  farebný svet, ktorý som dlhé roky nosil vo svojom srdci.

Ako sám hovorí pastieri, drevorubači, jednoduchí a skutoční ľudia z hôr, to je teraz môj svet a moja inšpirácia. Svoju tvorbu charakterizujem ako insitnú, aj keď vychádza z reálnej krajiny a ľudí v nej, ja zaznamenávam to, čo sa odrazí z môjho vnútra. Výstava je inštalovaná v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Revúcej a potrvá do 24. mája 2018.

Zdroj: Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote

 

Publikované 16. 5. 2018

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.