Spoznávacia púť za ochrankyňou Rómov Kali Sárou

16. Máj 2018 · Autor: admin 

Informačné poradenské Centrum Rómov v Rimavskej Sobote vás pozýva na IV. Spoznávaciu púť za ochrankyňou Rómov Kali Sárou do francúzskeho mestečka Saintes – Maries – De- La- Mér. Uskutoční sa od 22. mája do 27. mája 2018, odchod je z Rimavskej Soboty.

Projekt je určený pracovníkom komunitných centier, terénnym sociálnym pracovníkom, zdravotným asistentom a všetkým, ktorí sa zaujímajú o rómsku kultúru. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na tel. č. 0915 731 227 u pani Zity Gazsovej, ktorá vám poskytne viac informácií.

Kali Sára – Čierna Sára žila na brehu Rhôny so svojim kmeňom. Podľa legendy sa stala patrónkou Rómov preto, že pomohla trom Máriám, ktoré boli vyhnané zo svätej zeme po Ježišovom ukrižovaní za to, že šírili legendu o jeho zmŕtvychvstanie. Topili sa v mori, keď sa ich loďka v búrke prevrátila, a práve Sára ich dopravila na breh. Za to, že zachránila nenávidené a zavrhnuté, bola povznesená na patrónku Rómov.

Program IV. Spoznávacej púti za ochrankyňou Rómov – Kali Sárou- Čiernou Sárou nájdete na: https://ipcrrs.webnode.sk/news/spoznavacia-put-za-ochrankynou-romov-kali-sarou/

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 14. 5. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.