Cena mesta verzus „diplomovka“ primátora

15. Máj 2018 · Autor: admin 

Spisovne by to malo byť „odovzdávanie diplomov“, ale podstatu nadpisu pochopí každý prítomný človek na slávnostnom zasadaní mestského zastupiteľstva 4.mája 2018. Poslanecký zbor ešte v apríli schválil troch laureátov na Cenu mesta Rimavská Sobota (Pelle, Rapavá, Zajacová) a na tej istej slávnosti primátor odovzdal ešte 30 ďalších diplomov…

Hmm, je to ešte vôbec slávnostné rokovanie mestského zatupiteľstva? Alebo je to už primátorove slávnostné predvolebné „fúrikovanie diplomov“. Úvodom- táto poznámka nie je o 30-tich ocenených! Lebo, tí by si zaslúžili aj vyššie ocenenia, než len nejaký papier z rúk dočasného prvého muža mesta. Je to hlavne o tom, ako to povedal jeden zo starších poslancov mesta: Toto je degradácia ceny mesta a jej transformácia na primátorovu predvolebnú kampaň!

ÁNO (ako zvykne hovoriť vo svojom príhovore aj 20-krát hlava mesta), je to o degradovaní slávnostného zasadnutia mestského parlamentu. Kde len-tak mimochodom, samotní poslanci nemôžu počas zasadnutia ani len ceknúť! Nieto ešte: Predniesť nejakú faktickú poznámku či diskusný príspevok – ako to povedal najmladší poslanec. A tak slávnostné májové doslovné sedenie poslaneckého zboru bol tento predvolebný rok v prvom rade o sebaprezentácii sa dosluhujúceho primátora!

Len tak záverom: Aj o prekladateľsko-tlmočníckej hanbe mesta… Ale o nej inokedy.

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 15. 5. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.