Týždeň v znamení slovenskej gastronómie aj s Frndžalicou

11. Máj 2018 · Autor: admin 

Na špecialitách slovenskej gastronómie si budete môcť pochutnať v zariadení Čierny orol na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote pochutnať od pondelka, 14. mája do piatka, 18. mája. Na Týždeň slovenskej kuchyne pozýva verejnosť Stredná odborná škola obchodu a služieb.

Počas týždňa v znamení slovenskej gastronómie vás čakajú najrôznejšie halušky z májovej bryndze, kyslé polievky, baranina i bravčovina, kyslé mliečne nápoje z črpákov, dezerty zo slovenských surovín, pivo spod Urpína. Sevírovať sa bude aj Demikát, kuracie prsia na salašnícky spôsob, Očovské pastorále, Vlachova šnicla, kurací ovčiarsky rezeň, kysnutý koláč s makom a jablkami a iné špeciality. To všetko pri výzdobe v národných farbách a obsluhe v krojoch.

Pacho-hybský zbojník pozýva na Frndžalicu, 50%-ný slovenský destilát pre nebojácnych chlapov. Frndžalica je legendárny a záhadný nápoj, vyrobený klasickou destiláciou v lone čarovnej slovenskej prírody, len z najčistejších prírodných surovín s vysokou energiou. Je tajomná, ale silná, v chuti plná, s vôňou čokolády, vanilky a stopami jablka. Krémová chuť sa decentne prelína s jemným exotickým korením.

„Týždeň slovenskej kuchyne organizujeme desiatykrát. V minulosti sme mali aj niektorých hosťujúcich kuchárov- špecialistu na modernú slovenskú kuchyňu Petra Kulhányho z Banskej Bystrice či šéfkuchára Vlada Belaja z penziónu Zlatý dukát v Zvolenskej Slatine. Teraz bude prebiehať vo vlastnej réžii. Jedlá pripravia žiaci a zamestnanci školy pod vedením Jaroslava Švagerka, ktorý je šéfkuchárom v našom zariadení Čierny orol. Dlhodobejšie sa venuje slovenskej gastronómii, aj počas návštev odborníkov sa veľa naučil. Niekoľkokrát so žiakmi a majstrami prezentoval kulinárske zručnosti aj v Egri počas Týždňa slovenskej kuchyne, kde je o našu gastronómiu veľký záujem,“ vyjadril sa riaditeľ SOŠ obchodu a služieb Jaroslav Bagačka.

Dodal, že cieľom akcie je zviditeľnenie školy, prezentácia na verejnosti, zvýšenie návštevnosti prevádzky, aby žiaci získali zručnosti, ale aj pestovanie národného povedomia, pretože slovenská kuchyňa je súčasťou našej kultúry.

Podľa slov J. Bagačku plánujú plánujú organizovať aj prezentácie iných zahraničných kuchýň. Uvažujú o poľskej a bavorskej. „Sme v rokovaní s jedným so šéfkuchárov Metra, víťazom viacerých medzinárodných a domácich gastrosúťaží Lukášom Guzmanom, že by prezentoval ďalšiu medzinárodnú kuchyňu,“ prezradil J. Bagačka.

A čím sa vyznačuje tradičná slovenská kuchyňa? Je založená hlavne na bravčovom mäse, hydine, múke, zemiakoch, kapuste a mliečnych výrobkoch. Jedným zo slovenských národných jedál sú bryndzové halušky. Najtradičnejšia polievka je kapustnica. Medzi ďalšie tradičné  polievky patria fazuľová, šošovicová, kuracia, hovädzia a gulášová.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 10. 5. 2018

Comments

Comments are closed.