Májové novinky na knižnom trhu

4. Máj 2018 · Autor: admin 

Aj v máji-mesiaci lásky, vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša horúce novinky na knižnom trhu. Medzi nimi sú aj zaľúbené romány pre ženy, motivačné knižky pre mamičky, detektívky i publikácie pre deti a mládež. Nenechajte si ujsť ani akciu Knižný kompas, ktorá potrvá do konca mája. Ku každej z určitých kníh získate kuchársky zápisník len za 1 euro. Viac informácií nájdete na stránke www.kniznykompas.sk.

A tu sú už knižné novinky: Brian Freeman-Nočný vták, Táňa Keleová-Vasilková-Mama, Jo Nesbo-Macbeth, Andy Weir- Artemis, Dan Brown-Pôvod, Agatha Christie-Vražda Rogera Acroyda, Mark Sulivan-Pod šarlátovou oblohou, John Green-Všade samé korytnačky, Michael Wolff- Oheň a síra, Za dverami Trumpovej pracovne, Joseph Knox-Sirény, Monica Hesseová-Dievča v modrom plášti.

Deti sa určite potešia titulom: Mirelka Pátračová rieši prípad ducha morského prasiatka, Kitty zázračnica, Montessori-Svet úspechov. Pre chlapcov je určená trilógia Magistérium, pre dievčatá nájdete v ponuke kníhkupectva aj zaľúbené romány Anjelský prach, Láska je pre bláznov ako som ja.

Horúcou novinkou je titul Oheň a síra. Novinár a spisovateľ Michael Wolff vďaka dobrým vzťahom s Trumpovým kabinetom prináša kuloárne informácie z pracovne najkontroverznejšieho prezidenta všetkých čias

Prvých deväť mesiacov volebného obdobia Donalda Trumpa sa nieslo v znamení búrlivých, šokujúcich a mimoriadne kontroverzných udalostí. Známy autor a novinár Michael Wolff, ktorý mal neobmedzený prístup do Západného krídla, v knihe opisuje dramatické a živelné úradovanie, odrážajúce prezidentovu osobnosť, čím odkrýva pravdu o chaose v Oválnej pracovni. Dozviete sa: čo si o prezidentovi Trumpovi myslí jeho štáb, čo priviedlo Trumpa k tvrdeniu, že ho bývalý prezident Obama odpočúva, prečo vyhodili šéfa FBI Jamesa Comeyho,prečo sa hlav ný stratég Steve Bannon a Trumpov zať Jared Kushner nemohli ani cítiť, kto v skutočnosti riadi Trumpov úrad po tom, čo Bannona vyhodili, ako úspešne komunikovať s Trumpom, čo má Trumpov úrad spoločné s filmom Producenti.

Americká spoločnosť je dnes mimoriadne polarizovaná a na svedomí to má prezident Trump. Kniha Oheň a síra od Michaela Wolffa je brilantne napísaná a mimoriadne aktuálna správa o situácii v Bielom dome. Vysvetľuje, ako a prečo sa Donald Trump stal kráľom sporov a rozkolov.

Ktokoľvek ste. V čokoľvek veríte. Všetko sa mení. Aj o tom je román Dana Browna s názvom Pôvod. Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“.

Podujatie usporiadal štyridsaťročný miliardár a futurista Edmond Kirsch, ktorý sa vďaka svojim ohurujúcim ultramoderným vynálezom a odvážnym predpovediam preslávil po celom svete. Kirsch, ktorý pred dvoma desaťročiami patril k prvým Langdonovým študentom na Harvarde, sa chystá zverejniť prelomový vedecký objav, ktorý zodpovie dve zo základných otázok ľudskej existencie. Langdona a stovky hostí uchváti originálna prezentácia, oveľa kontroverznejšia, ako Langdon čakal. Dokonale zorganizovaný večer sa však v okamihu zmení na chaos a hrozí, že Kirschov vzácny objav sa navždy stratí.

Langdon sa ocitne v bezprostrednom ohrození a musí z Bilbaa utiecť. Sprevádza ho Ambra Vidalová, elegantná riaditeľka múzea, ktorá Kirschovi pomohla provokatívny večer pripraviť. Vydajú sa do Barcelony, aby našli záhadné heslo, ktorým odhalia Kirschovo tajomstvo. Pri pátraní v temných vodách utajených dejín a radikálneho náboženstva sa Langdon s Vidalovou musia skrývať pred nepriateľom, ktorého všadeprítomná moc zjavne pramení v španielskom kráľovskom paláci a ktorý sa nezastaví pred ničím, aby Edmonda Kirscha umlčal.

Na ceste vyznačenej moderným umením a tajuplnými symbolmi odhalia Langdon a Vidalová stopy, ktoré ich nakoniec dovedú až ku Kirschovmu nečakanému objavu… a šokujúcej pravde, čo nám tak dlho unikala.

Romantické duše určite ocenia román Anjelský prach z pera Barbory Jankovičovej. Úspešná právnička Katherine McRyanová si svoj život dokonale naplánovala a mala ho rada presne taký, aký bol. Za žiadnu cenu nechcela dopustiť, aby sa minulosť opakovala. Cestu jej však nečakane skrížil Ron – muž, do ktorého by sa šialene rýchlo zamilovala azda každá žena. Ron zbúral všetky múry, ktoré si okolo seba vystavala, a donútil ju prehodnotiť jej priority.

Napriek tomu sa Katherine zmocňujú pochybnosti – nič, čo s ním prežívala, jej nedávalo zmysel a nemalo logické vysvetlenie. Je Ron iba výplodom blúznenia, ktoré spôsobila droga, alebo sa v živote mladej právničky deje niečo, čo nemá žiadne racionálne vysvetlenie? Katherinin život sa po druhý raz ocitá v kríze, keď sa preberie na psychiatrii s amnéziou. A cestu jej opäť skríži muž – tentoraz bývalý priateľ Nicolas, ktorý hrá podľa zvláštnych pravidiel.

Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle.

Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). Tešíme sa na Vašu návštevu.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 4.5. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.