Radovan Ceglédy odštartoval zber podpisov na kandidatúru na primátora mesta

3. Máj 2018 · Autor: admin 

S heslom Odvážme sa zrýchliť ohlásil  v stredu, 2. mája 2018 na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote Radovan Ceglédy so skupinou podporovateľov začiatok zbierania podpisov na podporu nezávislej kandidatúry na primátora mesta v novembrových voľbách.

K petičnému hárku prikladá aj anketový hárok s otázkou: „V čom by mala Rimavská Sobota zrýchliť?“. Odpovede majú pomôcť tímu zorientovať sa v témach, ktoré najviac trápia obyvateľov mesta; sami najviac hovoria o riešení nezamestnanosti, odlive mladých ľudí z mesta a chýbajúcej cesty R2.

Medzi podporovateľmi a členmi Ceglédyho tímu je niekoľko desiatok Soboťanov, okrem iných riaditeľ základnej umeleckej školy Marián Lacko, riaditeľka gymnázia Miriam Szántóová, obchodný riaditeľ Riso-r Michal Demeter, zakladateľ portálu rimava.sk Andrej Boros, filmárka a učiteľka Jana Janove, športový manažér Jozef Oštrom, hudobník Juraj Matyinko, spisovateľka Marta Hlušíková, šéf klubu dôchodcov Géza Ferencz a iní.

„Ako vidíte na prvý pohľad, sme ťažká váha,“ uviedol na tlačovej konferencii Ceglédy. „Nie je to len o mne, ale práve o týchto odvážnych a hrdých Soboťanoch, ktorí tu dnes so mnou stoja. Spoločne už dlhšie vnímame, že naše mesto spomalilo, stojí na mieste a už nás v rozvoji predbiehajú aj menšie mestečká v regióne. Rimavská Sobota potrebuje zrýchliť a na to potrebuje vo vedení mesta ťažkú váhu a nové nápady. Ľudia, ktorí tu dnes stoja a ktorí ma poznajú ako človeka, ktorý vlastnými rukami vybudoval našu sobotskú firmu RS Net, ma vyzvali, aby som o kreslo primátora zabojoval a rozvoj Soboty zrýchlil. Idem teda do toho, najprv sa však chcem pýtať Soboťanov, či majú o zrýchlenie záujem,“ dodal.

Poznamenal, že neustále počúva ľudí, ako hovoria, že naše mesto zaostáva. „Niekedy sme boli centrom Gemera-Malohontu, dnes sme hanbou nášho okresu, čo je veľká škoda. Potrebujeme zrýchliť vo vzdelávaní, aby nám deti neodchádzali inde, aby tu bol poriadok, aby sa veci hýbali normálne. Mňa ako otca mrzí, že moja prostredná dcéra je v Prahe, pretože si tu nevedela nájsť uplatnenie. Denno-denne sa stretávam s ľuďmi, ktorých deti, dokonca aj rodičia sú preč, napr. jedna pani vychováva vnuka preto, lebo jeho rodičia museli odísť za prácou do Rakúska. Toto je neprijateľné. Mesto sa musí o svojich obyvateľov starať. Zamestnanosť je veľmi dôležitá,“ vyjadril sa Ceglédy, pre ktorého prioritou je udržať mladých v meste.

Podľa neho sa zamestnanosť dá riešiť paralelne vo viacerých frontoch, a to vybudovaním priemyselného parku, dovzdelávaním mladých ľudí, aby ostali v Rimavskej Sobote, začali podnikať a zamestnávať, na čo je pripravený podnikateľský inkubátor. Podmienky na zamestnávanie môže vytvárať aj mesto, vlastniace veľa pôdy a lesov. V poľnohospodárstve, ktoré v našom regióne fungovalo v minulosti, sa môžu uplatniť aj menej vzdelaní ľudía. Pri vytváraní nových pracovných príležitostí je však potrebná spolupráca s akoukoľvek vládou.

Radovan Ceglédy bude každý deň so svojim tímom v uliciach mesta aktívne zbierať podpisy a počúvať, v čom potrebuje Rimavská Sobota zrýchliť. „Kandidatúru oficiálne s podporovateľmi oznámime, až keď bude váha vyzbieraných podpisov a názorov naozaj ťažká. Predpokladáme, že by to mohlo byť niekedy v lete, ale zatiaľ nechceme predbiehať. Bez širokej podpory Soboťanov sa nepohneme, a preto si chceme najprv overiť, či medzi nimi chuť po zrýchlení nášho mesta je,“ uzavrel Ceglédy. Jeho ambíciou je zozbierať aspoň toľko podpisov, koľko hlasov dostal v komunálnych voľbách súčasný primátor.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 3. 5. 2018

Comments

7 komentáre/ov - “Radovan Ceglédy odštartoval zber podpisov na kandidatúru na primátora mesta”

 1. ratu - 3. Máj 2018 14:49

  Ani trochu sebareflexie?

 2. PRISRO - 4. Máj 2018 18:34

  Však v tomto je to faktografické

 3. Belmondo - 5. Máj 2018 16:49

  Psychopaticka cvarga nainstalovala v BB kraji figurku Luntera, hadam sa im nepodari nainstalovat aj toto obezne cudo odtrhnute od reality.

 4. Viliam Vaš - 7. Máj 2018 21:39

  Hlas ľudu = hlas Boží. Voliči rozhodli a tí, ktorí nevolili tak môžu akurát chodiť na zastupiteľstvá a tam sa pokúsiť vecne a slušne vyjadriť svoj názor či postoj k veciam verejným. :-)
  Ale iba anonymné urážanie kandidujúcich alebo už zvolených činiteľov ešte nikdy nepohlo vecami vpred ! :-(

 5. spalovac mrtvol - 8. Máj 2018 13:59

  Televízny megaherec z Felső – Alšó , by tiež mohol zamútiť situáciu pred voľbami, ale zdá sa mi, že má vyššie ambície , možno sa mu niečo rysuje v ” Za slušné Slovensko”
  alebo v inom, podobnom ” csoporte ”
  Hovorí sa, že sranda musí byť, aj keby na chlieb nebolo. Práve nastal takýto prípad.
  :-D

 6. kurinecmann - 8. Máj 2018 20:43

  Treba mu dat moznost,nova metla,dobre metie,myslim si ,ze treba zmena,ci to bude v jeho osobe,alebo v inej

 7. spalovac mrtvol - 10. Máj 2018 11:43

  Je pravda, že pre vyvolených sa podávala aj Frndžalica? ( :-D )

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.