Dni mesta: Jarné trhy, koncerty, módna prehliadka a bohatý program

2. Máj 2018 · Autor: admin 

Aj tento rok sa okresné mesto odeje do sviatočného šatu. V piatok 4. mája a v sobotu, 5. mája sa budú Dni mesta Rimavská Sobota. Organizuje ich samospráva.

V rámci nich čaká na návštevníkov na Hlavnom námestí pestrý kultúrny program a tradičné jarné trhy s predajnými stánkami. Nebudú chýbať ani tvorivé dielne Škola zručností, vystúpenia detí z tunajších základných a materských škôl, módna prehliadka, prezentácia tvorivých a pohybových aktivít CVČ Relax, Šmolshow, Szuperdáridó či vystúpenie finalistu Superstar Sama Tomečka.

V piatok, 4. mája sa o 15.00 hod. uskutoční slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom bude odovzdaná Cena mesta 2018. Mestský parlament schválil, že toto ocenenie bude udelené pracovníčke hvezdárne a úspešnej fotografke, ocenenej aj na medzinárodných súťažiach RNDr. Daniele Rapavej, bývalému poslancovi mestského zastupiteľstva a členovi mestskej rady, ktorý je niekoľko rokov predsedom Katolíckeho krúžku a hlavným redaktorom cirkevného časopisu Olajág Ing. Tiborovi Pellemu a učiteľke na dôchodku Darine Zajacovej, ktorá aktívne pracovala aj v rôznych mestských organizáciách. V programe účinkuje Maroš Bango.

V sobotu, 5. mája vystúpi aj Tanečný Orchester Rimavská Sobota, country kapela Bluetrend, nebude chýbať ani prezentácia vojnových vozidiel, bojovej techniky a uniforiem. V estrádnej sále domu kultúry sa uskutoční Veľká folklórna tancovačka.

Autor: Marta Kanalová, zdroj: www.rimavskasobota.sk

 

Publikované 2. 5. 2018

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.