Mladý Soboťan obťažoval maloleté dievčatá

13. Apríl 2018 · Autor: admin 

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote obvinil 21-ročného muža z Rimavskej Soboty zo zločinu sexuálneho zneužívania a aj zločinu sexuálneho zneužívania v štádiu pokusu a zo zločinu obmedzovania osobnej slobody. Mladík pod rôznymi zámienkami; že pozná rodičov; že jeho dcéra stratila psa, alebo ponúkal cukríky, oslovoval maloleté dievčatá.

Robil to s úmyslom sexuálneho uspokojenia, aj keď vedel, že ešte nemajú 15 rokov.  Počas apríla takto oslovil dve dievčatá vo veku 8 a 10 rokov, kedy v jednom prípade došlo k sexuálnemu zneužívaniu a v druhom prípade išlo o pokus sexuálneho zneužívania. Ďalšie 11-ročné dievča obmedzoval na osobnej slobode vo výťahu a v chodbe bytového domu.

„Po prijatí oznámení od rodičov poškodených detí, polícia začala po páchateľovi intenzívne pátrať. Na základe popisu páchateľa, jeho oblečenia a výpovedí poškodených, operatívnou činnosťou vo štvrtok v dopoludňajších hodinách podozrivého zadržali,“ uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Dodala, že po vykonaní procesných úkonov a vznesení obvinenia z uvedených zločinov, ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Za tieto zločiny spáchané na chránených osobách, hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Polícia upozorňuje rodičov, aby deťom neustále zdôrazňovali, aby nedôverovali cudzím ľudom, ani sa s nimi nerozprávali. Deťom je potrebné vysvetliť, kto je pre nich cudzím človekom a upozorniť ich, aby si od cudzích ľudí nebrali žiadne sladkosti, darčeky, nesadali si k nim do auta a nedali sa zlákať na žiadne pekné slová. Dieťaťu treba vždy vopred oznámiť, kto pre neho príde do školy, školského klubu, prípadne na krúžok.

Zdroj: Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica

 

Publikované 13. 4. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.