Nehoda na železničnom priecestí má tretiu obeť

12. Apríl 2018 · Autor: admin 

Tragická dopravná nehoda, ku ktorej došlo včera na železničnom priecestí na Sabovej pri Rimavskej Sobote, má ďalšiu obeť. Po smrti 30-ročného vodiča z obce Studená a 25-ročnej spolujazdkyne prišla o život ďalšia spolucestujúca.

30-ročná žena z Hodejova sa pri nehode ťažko zranila a bola včera prevezená do nemocnice.  Utrpela viacnásobné  poranenia celého tela. Život sa jej však nepodarilo zachrániť a zraneniam podľahla dnes v skorých ranných hodinách. Informovala nás krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Pripomíname, že k tragickej nehode došlo tak, že vodič osobného auta Škoda Octávia, ktorý smeroval od Rimavských Janoviec do Rimavskej Soboty, pravdepodobne predchádzal dodávku, stojacu  pred železničným priecestím chráneným svetelnou signalizáciou a bez závor. V čase, keď na priecestí, z dôvodu prichádzajúceho vlaku, svietilo červené výstražné svetlo, nerešpektoval svetelnú  a zvukovú signalizáciu, cez plnú čiaru obišiel dodávku a vošiel na železničné priecestie, kde došlo k zrážke s vlakom, ktorý narazil do jeho ľavej prednej časti. Vo vlaku sa nachádzali šiesti cestujúci a dvaja zamestnanci. Nik z nich sa pri nehode nezranil. Škoda, ktorá pri nehode vznikla na vozidle a na poškodenom rušni, je odhadnutá na 12-tisíc eur.

Podľa neoficiálnych informácií vodič sa so svojou manželkou a spolupracovníčkami ponáhľali do práce. Mali tam byť o šiestej, no meškali niekoľko minút. Predchádzanie dodávky cez plnú čiaru, stojacej pred železničným priecestím, malo katastrofálne následky.

„Dopravná nehoda so smrteľnými následkami je v štádiu vyšetrovania. Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal trestné stíhanie pre prečin všeobecné ohrozenie,“ vyjadrila sa krajská policajná hovorkyňa.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 12. 4. 2018

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.