V budove súdu anonym nahlásil bombu

12. Apríl 2018 · Autor: admin 

Pozornosti mnohých okoloidúcich neušlo, že dnes, 12. apríla bolo okolie Okresného súdu v Rimavskej Sobote uzavreté,  takže mnohí chodci tadiaľ nevedeli ani prejsť. Ako nás informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, dôvodom bolo, že anonym volal na tiesňovú linku 112 v Trenčíne, že na okresnom súde je bomba. Nekonkretizoval však, na ktorom.

Preto sa robia opatrenia na celom Slovensku, vrátane Rimavskej Soboty. Viaceré súdy sú evakuované, prehliadajú ich pyrotechnici a psovodi. Z toho dôvodu budú niektoré pojednávania odročené, alebo presunuté na neskoršiu hodinu. Podľa slov M. Faltániovej, očakáva sa, že previerky dopadnú negatívne.

Nebolo to tak dávno, čo anonym ohlásil bombu aj v iných inštitúciách, kde sa tiež museli robiť previerky. V žiadnej z nich sa však bomba nenašla. Aj vlani, v apríli sme o podobnom prípade informovali v článku V budove súdu nahlásili bombu, nič sa však nenašlo.

Na záver dodávame, že to vyzerá tak, ako keby to niekto robil zámerne. Správa bude aktualizovaná o výsledok previerok.

Doplnené: Ako uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa M. Faltániová, previerky boli vykonané dopoludnia. V žiadnej z budov sa bomba nenašla.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 12. 4. 2018

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.