Pri zrážke osobného auta s vlakom vyhasli dva ľudské životy

11. Apríl 2018 · Autor: admin 

Tragická dopravná nehoda sa stala v stredu, 11. apríla o 6.00 hod. na železničnom priecestí Sabová pri Rimavskej Sobote. Zrazilo sa tam osobné auto s vlakom. Vyhasli pri nej dva ľudské životy.

Ako nás informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, 30-ročný vodič osobného auta Škoda Octávia z obce Studená, ktorý smeroval od Rimavských Janoviec do Rimavskej Soboty, pravdepodobne predchádzal dodávku, stojacu  pred železničným priecestím chráneným svetelnou signalizáciou a bez závor.

„V čase, keď na priecestí, z dôvodu prichádzajúceho vlaku, svietilo červené výstražné svetlo, vodič Octávie nerešpektoval svetelnú a zvukovú signalizáciu, cez plnú čiaru obišiel dodávku a vošiel na železničné priecestie, kde došlo k zrážke s vlakom, ktorý narazil do jeho ľavej prednej časti,“ vyjadrila sa M. Faltániová.

Podľa jej slov vo vlaku sa nachádzali šiesti cestujúci a dvaja zamestnanci. Nik z nich sa pri nehode nezranil. V osobnom aute boli okrem vodiča aj štyri spolujazdkyne. Vodič  a 25-ročná spolujazdkyňa na sedadle za ním utrpeli ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahli. 30-ročná spolujazdkyňa z Hodejova sa pri nehode ťažko zranila, 26-ročná spolujazdkyňa na prednom sedadle z obce Studená utrpela ľahké zranenie, po ošetrení bola z nemocnice prepustená. 46-ročná spolujazdkyňa z Blhoviec zostala hospitalizovaná v nemocnici s ľahkými zraneniami.

„Na mieste nehody bol aj súdny lekár a v prípade usmrtených osôb bola nariadená súdna pitva. Do vyšetrovania dopravnej nehody bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy. Škoda, ktorá pri nehode vznikla na vozidle a na poškodenom rušni, je odhadnutá na 12-tisíc eur. Dopravná nehoda so smrteľnými následkami je v štádiu vyšetrovania. Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal trestné stíhanie pre prečin všeobecné ohrozenie,“ uzavrela krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica

 

Publikované 11. 4. 2018

 

Comments

Jeden komentár - “Pri zrážke osobného auta s vlakom vyhasli dva ľudské životy”

  1. lucinka1237 - 11. Apríl 2018 16:44

    Úprimnú sústrasť vyjadrujem rodinám zosnulých ktorý nás opustili.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.