Anketa: Tentoraz bez vyhodnotenia

12. Apríl 2018 · Autor: admin 

Nedávno sme na Gemerlande vydali anketu, v ktorej sme sa vás pýtali:  Keby boli komunálne voľby, ktorého z kandidátov by ste volili do funkcie primátora  Rimavskej Soboty? Vybrať ste si mohli z niektorých osobností, o ktorých sa hovorí, že plánujú kandidovať na tento post. Celkový počet hlasujúcich bol 625.

Anketu však tentoraz  vyhodnocovať nebudeme a rozhodli sme sa ju stiahnuť. Krátko po jej spustení totiž dochádzalo k pridávaniu veľkého množstva hlasov niektorým kandidátom, teda k manipuláciám. Jej výsledok je z toho dôvodu neobjektívny.

Iste, mohli sme pristúpiť aj technickým opatreniam, aby sa sťažila práca manipulátorom, lenže pre čitateľov by bol potom systém hlasovania zložitejší. Okrem toho anketu mávame na našej stránke len na spestrenie, nie je to oficiálny prieskum verejnej mienky, ako to robia niektoré agentúry.

Napokon, na jeseň nás čakajú komunálne voľby. V nich voliči rozhodnú o tom, kto bude primátorom Rimavskej Soboty.   Pripravili sme pre vás ďalšiu anketu, v ktorej nás zaujíma: Čo by sa malo prioritne riešiť v Rimavskej Sobote? Na výber máte z niekoľkých možností, takže môžete hlasovať.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 12. 4. 2018

 

Comments

5 komentáre/ov - “Anketa: Tentoraz bez vyhodnotenia”

 1. Radovan Cegledy - 12. Apríl 2018 16:32

  Myslim si ze tie opatrenia by boli na mieste, takto su ankety nedoverihodne, co je skoda, moze to byt zaujimavy vylet do mysle sobotana :)
  Aj v aktualnej ankete mate pola mna tiez uz niekoho naburaneho, inak by si bolo tazko vysvetlit velmi pravidelne pribudanie hlsov u dvoch kategorii.
  Ak by ste potrebovali s danou vecou pomoct, mam u seba ludi, krori by vam vedeli pomoct.

 2. Marta Kanalová - 13. Apríl 2018 10:44

  Ďakujem za ponuku, popremýšľam. Aj keď mne je zrejmé ( a myslím, že aj iným ľuďom), kto má pred voľbami záujem manipulovať ankety cez premenlivé IP adresy, aby aj takýmto spôsobom ovplyvňoval verejnú mienku v svoj prospech. Je to zvrátené a bezcharakterné, pripomínajúce praktiky ŠTB. Mimochodom, v tej druhej ankete viedla odpoveď, že v Rimavskej Sobote treba prioritne riešiť zamestnanosť, a potom začali rýchlo naskakovať hlasy za detské ihriská a asfaltovanie. Aj to má svoju výpovednú hodnotu…

 3. Belmondo - 13. Apríl 2018 12:55

  Kolaborant SMERu vyhra anketu a vy tu obvinujete Simka, ze manipuluje ankety :D Esteze ste neprisli nato, ze zato moze Putin :D

 4. Belmondo - 14. Apríl 2018 12:27

  A este jedna poznamka, ako ovplyvnuju starostovia a primatori politiku vlady a zakonodarneho zboru NR SR ohladom zamestnanosti? Odkedy je zamestnanost resp. nezamestnanost v pravomoci starostov a primatorov? Ak vie dat mafia zo SMERu zahranicnemu investorovi cca 50 000 eur na jedno vytvorene pracovne miesto nejakemu podvodnikovi zo zahranicia, preco neda 50 000 eur na vytvorene pracovne miesto trebars aj kadernicke alebo pekarovi z RS? Chapete tento zlocinecky system alebo nie?

 5. spalovac mrtvol - 15. Apríl 2018 7:44

  Belmondo, píšete z inej galaxie, keď dávate si sebe či redaktorke takéto otázky?

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.