V zariadeniach Čierny orol a Junior Komplex sa budú podávať maďarské špeciality

6. Apríl 2018 · Autor: admin 

Stredná odborná škola obchodu a služieb v Rimavskej Sobote pozýva verejnosť na Týždeň maďarskej kuchyne. Prebehne od pondelka, 9. apríla do 13. apríla v zariadeniach Čierny orol a Junior komplex. Jedlá budú pripravovať žiaci a zamestnanci školy v spolupráci s  partnerskou školou z Egru.

Servírovať sa budú aj vyprážané kuracie prsia plnené syrom a šunkou, Halászlé, kuracie prsia plnené ovocím, fazuľová polievka Jókai, gulášová polievka, držky, Debrecínska plnená kapusta, prekladaná kapusta Erdélyi, koleno na pekárkin spôsob, halušky Somlói a iné špeciality.

Príďte si vychutnať výnimočnú maďarskú kuchyňu, ktorá sa vyznačuje koreninami a výraznou chuťou. Národným maďarským korením je červená paprika, ktorá patrí medzi najkvalitnejšie na svete. Jedlá sú charakteristické silnými chuťami a farbami, Najtypickejším jedlom je guláš a rôzne druhy hustých polievok. Veľkú úlohu v maďarskej kuchyni zohráva aj kapusta – plnený kapustný list (toltott káposzta) alebo sa z nej pripravuje hustá polievka (káposztaleves). Horký likér Unicum sa pije ako aperitív, alebo ako digestívum, získava sa máčaním štyridsiatich maďarských bylín. Možno povedať, že maďarská kuchyňa je jednou z najlepších v Európe.

„Týždeň maďarskej kuchyne je veľmi obľúbený. V našich prevádzkach prebieha už vyše 15 rokov. Spočiatku sme ho organizovali s partnerskou školou z Ózdu. Neskôr sme nadviazali  spoluprácu so školou v Egri, s ktorou túto akciu organizujeme. Je to recipročná akcia, pretože my tam chodievame na Týždeň slovenskej kuchyne, pričom varia naši majstri odbornej výchovy a žiaci. Na otvorení pripravuje jedlá aj šéfkuchár Hotela Dixon v Banskej Bystrici Richard Cisár,“ povedal riaditeľ Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote Jaroslav Bagačka. Dodal, že partneri z Egru sa pravidelne zúčastňujú aj iných akcií, vrátane podujatia Four Fest či futbalového turnaja. Spoluprácu plánujú rozšíriť o výmenné odborné pedagogické štáže, na ktorých by si učitelia i žiaci vymieňali skúsenosti. Tento mesiac sa SOŠ obchodu a služieb bude prezentovať v Egri počas odborného večera.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 5. 4. 2018

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.