Aprílové novinky na knižnom trhu

4. Apríl 2018 · Autor: admin 

Ani sme sa nenazdali a máme tu apríl, ktorý sa vyznačuje teplejším počasím. Aj v tomto mesiaci vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša horúce novinky na knižnom trhu, s ktorými si môžete spríjemniť voľný čas.

A tu sú už knižné novinky: Dragan Velikić – Vyšetrovateľ, Dot Hutchisonová- Záhrada motýľov, Daniella Ferková-Láska a iné pobláznenia, Brian Freeman- Nočný vták, Halina Pawlowská- Zúfalé ženy robia zúfalé veci, Ruth Soukupová-Nad vecou, Zuzana Janovská-dilemy obyčajných žien. Pre mládež vyšli aj tituly Takmer definitívny zoznam najhorších nočných môr, Papierové princezné, Vymyslela som si ťa. Deťom je určená aj séria knižýiek Malý prieskumník a logopedická knižka Rapotáčik.

Ak máte radi zaujímavé príbehy zo života, ktoré zasaihnu do srdca, určite vás zaujme román srbského spisovateľa Dragana Velikića s názvom Vyšetrovateľ. O čom je? Správa o matkinej smrti zastihne hlavného protagonistu románu v Budapešti a stáva sa podnetom na otvorenie emotívnej čiernej skrinky, hybnou silou, čo rozpletá vrstevnaté rodinné príbehy a vedie priam k detektívnemu prenikaniu do každodennosti, ktorá už neexistuje.

Táto kniha obsahuje to, čím je Velikić rozpoznateľný od iných autorov: dokonalý zmysel pre detail, jazykovú dôslednosť, solídne vybrúsený štýl. Román o vzťahu k matke sa stáva autopoetickou spoveďou, ale aj rozprávaním o krajine a ľuďoch, ktorí tu už nie sú.

Láska je naša najväčšia inšpirácia. O láske sa hovorí, spieva, píše. Láska je dôvod, prečo ľudia tvoria, premýšľajú, žijú. Nelipne na veku, pohlaví či rase, ľudí lieči aj ničí, žije, i keď dávno umrela.

A neustále protestuje, vymýšľa, prekáža a bráni. Vďaka nej sa smejeme i hádame, je to ona, čo dáva i berie – nádej, život, všetko. Láska môže byť drogou i fantáziou. Lebo láska je všade.

O láske je nová kniha Danielly Ferkovej Láska a iné pobláznenia. O láske detí, tínedžerov, mladých dospelých. O láske surovej i necenzurovanej. A taká je aj táto kniha – surová a necenzurovaná výpoveď mladého človeka o láske, ktorej nerozumie, ale vidí ju všade naokolo. O láske, ktorú nevysvetlí nik, ale potrebujeme ju k životu všetci.

Už v prvej úspešnej knihe Ruth Soukupovej Lepšie žiť, menej míňať nájde čitateľ výbornú inšpiráciu pre život. A Ruth pokračuje vo svojich postrehoch a radách aj v ďalšom bestselleri Nad vecou. Bez pretvárky sa vždy podelí so svojimi zlozvykmi a vyzýva čitateľov, aby si predovšetkým stanovili životné priority.

Rozpráva o osobných skúsenostiach a rozdáva praktické rady, ktoré jej zásadne pomohli. Poriadok nepotrebujeme len vo svojom domove, ale aj vo svojej duši a mysli, aby sa z nás stali vyvážené osobnosti.

Žijeme vo svete, ktorý nám ustavične hovorí, že potrebujeme pracovať viac, mať viac a byť väčší. Ale pritom zabúdame na staré známe porekadlo: Menej je niekedy viac. K tejto osvedčenej pravde sa vracia autorka knihy Nad vecou.
Ruth nás vyzýva, aby sme sa zahľadeli na každú jednu vec a položili si otázku, či ju naozaj potrebujeme. Potom by sme už nemali žiť v chaotickom neporiadku. Radí nám, ako sa neutopiť v mori informácií, ako si pestovať skutočné priateľstvá a najmä ako nájsť rovnováhu v rozháranom svete.

Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle.

Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). Tešíme sa na Vašu návštevu.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 4.4. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.