Vo štvrtok ďalšie stretnutie občanov za slušné Slovensko

3. Apríl 2018 · Autor: admin 

Verejné zhromaždenia občanov za slušné Slovensko pokračujú aj po veľkonočných sviatkoch. Okrem Bratislavy sa uskutočnia aj v iných mestách Slovenska. V Rimavskej Sobote sa stretnutie organizuje pod hlavičkou Rimavská kaviareň vo štvrtok, 5. apríla o 17.00 hod. na Hlavnom námestí.

Udalosť usporiadatelia propagujú aj na sociálnej sieti Facebook slovami:

Tak, ako sme sľúbili pozorne sledujeme kroky tejto vlády a špeciálne nového ministra vnútra pána Druckera. Preto sme sa po dohode s organizátormi z ostatných slovenských krajov spoločne rozhodli, že iniciatíva Za slušné Slovensko zvoláva opätovne verejné zhromaždenia.

„Pán Drucker tvrdí, že potrebuje čas na rozhodnutie o novom policajnom prezidentovi. Ak politici boli schopní vytvoriť novú vládu za dva dni, tak nerozumieme výhovorke pána Druckera, že nevie nájsť nového policajného prezidenta v radoch slušných policajtov, a to v priebehu pár dní“

Ak sa chce naozaj snažiť o obnovenie dôvery verejnosti v nezávislé vyšetrovanie vraždy Jána a Martiny, ako aj káuz, na ktoré Ján poukázal, tak odvolanie pána Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii a odpolitizovanie vedenia polície sú prvé nevyhnutné kroky, k tomu, aby sa pán Drucker vôbec mohol uchádzať o dôveru verejnosti.

Vo štvrtok uplynie 10 dní od vyslovenia dôvery vláde a napriek tomu nevidíme jasný signál, že nová vláda to myslí so snahou o obnovenie dôvery vážne, miesto toho počúvame o potrebe zorientovať sa v tom, čo je nám všetkým jasné.

Zhromaždenie za slušné Slovensko bude vo štvrtok 5. apríla 2018 o 17:00 hod na Hlavnom námestí. V ostatných mestách budú zhromaždenia, pochody alebo ďalšie aktivity vo štvrtok alebo piatok, podľa kapacít a ohlásenia organizátorov z konkrétnych miest.

Odmietame akékoľvek konšpirácie, či iné výmysly, ktoré zaznievajú z úst politikov konšpirátorov. Tak, ako sme už oznámili vznikne občianska platforma Za Slušné Slovensko, do ktorej pozývame všetkých slušných občanov, ktorým záleží na tom, aby Slovensko bolo slušnou a spravodlivou krajinou.

Už dnes nás podporujú desiatky iniciatív, ktorých podporu si vážime. Veľmi si tiež vážime, že s nami spolupracuje iniciatíva študentov Nie je nám to jedno, ktorá organizovala piatočnú pietnu spomienku v Bratislave.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 3. 4. 2018

Comments

4 komentáre/ov - “Vo štvrtok ďalšie stretnutie občanov za slušné Slovensko”

 1. adminisrator - 3. Apríl 2018 21:53

  Celkom “slušné” vydieranie.Je už únavné,neustále vymýšľanie nových a nových dôvodov . Slovo “slušné” začína pomaly meniť svoj pôvodnỷ význam nejako sa od neho vzďaľuje.

 2. PRISRO - 3. Apríl 2018 23:20

  Len Váš predpoklad sa musí presadiť doma v kvetináči. Ak by to nemohlo byť tak, je to niečo iné. Sofistikovaný súlúpežník smerácky podpísaný plus heuzdes sloootmachine

 3. spalovac mrtvol - 4. Apríl 2018 7:58

  Vydieranie, je už významovo slabé slovo. V tejto chvíli už by som akceptoval aj pred-časné parlamentné voľby a po nich by boli určite veľmi sklamaní tí, ktorí ťahajú za
  nitky tzv. organizátorov stretnutí Za slušné Slovensko.
  V Rimavskej Sobote by sa dalo predísť stretnutiu tak, že by na úvod niečo zaspievala
  Zuzanka Mikulcová a po nej prehovoril kvázi humorista-herec Roman “Spery” Slanina
  a niekoľko tisícový dav by sa pokojne rozišiel domov uspokojený s kultúrnou vložkou
  a na ďalšie keci by už nebol zvedavý. :-D
  Ápropo, Čo stojí v Rimavskej kaviarni malé pivo? :-D , to ste sa na niečo originálnejšie nezmohli, len okopírovať Bratislavu?- Trápne!

 4. adminisrator - 5. Apríl 2018 16:22

  Najväčší paradox na tom celom je,že nech by bol Kuciak aj ten najgeniálnejší investigatívny novinár ( a to on nebol ), nič by nebol schopný dosiahnuť svojimi článkami.Na to aby si ho niekto všimol museli obetovať jeho život.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.