Úvaha: Prevrat, resp. ignorancia mafie?

9. Marec 2018 · Autor: admin 

Jeden tvrdí, že sa tu organizuje prevrat, pritom žiadne tanky či guľomety v uliciach nevidieť. Druhý zas´ upozorňuje na prítomnosť mafie na Slovensku už viac rokov, pritom mocenské orgány toho štátu s tým nič nerobia. Tak, čo je to za štát? A čo sú tu za orgány? Chránia bežných občanov, či iba vidia svoj svet?

A takýchto otázok by tu mohlo padnúť aj viac, ale jedna je priam esenciálna: Kto bude odteraz veriť takýmto orgánom? A tá nedôvera sa pritom začala stupňovať už dávnejšie.

Alebo aj inak, pre nadobudnutie opätovnej dôvery v tento štát, bude stačiť len rekonštrukcia vlády? Bude stačiť vymeniť ministra kultúry alebo nebodaj ministra vnútra? Keby aj všetci súčasní vládni činitelia boli nahradení novými, zmenila by sa v spoločnosti klíma apatie, nechuti (na jednej strane) a korupcie i podvádzania občanov (na druhej)?

Dokonca, málo pravdepodobné predčasné voľby by zničili mafie alebo prepojenosť moci s nimi? Obávam sa zbytočne? A to vyšetrenie vrážd (Kuciaka, Valka a iných) ani nespomínam …

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 9. 3. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.