Poznámka: Neželané „bazény“ pred bytovkou na Ul. L. Svobodu

7. Marec 2018 · Autor: admin 

Dážď a topiaci sa sneh majú na svedomí kaluže vody na chodníku na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote na Ul. L. Svobodu pred vchodmi 7-12. Vidno to aj na fotografiách, ktoré do redakcie poslal Peter Molnár. Vyzerá to tam ako po potope. Na tento problém sme nedávno upozornili na našej stránke v článku Sídlisko Západ: Trápia ich kaluže vody na chodníku pred panelákom.

Kaluže vody trápia obyvateľov tejto časti sídliska už niekoľko rokov.  Ak ich chcú ľudia obísť, musia prejsť po nepríjemnom blate na trávniku. Problémom je nedostatočný sklon chodníka.  Na nepriaznivú situáciu už niekoľkokrát vedenie mesta, vrátane toho predchádzajúceho, upozorňovali občania, členovia výboru mestskej časti i poslanci. Smutné je, že kompetentní problém neriešia. Vyzerá to tak, ako keby mali iné priority a táto situácia ich nezaujímala. O neželaných „bazénoch“ pred bytovkou na Ul. L. Svobodu sa diskutuje aj na sociálnych sieťach. Obyvatelia pritom ostro kritizujú vedenie mesta.

„Je to hanba. Hlavne, že platíme dane za byty a nevieme sa cez kaluže vody alebo blato dostať domov. Škoda, že táto voda nie je termálna ako na Kurinci. Vtedy by bol z nej aspoň nejaký úžitok,“ hovorí jedna z rozhorčených obyvateliek. Iní zas vodu pred vchodmi prirovnávajú k malej Rimave. Nájdu sa aj takí, ktorí sarkasticky tvrdia: „Môžeme sa kúpať a člnkovať.“

Tento mesiac sa bude konať zasadnutie poslancov mestského parlamentu. Sídlisko Západ, ktoré patrí do volebného obvodu číslo 4, zastupujú šiesti poslanci. Dúfam, že niektorí z nich poukážu na tento bradatý problém a budú dôrazne žiadať vedenie mesta, aby ho konečne riešilo. Osobne by som bola zvedavá, či by sa kompetentným páčilo, keby mali pred svojim bydliskom takéto kaluže vody a blato…

A ešte jedna poznámka na záver. Bude konečne primátor mesta neželané “bazény” pred bytovkou na Ul. L. Svobodu riešiť, alebo si ľudia budú musieť počkať na nové komunálne voľby?

Autor: Marta Kanalová, foto: Peter Molnár

 

Publikované 7. 3. 2018

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.