Ján Lunter: Biskupická cesta vo Fiľakove je v katastrofálnom stave, situáciu napravíme

13. Február 2018 · Autor: admin 

Zdevastovaný úsek cesty mal byť zrekonštruovaný ešte pred začiatkom zimy. Kvôli nezákonnému verejnému obstarávaniu predchádzajúceho vedenia kraja sa však doteraz nedočkal opravy. Podobne sú na tom aj ďalšie cesty v okresoch Lučenec a Zvolen v celkovej dĺžke 25 kilometrov. Predseda BBSK Ján Lunter sa rozhodol havarijnú situáciu okamžite riešiť.

Aj keď boli v rozpočte na rok 2017 vyčlenené financie na rekonštrukciu ciest v lučeneckom a zvolenskom okrese vo výške 1,5 milióna eur, doteraz nedošlo k plneniu zákaziek. V dôsledku nezákonného verejného obstarávania predchádzajúceho vedenia kraja došlo k situácii, že až dvakrát odstúpili dodávatelia od realizácie zákazky.

V minulom roku sa kvôli tomu nestihol v rámci schváleného balíka zrekonštruovať ani kritický úsek Biskupickej cesty vo Fiľakove. Po zimnom období je cesta v katastrofálnom stave. Na vlastné oči sa o tom prišiel presvedčiť aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter. Primátorovi Fiľakova Attilovi Agócsovi a obyvateľom mesta prisľúbil skorú nápravu.

„Hneď ako nám to počasie dovolí a budeme môcť použiť teplé asfaltové zmesi, opravíme tie najhoršie časti tohto úseku. Zároveň pracujeme na spustení verejného obstarávania na výber dodávateľa rekonštrukcie cesty tak, aby všetko bolo v súlade so zákonom. Akonáhle bude známy víťaz súťaže, začneme s komplexnou rekonštrukciou tohto úseku. Pri dodržaní všetkých zákonných podmienok by to mohlo byť na konci mája, resp. na začiatku júna,“ povedal Ján Lunter.

„Situácia na Biskupickej ceste je naozaj vážna. Som preto veľmi rád, že pán predseda BBSK prijal naše pozvanie a videl to na vlastné oči. Tento problém sme spolu so starostom susedných Biskupíc v priebehu minulého roka viackrát avizovali bývalému vedeniu župy. A hoci sme sa dostali na zoznam investičných akcií, verejné obstarávanie bolo fiaskom. Registrujeme nespokojnosť našich občanov s touto situáciou, a preto nás veľmi teší prísľub pána Luntera,“ doplnil primátor Fiľakova Attila Agócs.

Zdroj: Matej Bučko, odborný referent pre styk s verejnosťou a protokol

 

Publikované 13. 2. 2018

Comments

4 komentáre/ov - “Ján Lunter: Biskupická cesta vo Fiľakove je v katastrofálnom stave, situáciu napravíme”

 1. spalovac mrtvol - 14. Február 2018 6:16

  My, zdanlivo blbé ovečky, ďakujeme za propagandisticko-ilustračné snímky, ktoré by
  nám mali navodiť predstavu, že tieto krátery na komunikáciách boli spôsobené z tých
  dôvodov ako je to uvedené v článku. Pritom si neuvedomujete, že podobné krátery
  v mozgoch má drvivá väčšina poprevratových politikov-dobrodruhov. Tu je kameň
  úrazu, prečo nefunguje ekonomika a z nej plynúce finančné zdroje na takéto investí-cie. Podobný stav cestných komunikácii je po Slovensku bežný, nielen na Biskupickej
  ceste pri Fiľakove a bude aj po skončení funkcie tohto ” paštikára ” o štyri roky na inom mieste kraja.

 2. Belmondo - 14. Február 2018 16:30

  Dristy tychto podvodnikov a populistov nemaju obdobu. Za predchadzajuceho vedenia VUC bolo v nasom regione opravenych rekordny pocet usekov ciest. Cicerova tretosektorova mafia si bude teraz 5 rokov klamstvami dvihat svoje ubohe ego a udrziavat to hlupe volicske a naivne stado zmagorenych volicov …

 3. notykoki - 15. Február 2018 8:13

  “Pre hlupáka každý hlúpy!” …Forrest Gump

 4. Belmondo - 15. Február 2018 15:00

  “Rozum musí každý nadobudnúť, hlúposť sa šíri sama.” ….Erich Kästner

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.